Porto Alegre Paris Uçak Bileti
Turna.com'da

Porto Alegre Paris Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Salgado Fil Havalimanı
Varış Havalimanları

Paris Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Porto Alegre Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

French Bee
direkt-uçuş - 8s 55d
25 Haziran 2024, Salı 21:35
TAP Portugal
1 aktarmalı - 20s 25d
23 Nisan 2024, Salı 20:45
Latam Airlines
1 aktarmalı - 22s 25d
14 Mayıs 2024, Salı 05:45

Porto Alegre Paris uçuşu ile ilgili bilgiler

POA-PAR

Şehir Merkezinden Porto Alegre Havalimanı’na Ulaşım

Brezilya’nın Grande do Sul eyaletinin başkenti ve ayrıca eyaletin en büyük kenti olan Porto Alegre, önemli bir liman şehri. Ülkenin en önemli ticari ve turistik merkezlerinden biri olan Porto Alegre, görülmeye değer pek çok güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Şehrin hava yolu ulaşımı Salgado Filho Uluslararası Havalimanı ile sağlanıyor. Şehir merkezi ile Salgado Filho Uluslararası Havalimanı arasında 10 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir merkezinden Salgado Filho Uluslararası Havalimanı’na gitmek için otobüs, taksi, metro kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için uygun fiyatlı bir ulaşım aracı arıyorsanız otobüs ve metroyu kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden geçen B09, T5 veya T11 hatlı otobüslere binerseniz Alegre Salgado Filho Havalimanı’na kadar rahatlıkla gelebilirsiniz. Otobüs biletlerini yolculuk sırasında sürücüden temin edebilirsiniz. Havalimanı otobüslerinin hareket ettiği duraklarla ilgili bilgiyi otelinizden alabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına gelebileceğiniz en hızlı araçlardan biri de metro. Uygun fiyatı ve hızıyla öne çıkan metronun biletlerini istasyonda bulunan bilet satış ofislerinden alabilirsiniz.

Metro ile yolculuk yaparak yaklaşık 10 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Metro hattının doğrudan havalimanı ile bağlantısı olması sebebiyle eşyalarınızı da rahatlıkla taşıma olanağı sunar.

Şehir merkezinde günün her saatinde hizmet veren taksiler bulunuyor. 10 kilometrelik bir mesafede bulunan Salgado Filho Havalimanı’na gitmenin bedeli çok yüksek olmayacaktır.

Ayrıca kaldığınız otel ile görüşerek havalimanı servislerinin olup olmadığını öğrenebilir ve kendilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beauvais Tille Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Paris'i dünyaya bağlayan havalimanları arasında bulunan Beauvais Tille Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine ulaşım için, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılabiliyor.

Beauvais Tille Havalimanı terminalinin çıkışında bulunan otobüs durağı önemli bir aktarma merkezi. Bu merkezden Paris şehir merkezine gitmek oldukça kolay ve ekonomik bir seçenek. olan Porte Maillot Metro İstasyonu'na kadar giden otobüsler haftanın 7 günü 24 saat boyunca düzenli aralıklarla sefer yapıyor. Havalimanı-şehir merkezi otobüslerinin biletlerini şoförden ya da kiosklardan almak mümkün ancak internetten satın alındığında indirim sağlanıyor.

Havalimanı gelen yolcu terminalinin çıkış kapısında bulunan taksi durağındaki taksiler şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek seçenekler arasında. Paris şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe farkı nedeniyle taksi biraz maliyetli tutsa da pazarlık yapmak ve birkaç kişi kullanmak durumunda maliyet düşecektir.

Havalimanı terminalindeki rent a car ofisleri ve internetten online rezervasyonla sağlanacak araçlarla da havalimanı şehir merkezi güzergahında ulaşım mümkün. Ancak özel araç kullanımında trafik yoğunluğunu hesaba katmakta yarar var.

Beauvais Tille Havalimanı'nda tren istasyonu bulunmuyor. En yakın tren istasyonu havalimanına 4 km uzaklıkta. Beauvais Tren İstasyonu'ndan Paris'in en merkezi noktalarına trenle gidilebiliyor. Beauvais Tren İstasyonu'na havalimanından taksi ya da otobüsle geçerek trene aktarma yapılabilir.

Charles de Gaulle Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Fransa'nın en büyük havalimanı unvanını taşıyan Charles de Gaulle Havalimanı her yıl yüzbinlerce yolcuyu ağırlıyor. Charles de Gaulle Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün.

Paris genelinde toplu ulaşımda yaygın bir ağa sahip olan demiryolları havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en hızlı, konforlu ve ekonomik seçeneklerden biri. RER, TGV ve CDGVAL ismini taşıyan tren sistemleri ulaşım için kullanılıyor. RER Paris şehir merkezine inmek, TGV Fransa'nın diğer şehirleri ile bağlantı sağlamak, CDGVAL ise havalimanı terminalleri arasında geçiş yapmak için kullanılabiliyor. Havalimanındaki terminaller arasındaki mesafelerin fazla olması nedeniyle bu trenleri kullanmak şart.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüsler de kullanılabilecek alternatifler arasında. 350 Bus, 19 Bus, Cars Air France, Roissybus ve Val d'Europe Airports Shuttle şirketlerine ait otobüslerle Opera Meydanı başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinden bağlantı sağlanıyor. Havalimanının 3 terminalinde de otobüs kalkış noktası var.

Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısında, her terminalin önünde bulunan taksi duraklarından taksileri kullanarak şehir merkezine gidilebiliyor. Ayrıca şehir merkezinde farklı noktalardan taksi çevirerek havalimanına gitmek mümkün. Taksi kullanmadan önce güzergah ve ücret konusunda anlaşmak ve pazarlık yapmak öneriler arasında.

Havalimanı terminallerinde bulunan rent a car ofislerinden araç kiralama hizmeti almak ya da internetten rezervasyon yapmak da değerlendirilebilir.

Paris Orly Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Paris'in ikinci en büyük havalimanı Orly, ağırlıklı olarak düşük bütçeli hava yolu şirketlerinin kullanımında. Orly Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için tren, tramvay, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor.

Paris şehir merkezinin dört bir yanına ulaşan tren sistemi RER ile şehir merkezinden Orly'e kısa sürede ulaşılabiliyor. Tren dışındaki diğer seçenek ise tramvay. Havalimanından Villejuif-Louis Aragon semtine kadar kadar giden tramvayın ismi Tram7 olarak geçiyor.

Orly Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısına yakın konumda bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine otobüsler kalkıyor. Val d'Europe Airports, Bus 91.10, Orlybus, Cars Air France şirketlerine ait otobüsler ile ekonomik bir ulaşım mümkün. Bu yolculuk trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakika sürüyor. Charles de Gaulle Havalimanı ile Orly Havalimanı arasında bağlantı sağlayan bir otobüs hattı da var. Bu hat ile iki havalimanı arasında uçak değiştirecekler kolaylıkla ulaşım sağlıyor.

Orly Havalimanı gelen yolcu çıkış terminali kapısının önünde taksi durakları bulunuyor. Taksi durağındaki taksileri kullanarak şehir merkezine gitmek ya da şehir merkezindeki herhangi bir duraktan taksiyle havalimanına ulaşmak da mümkün. Taksiye binmeden önce mesafeyi ve ücreti sormak öneriliyor.

Havalimanı terminalinde bulunan araç kiralama ofisleri ya da internet rezervasyonu aracılığıyla kiralanacak araçla da ulaşım sağlanabilir.

Porto Alegre Paris uçak bileti ile ilgili sorular

  • Uçak bileti hizmetinde TURNA’nın farkı nedir?
    Uçak biletlerinin fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilir, charter uçuşlarından yararlanarak yurtdışına çok ucuz fiyatlarla seyahat edebilirsin. %70 indirimleri yakalayabildiğin akıllı uçuş algoritması yalnızca Turna’da bulunur. Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile iptal garantili uçak bileti satın alabilirsin.
  • Porto Alegre şehrinden Paris şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Porto Alegre üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Salgado Fil Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Orly Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: