Mitiga Uçak Bileti
Turna.com'da

Mitiga Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Mitiga 4.404,37 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Eylül
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Mitiga Uçak Bileti Fiyatları

Mitiga varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Libyan Airlines
direkt-uçuş - 3s 15d
24 Ağustos 2022, Çarşamba 16:15
Egyptair
1 aktarmalı - 13s 25d
23 Temmuz 2022, Cumartesi 05:35
Tunisair
direkt-uçuş - 1s 10d
14 Temmuz 2022, Perşembe 13:00

Mitiga Kalkışlı Uçak Seferleri

Mitiga uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Libyan Airlines
direkt-uçuş - 3s 15d
15 Temmuz 2022, Cuma 10:30
Libyan Airlines
direkt-uçuş - 1s 15d
10 Ağustos 2022, Çarşamba 09:00

Mitiga uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Mitiga arasında her gün 3 sefer gerçekleştirilir. Mitiga şehrine en sık uçulan yerlerden İstanbul, Tunus ve Beyrut için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Tunus uçak bileti ve Beyrut uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Mitiga uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Beyrut Mitiga 6.352 TL, İstanbul Mitiga 4.404 TL ve Paris Mitiga 5.941 TL.

En uygun Mitiga uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 15 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Temmuz ve Haziran ayları Libya, Mitiga için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Eylül ve Ekim.

Akdeniz kıyısında yer alan Libya, doğusunda Mısır, batısında Cezayir ve Tunus, güneyinde Nijer ve Çad, güneydoğusunda Sudan ile çevrili bir Kuzey Afrika ülkesi. Libya'nın en büyük ve en kozmopolit kenti olan Trablusgarp, Libya'yı oluşturan üç bölgeden birisi. Bugünkü Trablus şehrinin çevresine tekabül eden Trablusgarp'ın batısı ve doğusu tarihte Tripolitania olarak biliniyor.

Tarihi

İlk yerleşimin Berberilere tarafından kurulduğu bilinen Trablusgarp, 7. yüzyılda Fenikeliler, kıyı boyunca Numidya, Vandallar ve Bizans İmparatorluğu'nun hâkimiyetinde kalmış. Malta Şövalyeleri tarafından yönetilmeye başlanan bölge Turgut Reis tarafından fethedilerek kent Osmanlı'ya katılmış. 20. yüzyılın başlarında ise İtalya'nın bölgeyi sömürgesi haline getirmek istemesi Osmanlı ile karşı karşıya getirmiş, Trablusgarp Savaşı'nda Mustafa Kemal ve arkadaşları bölgeyi İtalyanlara karşı örgütlemek istemesiyle sonuçlanmış. Uşi Antlaşması ile İtalyanlara geçen Trablusgarp'ta 1911-1918 yılları arasında kurulan Trablusgarp Devleti, 1918'de adı Trablusgarp Cumhuriyeti olarak değiştirilse de bu tarih itibarı ile İtalya tarafından tamamen işgal edilmiş. II. Dünya Savaşı sıralarında bölgeye Sirenayka da dâhil olmuş ve Birleşik Krallık bölgeyi yönetmeye başlamış. Fizan ve Sirenayka'nın Libya Birleşik Krallığı'na dâhil olmasıyla Libya Birleşik Krallığı, 1969 yılında Libya adını almış.

Gezilecek Yerler

Büyük yüzölçümüne rağmen nüfusun tamamına yakının kıyı bölgeler olan Trablus ve Sirenayka'da yaşıyor. Berberi, Türk, Arap, Bedevi, Sahara, Tobular ve Tuareglerden oluşan etnik halk orta Afrikalı ve Mısırlı göçmen barındırıyor. Resmi dili Arapça olan ülkede Berberi dili olan Tamazight dili konuşuluyor. İngilizce ve İtalyanca ise büyük şehirlerde konuşulmaktaysa da, İtalyan esaretini yaşamış yaşlıların büyük çoğunluğu İtalyanca biliyor.

Akdeniz'in en güzel kentlerinden biri olan Tablusgarp, Arap, Müslüman, Osmanlı ve İtalyan esintileriyle kendine özgü etkileyiciliğe sahip olan bir kent. Özellikle Yeşil Meydan ve Şehitler Alanı çevresinde yer alan Assai el-Hamra Kalesi, kale içerisindeki Cemahiriye Müzesi, kalenin hemen arkasında kalan Eski Kent ile meydanın diğer tarafında İtalyan mimarisine sahip hoş yapılar bulunuyor. Neolitik Çağ'dan günümüze kronolojik olan 47 galerinin yer aldığı Cemahiriye Müzesi, etkileyici eserlere ev sahipliği yapıyor. Eski Kent olarak adlandırılan bölge ise, Sul el-Türk ve Suk el Müşir Çarşıları; Karamanlı, Osman Paşa, Turgut Camileri ile 1200 yaşında olduğu bilinen En Naka Cami, Marcus Aurelius Kemeri görülebilir. Bunun dışında Eski Kent Bölgesi, yukardan kemerli daracık sokakları, beyaz badanalı evleri, Osmanlı mimari örnekleri, medreseler, hanlar, kiliseler, surlar ve kapılar ile eski Fransız ve İngiliz Elçilik binalarıyla kentin tarihi ve kültürel atmosferini yaşatan bir bölge.

Trablusgarp ve çevresinin batısı Sabratha, doğusu ise Leptis Magna olarak adlandırılıyor. Birkaç kez depremle yıkılan Sabratha Bölgesi'nin yapılan restorasyonlarla Roma Dönemi'nden kalma yapılar ilk günkü güzelliğini koruyor. Yumuşak kum taşı ile inşa edilen yapılar yıllar boyunca deniz dalgalarına maruz kalması dolayısıyla aşınmış olsa da halen oldukça etkileyici. Antonine, Liber Pater (Dionisos), Serapis, İsis-Herküles Tapınakları, kapitol, forum, antik tuvaletler, deniz hamamı, senato binası, Hıristiyan bazilikası, Bizans duvarı ve muhteşem tiyatro binası ile Iustinianos mozaikleri kentin en özel yapıları arasında bulunuyor.

Kentin doğu kesiminde kalan ve antik bir ören yeri olan Leptis Magna, Roma İmparatoru Septimus Severus'un doğum yeri olarak biliniyor. Döneminde Afrika'nın en büyük Roma kenti olan Leptis Magna'da yer alan kalıntıların restorasyonu günümüzde de devam ediyor. Oldukça geniş bir alana yayılan ören yerine 203 yılında yapılan görkemli Septimus Severus Kemeri'nden giriliyor. Hadrian Hamamları, Anıtsal Çeşme, Büyük Sütunlu Cadde ile Medusa ve Su Perilerinin başlarıyla ünlü devasa Severus Forumu'nun yer aldığı antik kentte, devasa büyüklükte göz alıcı bir bazilika, eski forum, liman, Roma kentlerinde görülmeyen tarzdaki çarşı, tiyatro ve 16 bin kişilik amfitiyatro, dev sahneleri içeren mozaikleri ve freskleriyle ünlü Avcı Hamamları ve iyi durumdaki bir yerel müze bulunuyor.

Yeme-İçme

Ülkenin en bilinen yerel yemeği olan couscousi, buharda pişirilmiş koyun veya kuzu etinin buğday ve irmik ile servis edilmesinden oluşuyor. Ulusal içecekleri olan çayın ise pek çok çeşidi tüketiliyor. Trablus'ta Çin'den Avrupa mutfağına kadar balık dâhil pek çok lezzeti sunan restoranlar bulunuyor. Amerikan fast food zincirleri de Trablus'un vazgeçilmez yemek durakları.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Trablus arasında aktarmalı uçuş seferi bulunmakla birlikte pek çok hava yolu şirketi ile de uçabilirsiniz. Trablus'un 34 km güneyindeki Ben Gaşir Kasabasında yer alan Trablus Uluslararası Havalimanı'ndan taksi ile veya araç kiralayarak ulaşım mümkün.

Mitiga uçak bileti ile ilgili sorular

 • Mitiga şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Mitiga şehrine en sık uçan havayolu firmaları, Tunisair, Egyptair, Lufthansa, Hahn Air ve Libyan Airlines. En popüler parkur İstanbul – Mitiga olup, Hahn Air, Libyan Airlines ve Tunisair bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Mitiga uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Mitiga arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 30 Haziran 2022 tarihinde Dubrovnik Mitiga arasında olup 37.788 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Tunus Mitiga arasında olup 3.304 TL’dir.
 • Mitiga havalimanları nerede?
  Mitiga Mitiga Havalimanı şehir merkezine 8 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Mitiga uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Mitiga uçak bileti bulmanızı sağlar.

Mitiga Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Mitiga Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Malta Uçak Bileti
  Malta
 • Tunus Uçak Bileti
  Tunus
 • Catania Uçak Bileti
  Catania
 • Palermo Uçak Bileti
  Palermo
 • Napoli Uçak Bileti
  Napoli
 • Bari Uçak Bileti
  Bari
 • Roma Uçak Bileti
  Roma
 • Cezayir Uçak Bileti
  Cezayir
 • Tiran Uçak Bileti
  Tiran
 • Atina Uçak Bileti
  Atina

Mitiga Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Mitiga uçak bileti için Mitiga uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Mitiga uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Ankara - Mitiga 7.320,31
Beyrut - Mitiga 6.352,08
Kahire - Mitiga 3.276,53
Detroit - Mitiga 41.453,45
Düsseldorf - Mitiga 19.683,72
Dubai - Mitiga 15.115,80
Frankfurt - Mitiga 29.310,37
Cenevre - Mitiga 21.432,83
Hamburg - Mitiga 28.631,30
İstanbul - Mitiga 4.635,16
İzmir - Mitiga 48.803,30
Hartum - Mitiga 7.175,31
Londra - Mitiga 6.783,16
Lagos - Mitiga 10.378,73
Lüksemburg - Mitiga 17.610,34
Milano - Mitiga 7.486,88
Paris - Mitiga 5.940,88
Roma - Mitiga 6.442,93
Riyad - Mitiga 6.959,58
Sofya - Mitiga 27.012,43
Tunus - Mitiga 1.760,52
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.