Kocaeli Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Trabzon-Kocaeli 369,99 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Ekim
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Kocaeli Uçak Bileti Fiyatları

Kocaeli varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Anadolu Jet
1 aktarmalı - 13s 35d
23 Ekim 2021, Cumartesi 20:10
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 14s 5d
23 Ekim 2021, Cumartesi 19:40
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 13s 30d
23 Ekim 2021, Cumartesi 20:15
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 13s 30d
23 Ekim 2021, Cumartesi 20:15
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 16s 30d
23 Ekim 2021, Cumartesi 17:15
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 23s 30d
24 Ekim 2021, Pazar 10:25
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 28s 45d
23 Ekim 2021, Cumartesi 05:00
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 10s 40d
23 Ekim 2021, Cumartesi 23:05
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 13s 5d
23 Ekim 2021, Cumartesi 20:40
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 27s
23 Ekim 2021, Cumartesi 06:45
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 45d
24 Ekim 2021, Pazar 08:00

Kocaeli Kalkışlı Uçak Seferleri

Kocaeli uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Anadolu Jet
2 aktarmalı - 10s 10d
27 Ekim 2021, Çarşamba 10:30
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 13s
27 Ekim 2021, Çarşamba 10:30
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 8s 25d
25 Ekim 2021, Pazartesi 10:35
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 8s 25d
24 Ekim 2021, Pazar 10:25
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 9s
25 Ekim 2021, Pazartesi 10:35
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 5s 5d
24 Ekim 2021, Pazar 10:25
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 7s 40d
27 Ekim 2021, Çarşamba 10:30
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 25d
24 Ekim 2021, Pazar 10:25

Kocaeli Yurtdışı Uçak Biletleri

Yurtdışı Kocaeli uçak seferleri ve uçuş sürelerine göz at

Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 29s 25d
23 Ekim 2021, Cumartesi 05:20
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 19s 50d
24 Ekim 2021, Pazar 13:00
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 18s 55d
24 Ekim 2021, Pazar 13:55

Kocaeli uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Kocaeli arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Kocaeli arasında en sık uçulan şehirler olan Antalya, İzmir ve Trabzon şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Antalya uçak bileti, İzmir uçak bileti ve Trabzon uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Kocaeli uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Antalya Kocaeli 592 TL, Erzurum Kocaeli 563 TL ve İstanbul Kocaeli 555 TL.

Mayıs ve Nisan ayları Türkiye, Kocaeli için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Ekim ve Mayıs.

Marmara Bölgesi'nde bulunan Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, İzmit Körfezi ile Marmara Denizi ve İstanbul ile kuzeyde Karadeniz'le çevrili, Asya ile Avrupa'yı birleştiren önemli bir yol kavşağında bulunuyor. Türkiye'nin en hızlı gelişen ve sanayileşen ili olan Kocaeli, İstanbul'dan sonra en büyük sanayi merkezi. Bunun yanında pek çok doğal güzelliklere ve çoğu Osmanlı devrine ait zengin tarihi eserlere sahip.

Eski çağlara uzanan Kocaeli tarihi, ilk çağlarda, Bithynia adı verilen bölgede kurulan kentlerden MÖ 8. yüzyılda Megaralılar tarafından kurulmuş bir Yunan kolonisi olan Astakoz, Kocaeli'nin ilk yerleşim merkezi. Bizans ve Anadolu Selçuklu hâkimiyetine giren Astakoz, Orhan Gazi döneminde Türk komutanı olan Akça Koca tarafından fethedilmiş. 1. Dünya Savaşında İngilizler ve Rumlar tarafından işgal edilmesinin ardından 1921'de işgalden kurtarılarak 1924 yılında ise il konumuna gelmiş.

Kocaeli Gezilecek Yerler

Tarihi yapıları, müzeleri, doğal güzellikleriyle gezilip görülecek pek çok yeri bulunan Kocaeli'nin simgelerinden biri olan İzmit Saat Kulesi Kemalpaşa Mahallesi'nde yer alıyor. II. Abdülhamit tarafından tahta çıkışının 25. yıldönümü nedeniyle yaptırılan kulenin etrafındaki parkın deniz manzarası ise harika.

Hemen Saat Kulesinin yanındaki Kasr-ı Hümayun, 4. Murat döneminde, Neo-Klasik üslupta, Avrupa Barok stilinde inşa edilmiş. Dolmabahçe Sarayının küçük bir örneğini andıran yapının en büyük özelliği İstanbul dışında yapılan tek saray olması. Kocaeli'nin en eski camisi olan ve Orhan Mahallesi'nde bulunan Orhan Cami ise, adından da anlaşıldığı üzere 13. yüzyılda Orhan Gazi zamanında yaptırılmış ve Abdülmecit zamanında onarılmış.

Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman'ın vezirlerinden Mustafa Paşa tarafından Gebze'de yaptırılan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi 16. yy'da Mimar Sinan ve Mimar Acem Ali tarafından inşa edilmiş. Büyük bir yapı topluluğu olarak kendinden sonra inşa edilen külliyelere örnek oluşturmuş.

Darıca'da bulunan Darıca Kalesi ile Kandıra'da yer alan Seyrek Kalesi ise Kocaeli'nde mutlaka görülmesi gereken antik dönem liman kaleleri. Bunların dışında pek çok tarihi yapı bulunan şehirde gezilecek yerler listenize eklenmesi gereken önemli yerler, Saatçi Ali Efendi Konağı, Mustafa Paşa Hamamı, Valide Köprüsü, Konca Lahdi, Örcün Hamamı, Zıbıncı Mescidi, Kilezdere Köprüsü ve Eskihisar Kalesi…

Gebze İlçesi'ne bağlı Eskihisar Köyü'nde bulunan ve Osman Hamdi Bey'e ait eşyaların ve fotoğrafların sergilendiği Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi, 1. Dünya Savaşı'nda İsmet İnönü ve Atatürk'ün bir süre konakladığı yapı konumunda. 1967 yılında ziyarete açılan Kocaeli Arkeoloji Müzesi, arkeoloji ve etnografya olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Kozluk Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde bulunan müzede Paleolitik, Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergileniyor. Kocaeli'nin bir diğer müzesi ise Gayret Gemisi olarak da bilinen Yüzer Müze. Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan gemi, pek çok milli görevde ve NATO tatbikatlarında kullanılmış. Günümüzde ise Yat Limanı yanında, İzmit Garı önünde müze olarak ziyaretçilerini bekliyor. Deniz Şehitleri Abidesi'nin çevresinde inşa edilmiş olan Gölcük Deniz Müzesi, Türk denizcilik tarihini yansıtması amacıyla kurulmuş.

Kocaeli tarihi yapıların yanında büyüleyici doğal güzelliklere sahip: Maşukiye Kirazlı Yaylası, Kuzu Yaylası, Kaya Üstü Yaylası, Menekşe Yaylası ve Aytepe'de oksijene doyabilir ve kamp yapabilirsiniz. Sapanca Gölü ve çevresinde konaklayabilir, deniz bisikletiyle gölde gezebilir, yürüyüş ve su sporları yapabilir, yakınlarındaki Sapanca Evleri ile tarihi Rüstem Paşa Camiini ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli'ni birkaç günlük geziye sıkıştırmanın büyük haksızlık olduğunu söyleyip tabii güzelliklerinin saymakla bitmediğini hatırlatalım: Tahtalı Göleti, Ballıkayalar ve Beşkayalar Tabiat Parkları, Kartepe'nin zirvesinde başlayan ve irili ufaklı derelere ve pınarlara sahip Maşukiye Aygır Deresi, Kefken Pembe Kayalar, Kerpe Kartal Kayalar, Kerpe Miço Cennet Koyu, Bağırganlı Deresi, eteklerinde ise zeytinlikler ve meyve bahçeleriyle Samanlı Dağları ve Kerpe Babadağı, Yuvacık Barajı, Kerpe Sarısu, Kandıra Cebeci Sahili ile Kerpe Miço Cennet ve Kefken Kovanağzı Koyları, İzmit Körfezi, Kefken Adası gibi…

Kocaeli'nin önemli merkezlerinden biri olan Kartepe Kayak Merkezi İstanbul'a yakınlığı nedeniyle çok ilgi gören ve Uludağ'dan sonra en çok tercih edilen kayak merkezi konumunda. Türkiye'nin en önemli hayvanat bahçelerinden biri olan Darıca Hayvanat Bahçesi'nde ise 3000 hayvanın yanı sıra, 500 çeşit botanik bitki bulunuyor.

Kocaeli Yeme-İçme

Kocaeli'nin yeme içme kültürünü pişmaniyeden ibaret değil. Hakikaten nefis lezzetlerin olduğu bir kültürün sahibi olan Kocaeli'nin Yarımca kirazı, Değirmendere fındığı, Kandıra yoğurdu, hindi dolması, İzmit pişmaniyesi bu yörenin adıyla özdeşleşen ürünleri. Kocaeli'nin en meşhurlarına gelince: Tarhana, umaç ve bulamaç çorbaları; yahni, kavurma, tavuklu keşkek ve çiğceli kavurma et yemekleri; mantar, ebe gümeci ve mancar sebze yemekleri; ev makarnası, gözleme, cizleme, lokum, mantar böreği, çiğceli yumurta ve cevizli börek hamur işleri; höşmerim, kuru helva, nazlı, irmik helvası ve kübe ise başlıca tatlıları arasında… Bunların dışında enfes sarma ve dolmaları ile elbette pişmaniyesi!

Kocaeli'yen Nasıl Gidilir

Denizyolu ile ulaşım düşünenler için merkeze 8 km uzaklıktaki Derince Limanı'nda Ro-Ro mevcut. Şehir merkezinde bulunan İzmit marinadan Gölcük, Değirmendere, Karamürsel marinalarına iç hatlarda gün boyu feribot seferleri yapılıyor. Ayrıca tüm marinalara özel araç ve halk otobüsleri ile ulaşım mümkün.

Hava yolu ile gelmek isteyenler için şehir merkezine 15 km uzaklıktaki Kocaeli Havalimanı bulunuyor. İstanbul ve Trakya'yı Anadolu'ya bağlayan demiryolu üzerinde bulunduğundan demiryolu olan her şehirden buraya rahatlıkla ulaşım mümkün.

Karayolu ile gelecekler için Kocaeli, Anadolu'yu İstanbul'a bağlayan D-100 ve TEM karayollarının Kocaeli'nden geçişi, D-130 karayolunun ise Yalova ve Bursa'yı şehre bağlamasıyla İstanbul'dan 85, Ankara'dan 350 ve İzmir'den de 478 km mesafede bulunuyor.

Kocaeli uçak bileti ile ilgili sorular

 • Kocaeli şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Kocaeli arasında en sık uçan havayolu firmaları, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Pegasus, Royal Air Maroc ve Uzbekistan Airways. En popüler parkur Antalya – Kocaeli olup, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • Kocaeli havalimanları nerede?
  Kocaeli Kocaeli Havalimanı şehir merkezine 0 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Kocaeli uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Kocaeli uçak bileti bulmanızı sağlar.

Kocaeli Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Kocaeli Etrafına Uçak Bileti Al!

 • İstanbul Uçak Bileti
  İstanbul
 • Ankara Uçak Bileti
  Ankara
 • Denizli Uçak Bileti
  Denizli
 • İzmir Uçak Bileti
  İzmir
 • Konya Uçak Bileti
  Konya
 • Bodrum Uçak Bileti
  Bodrum
 • Antalya Uçak Bileti
  Antalya
 • Dalaman Uçak Bileti
  Dalaman
 • Bükreş Uçak Bileti
  Bükreş
 • Kayseri Uçak Bileti
  Kayseri

Kocaeli Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Kocaeli uçak bileti için Kocaeli uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Kocaeli uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Batman - Kocaeli 565,58
Gaziantep - Kocaeli 613,50
Antalya - Kocaeli 591,75
Erzurum - Kocaeli 563,33
Konya - Kocaeli 565,58
Diyarbakır - Kocaeli 568,50
Trabzon - Kocaeli 369,99
Dalaman - Kocaeli 591,75
Hatay - Kocaeli 565,58
İzmir - Kocaeli 591,75
Ankara - Kocaeli 639,75
İstanbul - Kocaeli 554,75
Bakü - Kocaeli 2.778,21
Münih - Kocaeli 1.891,83
Sofya - Kocaeli 2.107,87
Stuttgart - Kocaeli 1.683,20
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.