facebook pageview

En Ucuz İstanbul Granada Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

British Airways
İstanbul - Granada
1 aktarmalı - 7s 55d
22 Ekim 2017, Pazar 08:50
Turkish Airlines
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 6s 5d
11 Kasım 2017, Cumartesi 11:05
Lufthansa
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 6s 40d
25 Eylül 2017, Pazartesi 06:20
Lufthansa
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 6s 40d
11 Ekim 2017, Çarşamba 06:20
Pegasus Airlines
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 4s 25d
30 Ekim 2017, Pazartesi 09:10
Turkish Airlines
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 5s 20d
13 Ekim 2017, Cuma 00:50
Turkish Airlines
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 4s 40d
20 Kasım 2017, Pazartesi 11:55
Turkish Airlines
İstanbul - Granada
2 aktarmalı - 6s 35d
29 Eylül 2017, Cuma 07:20

En Ucuz Granada Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Iberia
Madrid - Granada
direkt-uçuş - 1s 5d
07 Kasım 2017, Salı 11:45
Iberia
Barselona - Granada
direkt-uçuş - 1s 25d
24 Kasım 2017, Cuma 12:55
Iberia
Paris - Granada
1 aktarmalı - 3s 10d
10 Ekim 2017, Salı 18:40
Iberia
Londra - Granada
1 aktarmalı - 4s 40d
26 Eylül 2017, Salı 14:40
Iberia
Valencia - Granada
1 aktarmalı - 2s 25d
14 Ekim 2017, Cumartesi 09:25
Ukraine Intl Airlines
Ankara - Granada
2 aktarmalı - 6s 40d
23 Eylül 2017, Cumartesi 05:50
Lufthansa
İzmir - Granada
2 aktarmalı - 6s 35d
10 Ekim 2017, Salı 16:20
British Airways
İstanbul - Granada
1 aktarmalı - 7s 55d
22 Ekim 2017, Pazar 08:50

Granada, İspanya

'' İspanya’nın Etkileyici Şehri 
Granada

İspanya'nın Endülüs Eyaleti’nde yer alan ve Endülüs Emevileri'nden kalan Granada, ülkenin güneyinde Sierra Nevada Dağları’nın eteklerinde konumlanıyor. Endülüs’teki İslam varlığının en önemli merkezlerinden biri olan Granada, El Hamra Sarayı ile ünlü olan ve % 30’unu öğrencilerin oluşturduğu hareketli günlük yaşamı ve her yıl ağırladığı milyonlarca turistle biliniyor.

Tarihi

Kuzey Afrika’dan gelen Müslümanların, 711’de İber Yarımadasına geçmesiyle kurulan Granada, 1492’de Katoliklerin, Müslümanların elindeki son şehir olarak ele geçirilmiş. Yedi yüzyıldan fazla bu topraklar Müslümanlarda kalmış. 1492’de Kraliçe Isabel ve kocası Ferdinand’a son teslim olan Müslüman kenti olan Granda, bu zamana kadar Emeviler tarafından inşaa edilen yapılarıyla ünlü. Özellikle Cordoba’nın 1236 yılında düşmesinin ardından, Granada, Müslüman uygarlığının merkezi olmuş. Cordobalı zengin Müslümanların katkılarının yanı sıra, şehrin ta Romalılar zamanından bu yana yerleşik Yahudi nüfusu da kentin zenginleşmesine ve bilim teknoloji alanında ilerlemesine katkıda bulunmuş.

Gezilecek Yerler

İslam medeniyetinin ulaştığı en yüksek noktalardan birini temsil eden Granada, etkileyici bir şehir. Geçmişte dünyanın kültür, sanat ve bilim bakımından en parlak yerlerinden biri olması, yalnızca tarihi ve mimari yapılarıyla değil, denize ve dağlara yakınlığı, mutfağı ve egzotik kültürüyle de İspanya’nın en gezilip görülesi şehri. Plaza Nueva denen Yeni Meydan kenti gezmek için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Burada restoranlar ve kafelerle çevrili meydanın arka sokaklarında Fas, Suriye ve Lübnan esintileri taşıyan Fas Çarşısı yer alıyor.

Unesco Dünya Kültü Mirası listesinde yer alan ve Granada’nın en önemli hazinesi olan El Hamra Sarayı, İspanya’nın en yüksek dağı Sierra Nevada’nın eteklerinde 9. yüzyıldan itibaren kraliyet binaları inşaa edilmeye başlanmış. Müslüman Endülüs’ün mimaride geldiği en üst nokta olarak gösterilen saray, bugünkü büyüklüğüne ve ihtişamına 14. yüzyılda Endülüs Emevi’lerinin başında olan Nazari hanedanlığı sırasında ulaşmış. Sultan Yusuf I ve oğlu Sultan Muhammed V döneminde Al Hambra’da ardı ardına büyüleyici saraylar inşaa edilmiş, bahçeler oluşturulmuş. Yapı, Hristiyan ve Müslüman kültürler arasındaki en önemli iktidar sembollerinden biri.

Granada şehrinin ilk yerleşim bölgesi, bir tepe üstüne kurulu olan Albayzin Bölgesi ise yine Dünya Kültür Mirası lisesinde yer alıyor. Teraslı beyaz evleri, dar sokakları, yaz sıcağını serinleten palmiye ağaçlarıyla halen bir Müslüman mahallesi. İçlerinde bir avluya sahip olan ve aile hayatının mahremiyetini korumak üzerine tasarlanmış evlerin açıldığı sokakların ve seyir terasının manzarası nefes kesici. Bu bölgede Hristiyan egemenliğinden sonra, Müslüman topluluklar yaşamlarını sürdürmüş.

Sacramonte Bölgesi ise, eğlence mekânlarıyla ünlü mekânlarıyla biliniyor. Eskiden çingenelerin yerleşim yeri olan bölge, aynı zamanda yerel dans ve müziklerin doğduğu yer. Flamenko’nun doğum yeri olarak bilinen Sacromonte, yamaçları oyarak yapılmış mağara evlerden oluşuyor. Bugünkü flamenkonun Güney Endülüs’te çok daha önce buradaki çingene kabileleri arasından çıktığı düşünülüyor. Sacromonte’deki mağara evlerde şimdi turistik falmenko gösterileri izlemek mümkün.

Kraliyet ailesinin üyelerinden Ferdinand ve Isabel’in mezarlarını barındırdığı için İspanyollar için kutsal sayılan Capilla Real Kilisesi, Arapların İspanya’dan sürülmelerinden sonra bu topraklarda kalan Müslümanlardan  toplanan vergilerle yapımına başlanan V.Carlos Sarayı, fıskiyeler ve havuzlarla bezenmiş, geometrik desenlerle işlenmiş eşsiz parklar Granada’nın gezilecek yerleri arasında bulunuyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Granada mutfağını İspanyol ve Arap yemekleri şekillendirse de kentte dünya mutfağına dair lezzetler sunan restoranlar da bulunuyor. Özellikle Albayzin Caddesi, Carrera del Darro çevresi ve Nueva bulvarındaki birçok tapas restoran ve barında bira ve şarap eşliğinde yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Yine Albayzin’in dar sokaklarında dolaşmak ve de otantik çay evlerinde naneli çayı yudumlamak ve nargile içmek de mümkün. Granada’ya 10 km uzaklıktaki küçük bir köy olan Monachil, pazar günü şölen gibi kutlanan aile öğle yemekleri ile ünlü.

Granada’dan alınacak yerel hediyelikler için Yeni Meydanın hemen arkasında yer alan Fas Çarşıları alışveriş meraklıları için oldukça uygun. Çiniler, antikalar, küçük biblolar, yöresel flamenko aksesuarları ve şallar en çok tercih edilen hediyelik eşyalar arasında.

Ulaşım

Direkt uçuş seferlerinin bulunmadığı Granda’ya Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Malaga’ya uçuşları yer alıyor. Malaga’dan Granada’ya ise otobüs yolculuğu yaklaşık iki saat sürüyor. Pegasus Hava Yollarını tercih ederseniz de Barcelona ya da Madrid’e uçup buradan aktarma yapılabilirler.

Granada Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 26/8
weather forecast icon for 25,55 degrees
icon temperature 24/7
weather forecast icon for 24,50 degrees
icon temperature 26/9
weather forecast icon for 25,70 degrees
icon temperature 27/12
weather forecast icon for 26,70 degrees
icon temperature 27/12
weather forecast icon for 27,20 degrees
x
Granada Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Granada etrafındaki yerleri keşfet

 • Malaga

  Malaga

 • Fuengirola

  Fuengirola

 • Torremolinos

  Torremolinos

 • Montilla

  Montilla

 • Puente Genil

  Puente Genil

 • Almeria

  Almeria

 • Cordoba

  Cordoba

 • Ronda

  Ronda

 • Puertollano

  Puertollano

 • Cebelitarık

  Cebelitarık

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: