Doha Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Doha Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Pegasus
1 aktarmalı - 12s 5d
04 Aralık 2023, Pazartesi 12:55
Pegasus
1 aktarmalı - 14s 35d
11 Ekim 2023, Çarşamba 10:10
Pegasus
direkt-uçuş - 4s 15d
08 Aralık 2023, Cuma 20:45
Pegasus
1 aktarmalı - 12s 40d
22 Kasım 2023, Çarşamba 12:20
SalamAir
1 aktarmalı - 22s 55d
14 Kasım 2023, Salı 11:10
SalamAir
1 aktarmalı - 22s 35d
25 Ekim 2023, Çarşamba 19:55
SalamAir
1 aktarmalı - 13s
26 Ekim 2023, Perşembe 04:30
Kuwait Airways
direkt-uçuş - 1s 25d
13 Ekim 2023, Cuma 15:50
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 40d
21 Ekim 2023, Cumartesi 15:05
SalamAir
1 aktarmalı - 6s 5d
21 Ekim 2023, Cumartesi 03:45
Pegasus
1 aktarmalı - 9s
12 Aralık 2023, Salı 17:00

Doha Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Pegasus
direkt-uçuş - 4s 40d
12 Aralık 2023, Salı 02:05
SalamAir
1 aktarmalı - 24s 5d
23 Ekim 2023, Pazartesi 03:35
SalamAir
1 aktarmalı - 22s 40d
25 Kasım 2023, Cumartesi 18:45
Flydubai
direkt-uçuş - 1s 10d
29 Ekim 2023, Pazar 21:05
SalamAir
1 aktarmalı - 24s 25d
06 Ekim 2023, Cuma 03:35
SalamAir
1 aktarmalı - 16s 20d
12 Ekim 2023, Perşembe 18:30
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 25d
25 Kasım 2023, Cumartesi 02:05
Air Arabia
1 aktarmalı - 4s 5d
27 Aralık 2023, Çarşamba 10:00
Pegasus
1 aktarmalı - 11s 25d
03 Aralık 2023, Pazar 02:05
Flynas
direkt-uçuş - 1s 20d
07 Ekim 2023, Cumartesi 18:05
Pegasus
1 aktarmalı - 12s 35d
14 Kasım 2023, Salı 02:05

Doha Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Katar’da bulunan ve 2014’te hizmet vermeye başlayan Doha Havalimanı –diğer adı ile Hamad Uluslararası Havalimanı- uluslararası bir havalimanı olma özelliğine sahip. Doha Havalimanı’ndan Avrupa, Orta Doğu, Okyanusya, Asya, Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki pek çok lokasyona direkt uçuş seferleri bulunuyor. Yıllık yolcu kapasitesi 30 milyon olan Doha Havalimanı’nın önümüzdeki yıllardaki hedefi bu kapasiteyi 50 milyona kadar çıkartmak. Doha Havalimanı aynı zamanda uluslararası uçuşlarda önemli bir transfer noktası. Başta Qatar Airways olmak üzere, yaklaşık otuz farklı havayolu şirketinin hizmet verdiği Doha Havalimanı’nda bebek bakım odaları, fitness ve masaj salonu, dinlenme odaları, exchange ofisi, mescitler, havalimanı oteli, çocuk oyun alanları, lounge, duty free ve birbirinden farklı ürünler sunan mağazalar yer alıyor. Ayrıca Doha Havalimanı’nda ücretsiz wifi ağı bulunuyor. Doha Havalimanı’nı daha ayrıntılı incelemek için HIA Qatar adlı uygulamayı Google Play ya da Apple Store’dan indirebilirsiniz.

Doha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Orta Doğu'nun en önemli aktarma merkezlerinden biri olan Doha Havalimanı, Doha Hamad Uluslararası Havalimanı ismiyle de tanınıyor. Katar'ın başkenti Doha'da bulunan havalimanı aynı zamanda Qatar Airways'in ana bağlantı noktası. Her yıl yüzbinlerce yolcuya hizmet veren havalimanı üstün teknolojik özellikleri ve sosyal imkanları ile yolcu memnuniyetine katkı sağlıyor. 2014 yılında hava trafiğine açılan havalimanı Doha şehir merkezine 4 km mesafede.

Doha Havalimanı'ndan Doha şehir merkezine ulaşmak isteyenler için otobüs, taksi, araç ya da limuzin kiralama seçenekleri bulunuyor.

Şehir merkezine en ucuz ve kısa yoldan ulaşmak isteyenlerin tercihi otobüsler. Mowasalat firmasının organize ettiği otobüs seferleri için havalimanı kalkışlı 2 güzergah bulunuyor.

Bunlardan biri 109 numaralı Mesaieed Industrial Area hattı. Bu hattı kullanan yolcular, Hamad International Airport – Labour Camp – New Airport South – Barwa Commercial Centre – Rus Abu Funtas – Al Adalah Street – Al Wakra Main Street – Al Razi Street – Pearl Roundabout – Majllis Al Taawon Street – Al Wakra Health Centre – Al Shahba – Kanari Turkey – Al Deoudla Street – Al Rawda Street – Al Wakra (South) – Al Janoub Street – Al Seleen Petrol Station – Umm Said Road – Alcat Project – Mesaieed Shopping Mall – Police Station – Mesaieed Camps – Mesaieed Industrial City duraklarında inebiliyor.

Bir diğer hat ise 747 numaralı Al Ghanim Bus Station hattı. Bu hattaki yolcular, Hamad International Airport – New Airport North – Ras Abu Aboud – Oasis Hotel – Doha Club – Rus Abu Aboud – Sana – National Library – A Ring Road – Grand Hamad Street – Al Ghanim Bus Station duraklarında inebiliyor. Otobüs yolculukları için 2 binişlik ve sınırsız binişlik iki ayrı kart bulunuyor. Her iki kartın da geçerlilik süresi ilk kullanımdan itibaren 24 saat.

Havalimanı gelen yolcu çıkış terminali kapısı önünde taksiler bulunuyor. 7/24 taksi hizmeti bulmak mümkün. Taksiye binmeden önce gidilecek güzergah ve ücret konusunda bilgi alınması öneriler arasında.

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar'da limuzin kiralama oldukça yaygın bir uygulama. Havalimanında bulunan limuzin servisi ya da araç kiralama servisini kullanarak şehir merkezine şoförlü, şoförsüz alternatiflerle ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Doha Havalimanına Ulaşım

Orta Doğu'nun en önemli aktarma merkezlerinden biri olan Doha Havalimanı, Doha Hamad Uluslararası Havalimanı ismiyle de tanınıyor. Katar'ın başkenti Doha'da bulunan havalimanı aynı zamanda Qatar Airways'in ana bağlantı noktası. Her yıl yüzbinlerce yolcuya hizmet veren havalimanı üstün teknolojik özellikleri ve sosyal imkanları ile yolcu memnuniyetine katkı sağlıyor. 2014 yılında hava trafiğine açılan havalimanı Doha şehir merkezine 4 km mesafede.

Doha şehir merkezinden Doha Havalimanı'na ulaşmak için seçenekler arasında otobüs, taksi ve araç kiralama ve limuzin kiralama hizmeti bulunuyor.

Şehir merkezinden havalimanına ekonomik bir yolculuk sunan otobüslerle gelmek oldukça kolay. İki ayrı hatta hizmet veren otobüsler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. 109 numaralı Mesaieed Industrial Area hattı ve 747 numaralı Al Ghanim Bus Station hattı ile kentin iki farklı noktası havalimanına bağlanıyor. Otobüslerde kullanılan toplu ulaşım kartı 24 saat geçerli olmak üzere 2 binişlik ve sınırsız binişlik 2 ayrı tipte.

Şehrin farklı noktalarında bulunan araç kiralama ve limuzin kiralama ofislerinden kiralama yaparak havalimanına gelmek de seçenekler arasında. Bu kiralamayı şoförlü olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanına ulaşmak için bir diğer yöntem ise taksi kullanmak. Taksi durakları şehrin belirli yerlerinde rahatlıkla görülebiliyor.

Doha Havalimanı Yakınındaki Oteller

Doha Havalimanı’nda Oryx Airport Otel isimli bir otel yer almakta. Bu otelde fitness salonu, restoran ve kafeler ile duty free alışveriş imkanları bulunuyor. Havalimanına 5-6 km uzaklıkta bulunan Banana Island Resort, Doha Mariott Hotel ve Doha Ritz Carlton Hotel de Doha, havalimanı yakınındaki oteller arasında. Bu otellerde her bütçeye uygun konaklama hizmeti sunulmakta.

Doha Havalimanı Lounge Hizmetleri

Doha Havalimanı lounge hizmetleri oldukça geniş bir perspektif sunmakta. Al Safwa First Lounge, Al Mourjan Business Lounge, First Class Lounge, Business Class Lounge, Al Maha Services Lounges, Oryx Lounge, Unaccompanied Minors Lounge, Special Assistance Travellers’ Lounge yolcular için birbirinden farklı dinlenme ve zaman geçirme imkanı sağlıyor. Bu hizmetler arasından Unaccompanied Minors Lounge çocuk yolcular için özel oluşturulmuş. Lounge servislerinde konferans odaları, duşlar, Dünya mutfağından çeşitli yiyecek ve içecekler gibi uçuş öncesi ya da sonrasında yolcuların konforunu en üst seviyeye çıkaracak hizmetler verilmekte.

Doha Havalimanı Cafe ve Resteronlar

Doha Havalimanı cafe ve restoranlarında Amerikan mutfağı, Arap mutfağı, İtalyan mutfağı, Avrupa mutfağı, deniz ürünleri ve fast food seçeneklerinin hepsini bulabilirsiniz. Burger King, Eat Street, Camden Food, Soprafino, Azka, Marche gibi restoranların yanı sıra, Starbucks, Illy veArgo Tea gibi kafeler de Doha Havalimanı cafe ve restoranları arasında.

Doha Havalimanı Duty Free Mağazası

Doha Havalimanı Duty Free mağazaları, havalimanının zemin ve birinci katında Dünyaca ünlü lüks markaların birbirinden farklı ürünleri ile hizmet veriyor. Bunlardan en büyüğü Qatar Duty Free. Kozmetikten parfüme, aksesuar ve giyim eşyalarından yiyecek ve içeceğe kadar pek çok ürünü bulabileceğiniz Doha Havalimanı duty free hizmetinden direkt uçuşlarınız ya da transferleriniz esnasında yararlanabilirsiniz.

Doha Yakınındaki Havalimanları

 • Bahreyn (Bahrain Havalimanı)
  Bahreyn (Bahrain Havalimanı)
 • Abu Dhabi (Abu Dhabi Havalimanı)
  Abu Dhabi (Abu Dhabi Havalimanı)
 • Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
  Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
 • Dubai (Dubai Havalimanı)
  Dubai (Dubai Havalimanı)
 • Sharjah (Sharjah Havalimanı)
  Sharjah (Sharjah Havalimanı)
 • Riyad (King Khalid Havalimanı)
  Riyad (King Khalid Havalimanı)
 • Kuveyt (Kuwait Havalimanı)
  Kuveyt (Kuwait Havalimanı)
 • Muscat (Muscat International Havalimanı)
  Muscat (Muscat International Havalimanı)
 • Bağdat (Baghdad Havalimanı)
  Bağdat (Baghdad Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: