Tekirdağ Çorlu Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanı
En Ucuz Ay
Kasım
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Tekirdağ Çorlu Uçak Bileti Fiyatları

Tekirdağ Çorlu varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pegasus
direkt-uçuş - 1s 10d
13 Ekim 2021, Çarşamba 07:05
Pegasus
1 aktarmalı - 4s 40d
17 Aralık 2021, Cuma 06:35
Pegasus
1 aktarmalı - 13s 35d
01 Aralık 2021, Çarşamba 21:30

Tekirdağ Çorlu Kalkışlı Uçak Seferleri

Tekirdağ Çorlu uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Pegasus
direkt-uçuş - 1s
12 Ekim 2021, Salı 20:15
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 55d
01 Ekim 2021, Cuma 11:10
Pegasus
1 aktarmalı - 6s 45d
01 Ekim 2021, Cuma 11:10
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 25d
02 Kasım 2021, Salı 11:35
Pegasus
1 aktarmalı - 9s
11 Kasım 2021, Perşembe 11:35

Tekirdağ Çorlu uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Tekirdağ Çorlu arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Tekirdağ Çorlu arasında en sık uçulan şehirler olan Ankara, İzmir ve Antalya şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti ve Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Tekirdağ Çorlu uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ankara Tekirdağ Çorlu 109 TL, İzmir Tekirdağ Çorlu 303 TL ve Antalya Tekirdağ Çorlu 406 TL.

En uygun Tekirdağ Çorlu uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 22 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Marmara Bölgesi'nde yer alan ve İstanbul'dan sonra Trakya'nın en büyük yerleşimi olan Çorlu, doğal yapısı, stratejik konumu, gezilecek yerleri ve sanayisiyle Türkiye'nin en gelişmiş ilçelerinden biri. Tekirdağ'ın en büyük ilçesi olan Çorlu şehir merkezine 38 kilometre mesafede bulunuyor. MÖ. 1000 yıllarında Trako-Friglerin kurduğu koloni kentlerden biri olan ilçenin en eski isimleri kaynaklarda Tzirallum, Tzirallun veya Tzirallon olarak geçiyor.

Tunç çağına kadar uzanan tarihi boyunca Frig, Yunan, İskit, Pers, Makedon, Roma ve Bizans egemenliğine giren Çorlu, daha sonraları Hun, Avar ve Peçenek akınlarına da maruz kalmış, Arap ordularının istilasına uğramış. Osmanlılar zamanında Anadolu'dan Rumeli'ye kadar uzanan anayol üzerinde konaklama yeri olmasından dolayı önemli tarihi olaylara sahne olmuş. Milli Mücadele döneminde Yunan işgaline uğrasa da Mudanya Mütarekesi ile tekrar Türk yönetimine devredilmiş. Çorlu günümüzde de, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana savunma bakımından önemli bir garnizon olma özelliğini devam ettiriyor.

Çorlu Gezilecek Yerler

Çorlu'da gezilecek yerlerin başında Çorlu Kalesi geliyor. Karadağ Mahallesi'nde bulunan kalenin VI. yüzyıla ait olduğu tahmin ediliyor. Bizans döneminde yapılan ve doğu ile batısı dere yataklarıyla çevrelenmiş olan Çorum Kalesi'nin sur duvarları kulelerle desteklenmiş ve kesme taş temeller üzerine kurulmuş. Zamanında askeri önem taşıyan yapı, İstanbul yolu üzerinde bulunmasından dolayı sık sık kuşatmalara maruz kalmış.

İlçe merkezinde bulunan Süleymaniye Cami ise Kanuni Sultan Süleyman tarafından, 1521 yılında yaptırılmış. Mimarının Acem İsa olduğu bilinen cami ile birlikte, imarethane, medrese ve hamam da inşa edilmiş ancak günümüze kadar yalnızca cami ayakta kalmış. 1949'da dış cemaat yeri ve kubbelerin kurşunları yenilerek onarılmış olan caminin, inşa edildiği yıllarda 22 odalı medresesi bulunuyormuş. Cami-i Kebir adıyla da anılan bu tarihi doku gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalı.

Çorlu'nun en eski camisi olan ve Fatih Sultan Mehmet'in sütannesi Daye Hatun tarafından 1453 yılında yaptırılan Fatih Camii, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde Ebü'l Feth olarak geçiyor. Dikdörtgen planlı olan Fatih Cami'nin duvarları moloz taştan harç ile birlikte alıştırma tekniği kullanılarak yapılmış. Ahşaptan medresesi olan yapının tek şerefeli minaresi, arka tarafında mezarlığı ve çeşmesi bulunuyor. Ancak Fatih Hamamı kalıntısı günümüze kadar ulaşamamış. Defalarca tadilata uğrayan cami en son Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilmiş.

Tarih sahnesinde çokça yer alan Çorlu'nun köprülerine de uğramadan geçmek olmaz: Ergene'nin kolları üzerine kurulu Ergene Köprüleri ile Kırkgözler Köyüne de adını veren Kırkgözler Köprüleri tarihi köprüleri arasında yer alıyor.

Çorlu'nun ana merkezi olan Heykel Meydanı'nda dükkânlar, kafeler ve parklar bulunuyor. Hükümet olarak adlandırılan bölge ise dar sokakları ve eski evleriyle Çorlu'nun tarihi yüzü. Batı Trakya'dan aldığı yoğun göçlerle Bulgar, Romen ve Pomakların yaşadığı Çorlu'nun etnik yapısındaki hareketlilik ilçenin kültürünü de olumlu yönde etkilemiş. Günümüzde Çorlu'nun en renkli yerlerinden biri olan Roman Mahallesi'ndeki neşeye tanık olmadan dönmeyin.

Yemyeşil ağaçları ve tertemiz havası ile Çorlu'ya 8 km uzaklıkta bulunan Atatürk Orman Korusu, İstanbul-Edirne istikametinde bulunuyor. Yürüyüş, piknik gibi aktiviteler için ideal bir mesire yeri olan alanın dışında Gölbaşı Gençlik Parkı da yerel halk ve turistler tarafından sakinliği ile sıklıkla tercih edilen dinlenme yerleri arasında. İçerisinde büyük bir gölü, geniş yeşillik alanları ve yeme-içme mekânları bulunan parka ulaşım şehir merkezinden minibüslerle çok kolay.

Çorlu Yeme-İçme

Kültürel etkileşimin bu derece güçlü olduğu bir ilçenin mutfağının lezzet yelpazesinin geniş olmaması düşünülemez. Zeytinyağlılar, leziz hamur işleri ve tatlılar derken kendinizden geçiyorsunuz.

İrmik ve peynir helvası, höşmerim, hakuk, cizleme ile Hayrabolu tatlısı gibi tatlılar en çok tercih edilenlerden. Peyniriyle ünlü Çorlu'nun ana yemekleri Tekirdağ Köftesi, papaz mancası, şaraşura, cıllık ve boraniye Tekirdağ rakısı ve şarabını da ekleyince, yemek gerçek bir şölene dönüşüyor. Hamur işleri ise yine Çorlu'nun kıymetlileri arasında ve bölgede börek ve mantının her çeşidi yapılıyor.

Çorlu'ya Nasıl Gidilir

Tarihinde Edirne'yi İstanbul'a bağlayan, daha sonra da İstanbul'un Avrupa'ya açılan kapısı olan Çorlu'ya ulaşım hava, kara ve demir yolları ile çok rahat. Trakya'yı Anadolu'ya havayolu ile bağlayan ilk ve tek havaalanı pisti Çorlu Havalimanı, uluslararası iniş ve kalkış ehliyeti olan ender havaalanlarından biri. İstanbul, Ankara, İzmir-Çorlu arasında direkt uçak seferleri bulunuyor.

Çorlu, İstanbul'dan 149, Ankara'dan 571 ve İzmir'den 401 kilometre mesafede. Otobüs terminali ise merkeze 20 dakika uzaklıkta. Çorlu-İstanbul arası tren seferleri ise yalnızca cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılıyor. Bunun dışında Çorlu-Çerkezköy ve Çorlu-Kapıkule arasında her gün tren seferleri düzenleniyor.

Osmanlı'nın Avrupa fetihlerinin ilk müjdecisi olan Çorlu'ya gelip şahane tatlılarını yemek, kalesini görmek ve cıvıl cıvıl Omurtak Caddesi'nde yürümek bir uçak bileti uzağınızda…

Tekirdağ Çorlu uçak bileti ile ilgili sorular

 • Tekirdağ Çorlu şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Tekirdağ Çorlu arasında en sık uçan havayolu firmaları, Pegasus. En popüler parkur Ankara – Tekirdağ Çorlu olup, Pegasus bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Tekirdağ Çorlu uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Tekirdağ Çorlu arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 13 Ekim 2021 tarihinde Ankara Tekirdağ Çorlu arasında olup 109 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Ankara Tekirdağ Çorlu arasında olup 320 TL’dir.
 • Tekirdağ Çorlu havalimanları nerede?
  Tekirdağ Çorlu Çorlu Havalimanı şehir merkezine 10 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Tekirdağ Çorlu uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Tekirdağ Çorlu uçak bileti bulmanızı sağlar.

Tekirdağ Çorlu Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Tekirdağ Çorlu Etrafına Uçak Bileti Al!

 • İstanbul Uçak Bileti
  İstanbul
 • Bursa Uçak Bileti
  Bursa
 • Çanakkale Uçak Bileti
  Çanakkale
 • Balıkesir Edremit Uçak Bileti
  Balıkesir Edremit
 • Varna Uçak Bileti
  Varna
 • Midilli Uçak Bileti
  Midilli
 • Kütahya Uçak Bileti
  Kütahya
 • İzmir Uçak Bileti
  İzmir
 • Chios (Sakız Adası) Uçak Bileti
  Chios (Sakız Adası)
 • Denizli Uçak Bileti
  Denizli
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.