Cedar Rapids Havalimanı Genel Bilgiler

Cedar Rapids Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

ABD'nin Iowa eyaletindeki Cedar Rapid şehrinde yer alan Cedar Rapids Havalimanı, Eastern Iowa Havalimanı olarak da adlandırılıyor. Havalimanından, Chicago, Minneapolis, Denver, Detroit, Las Vegas, Dallas, Atlanta gibi ABD içi farklı eyaletlere uçuşlar düzenleniyor. Eyaletler arası otoban (I-380)- Interstate 380’e 2 mil mesafede. Ayrıca, eyalet yolu üzerinden Iowa city (23,1mil) gibi birçok şehre de hizmet veriyor. Cedar Rapids şehrinin 2,89 km uzağında yer alan Cedar Rapids Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı alternatifler kullanarak ulaşmak mümkün.

Otobüs

Cedar Rapids Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, Cedar Rapids Transit şehir otobüsü ile güvenli ve ekonomik bir şekilde sağlanıyor. Otobüs, havalimanı ve 6.cadde arasında işliyor. Otobüsün şehir merkezindeki son durağı 6th Street Wilson. Havalimanından şehir merkezine ortalama 20 dakikada ulaşım sağlanıyor. Hafta içi sabah 5.40’tan itibaren, öğlen 12.40’a kadar saat başı, ardından öğleden sonra 4.40’a kadar yarım saatte bir şehir merkezine yolcu taşıyan otobüsler bu saatten sonra sabaha kadar saat başı çalışıyor. Hafta sonu ise otobüsler sadece cumartesi günleri sabah 8.40, öğleden sonra 4.40 arası çalışıyor.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı ulaşım araçlarından birisi de taksiler. Tahmini ulaşım süresi 13 dakika süren taksiler ile şehir merkezine ortalama ulaşım ücreti trafik yoğunluğuna göre 30$ ila 37$ arasında değişiyor.

Araç Kiralama

Havalimanında dört adet firmanın araç kiralama ofisi bulunuyor. Havalimanına vardığınızda bu ofislere uğrayarak araç kiralayabilirsiniz. Dilerseniz uçuşunuzdan önce firmaları arayarak veya internet siteleri üzerinden de araç kiralayarak Cedar Rapids Havalimanı'ndan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Cedar Rapids Havalimanı’na Ulaşım

ABD'nin Iowa eyaletindeki Cedar Rapid şehrinde yer alan Cedar Rapid Havalimanı'nın, birçok yerel destinasyona seferleri bulunuyor. Havalimanı, Cedar Rapids şehrine 2,89 kilometre mesafede yer alıyor ve eyalet yolu üzerinden civar şehirlere de hizmet veriyor. Havalimanında kısa süreli ve uzun süreli otoparklar mevcut. İlk 20 dakikası ücretsiz olan kısa süreli park yeri, terminal binasının yakınında yer alıyor. Uzun süreli park yeri ise terminal binasından biraz daha uzakta bulunuyor. 30 günden uzun süreli park için yönetimle irtibata geçilmesi gerekiyor. Ana lobide güvenlik noktasından geçmeden bebek bakım odası mevcut. Terminal binasında, yine ana lobide güvenlik noktasını geçmeden önce ve geçtikten sonra yeme içme alanları da bulunuyor. Şehir merkezinden Cedar Rapids Havalimanı’na ulaşımda kullanılan araçlar ise otobüs ve taksiler.

Otobüs

Şehir merkezinden Cedar Rapids Havalimanı’na ulaşım, Cedar Rapids Transit şehir otobüsü ile sağlanıyor. Otobüs 6. Cadde ile Havalimanı, arasında servis veriyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım ortalama 20 dakikada sağlanıyor. Otobüslerin ana durakları 6. cadde Wilson, 6.cadde 33. Bulvar, 6.cadde 76. Bulvar ve havalimanı terminali olarak sıralanabilir. Hafta içi sabah 5.15’ten itibaren, öğlen 12.15’e kadar saat başı, ardından 12.45’ten itibaren öğleden sonra 4.15’e kadar yarım saatte bir servis bulunuyor. 5.15’ten itibaren tekrar sabaha kadar saat başı ulaşım devam ediyor. Hafta sonu sadece cumartesi günleri sabah 8.15, öğleden sonra 4.15 arası saat başı çalışıyor.

Taksi

Şehir merkezinden Cedar Rapids Havalimanı’na ulaşım süresi taksi ile 13 dakikayı buluyor. Tahmini ulaşım ücreti ise trafik yoğunluğuna göre 30  ila 37 Dolar arasında tutuyor.

Cedar RapidsHavalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: 2121 Arthur Collins Pkwy SW, Cedar Rapids, IA 52404, Amerika Birleşik Devletleri

Telefon numarası: +1 319-362-8336, +1 319-731-5722

E-posta: info@cedar-rapids-airport.com

Cedar Rapids Yakınındaki Havalimanları

 • Şikago (Gary International Havalimanı)
  Şikago (Gary International Havalimanı)
 • Şikago (Midway Havalimanı)
  Şikago (Midway Havalimanı)
 • Şikago (O'hare Havalimanı)
  Şikago (O'hare Havalimanı)
 • Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
  Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
 • Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
  Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
 • Toronto (Billy Bishop City Havalimanı)
  Toronto (Billy Bishop City Havalimanı)
 • Toronto (Pearson Havalimanı)
  Toronto (Pearson Havalimanı)
 • Houston (G.Bush Intercont Havalimanı)
  Houston (G.Bush Intercont Havalimanı)
 • New York (Newark Liberty Havalimanı)
  New York (Newark Liberty Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.