Brasilia Recife Uçak Bileti
Turna.com'da

Brasilia Recife Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Brasilia Havalimanı
Varış Havalimanı

Brasilia Recife uçuşu ile ilgili bilgiler

BSB-REC

Şehir Merkezinden Brasília Havalimanı’na Ulaşım

Brasília Uluslararası Havalimanı, Brasília şehrinin tek havalimanı ve şehre görece yakın lokasyonuyla özellikle turistlerin işini çok kolaylaştırıyor.

Brasilia şehir merkezinden havalimanına direkt sefer yapan otobüslere “Ônibus Executivo” deniyor. Şehirde bulunduğunuz yere göre 113, 113.1 ve 113.2 numaralı otobüsler sizi hızlıca havalimanına taşıyor. 

Bu otobüslere ana otobüs garından veya kuzey veya güney otel bölgelerindeki duraklardan biniliyor ve yolculuk ortalama 70 dakikada sürüyor. Otobüsler hafta içi 07.05 ile 20.50 saatleri arasında her 35 dakikada bir hareket ediyor ve pazar dahil tatil günlerinde çalışmıyor. Yolculuk bilet bedeli otobüste ve nakit olarak ödeniyor.

Brasília şehrinin yaygın bir toplu taşıma ağı var. Şehrin birçok yerinden havalimanına giden bir otobüs bulmak mümkün ama yine de havalimanına gitmek için aktarma yapmanız gerekebilir. Havalimanından geçen otobüslerin listesi için BSB’nin resmi web sitesine bakabilirsiniz.

Brasília, UBER ve Cabify gibi taşımacılık uygulamalarının kullanıldığı bir şehir. Bu güvenliğiniz açısından da iyi çünkü burada korsan taksicilik yaygın ve bu korsan taksiler çok da güvenilir değil. Taksiciler ile turistler arasında zaman zaman gerginlikler yaşanabiliyor. Turistlerin, UBER şoförü olduğunu söyleyen kişilere aldanmaması ve plaka karşılaştırma yapması konusunda güvenlik uyarısında bulunuluyor.

Recife Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Recife ya da uzun ismiyle Recife/Guararapes – Gilberto Freyre Uluslararası Havalimanı (REC), Brezilya’nın 4. en büyük şehri olan Recife’ye hizmet ediyor. Recife şehri gelişmiş ve kalabalık bir şehir olduğundan dolayı şehir merkezine ulaşmak için birçok farklı ulaşım aracı kullanılıyor. Bunlardan en ekonomik olanı otobüse binmek. 

Havalimanı ve merkez mahalleler arasında birçok farklı hat işliyor. Bunlardan 33 ve 42 numaralı hatlar Praia de Boa Viagem’e 15 Recife tarihi şehir merkezine ise 30 dakikada ulaşıyor. Havalimanından geçen diğer hatlardan 152 numara Jordão de Baixo’ya, 153 numara Brigadeiro Ivo Borges’e ve 163 numara ise Cajueiro Seco’ya gidiyor. Otobüsler sabah saat 04.00 ile akşam 23.50 arasında her 20 ile 30 dakikada bir işliyor.

Bir diğer ekonomik seçeneğiniz metroya binmek. Terminal binasına bir üst geçit ile bağlanmış olan havalimanı metro durağına (Estação do Aeroporto) yürüyerek 3 dakikada varılıyor. Bu durakta duran iki ana hat var. Bunlardan merkez hattı, haftanın yedi günü 05:00 ile 23:00 saatleri arasında, 4-7 dakikalık aralarla geçiyor. Diğeri ise güney hattı ve o da haftanın 7 günü 05.00 ile 23.00 saatleri arasında çalışıyor ve 8 dakikalık aralarla geçiyor

Gideceğiniz yeri tam olarak emin olmak için tren hatlarının resmi web sitesini kontrol edebilirsiniz. CBTU ismiyle web sitesini aratabilirsiniz.

Tabii ki her havalimanının vazgeçilmezi taksiler de başka bir seçenek. Burada birden fazla seçeneğiniz var. Bunlardan Taxi Especial ve Táxi Aeroporto havalimanından yolcu almaya yetkili taksi durakları ve Taxi Comun’den yani sıradan taksilerden biraz daha pahalılar.

Havalimanında ayrıca Uber aplikasyonunu kullanmak da mümkün. Şoförler yolcularını geliş katının önündeki taksi indir bindir noktasından alıyor. 

Brasilia Recife uçak bileti ile ilgili sorular

  • Brasilia şehrinden Recife şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Brasilia üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Brasilia Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Guararapes Havalimanı.
  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: