facebook pageview

En Ucuz Salzburg Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

British Airways
Londra - Salzburg
direkt-uçuş - 3s
12 Kasım 2017, Pazar 07:15
Turkish Airlines
İstanbul - Salzburg
direkt-uçuş - 1s 30d
26 Eylül 2017, Salı 16:20
Turkish Airlines
Kayseri - Salzburg
1 aktarmalı - 3s
19 Eylül 2017, Salı 11:25
Turkish Airlines
Antalya - Salzburg
1 aktarmalı - 2s 50d
11 Ekim 2017, Çarşamba 23:55
Turkish Airlines
Ankara - Salzburg
1 aktarmalı - 2s 40d
27 Eylül 2017, Çarşamba 06:25
Turkish Airlines
İzmir - Salzburg
1 aktarmalı - 1s 55d
13 Kasım 2017, Pazartesi 07:00
Turkish Airlines
Adana - Salzburg
1 aktarmalı - 3s 10d
28 Eylül 2017, Perşembe 12:40
Turkish Airlines
Ordu-giresun - Salzburg
1 aktarmalı - 3s 10d
06 Ekim 2017, Cuma 12:20

Salzburg, Avusturya

'' Mozart’ın Şehri  Salzburg 
Salzburg

Salzach Nehri’nin kıyısında kurulu olan Salzburg, Avusturya’nın dördüncü büyük kenti. Kendisiyle aynı adı taşıyan eyaletin merkezi olan şehir ismini zengin tuz madenlerinden almış. Şehrin kurulma nedeni olan tuz yatakları buraya yerleşen insanların en önemli geçim kaynaklarından biriymiş.

200 bini aşan nüfusuyla Avusturya’nın en büyük dördüncü kenti olan Salzburg, Alp Dağları’nın eteğinde, Avusturya-Almanya sınırında, Viyana’ya 270 km uzaklıkta konumlanıyor. En önemli gelir kaynağı turizm olan şehirde gelişmiş bir sanayi faaliyeti de bulunuyor. Bira üretimi, dokuma sanayi, çeşitli makineler, elektrikli gereç üretimi, basım ve yayın sanayi gibi kollarda üretim gerçekleştiriliyor.

Mozart’ın doğum yeri olan kent, klasik müzikle ünlü. Her yıl düzenlenen Salzburg Festivali, dünyanın farklı yerlerinden klasik müzik severleri bir araya getiriyor. Wolfgang Mozart'ın doğum günü olan 27 Ocak tarihi şehir için ayrı bir önem taşıyor.

Salzburg Gezilecek Yerler

Salzburg gezilecek yerler arasında Mirabell Sarayı, Aigen Sarayı, Yukarı Salzburg Hisarı, Leopoldskron Sarayı, Johannes Sarayı, Fransis Sarayı, Arenberg Sarayı, Avusturya sokak tünelleri, Salzburg Kalesi ve dünyaca ünlü Rönesans su oyunlarını saymak mümkün.

Şehre adım atar atmaz Hohensalzburg Surlarına ulaşan teleferiğe binmek ilk yapılacak aktivitelerden. Avrupa’nın en iyi korunan Orta Çağ surlarından biri olan Hohensalzburg Surları dünyaca ünlü. Şehri kuş bakışı gören bu tepeden manzaraya doyum olmuyor. Alpler, kiliseler ve Festungsberg Dağı’nın uyumu insanı kendine hayran bırakıyor.

İkinci Dünya Savaşı’nın yıkım dolu günlerinin ardından Avrupa ticaretinde önemli bir konuma yükselen Salzburg, ticari açıdan bu önemini koruyor. Lojistik anlamda Avrupa’nın en etkili noktalarından birinde konumlanan şehir, ticareti ile tanınıyor.

Günümüzde en az ticaret kadar gelir getiren turizmin canlanması 1964 yılında sinemaseverlerle buluşan Sound Music filmi olmuş. Orta Çağ izlerini taşıyan yapılar, Barok mimari özelliklerini gösteren meydanlar ve masal sahnelerini çağrıştıran muhteşem mimari yapılarla dolu olan kentte özgürce dolaşmanın keyfi anlatılamaz güzellikte.

Hohensalzburg Surları şehrin merkezi noktası olarak kabul ediliyor. Bu noktadan başlayarak gezilecek güzergahta tarihi kent merkezi Altstadt, kentin daha yeni bölümlerini ifade etmek için kullanılan Salzachufer görülebilir. Salzachufer aynı zamanda tren, otobüs seferlerinin gerçekleştirdiği merkezi durak ve istasyonlara da evsahipliği yapıyor.

Ünlü klasik müzik bestecisi Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğum yeri olan Salzburg, her yıl düzenlenen Salzburg Festivali ile dünyanın dört bir yanından konuğu ağırlıyor. Tam anlamıyla klasik müziğe doyum yaşatan bu festival, turizmde müzik etkisinin ne derece fazla olduğunu anlayabilmek için en önemli örnek. Mozart’ın dünyaya geldiği ev Hagenauer Haus ya da Mozarts Geburtshaus gezilecek yerlerden. Müzisyenin 1756 yılında dünyaya geldiği bu ev hala ayakta.

Şehrin modern sanat müzesi Rupertinum, sanat galerisi Galerie Thaddaeus Ropac ile Mirabell, Aigen, Leopoldskron, Johannes, Fransis, Arenberg sarayları da listeye eklenmeli.

Salzburg Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 25/16
weather forecast icon for 25,44 degrees
icon temperature 28/17
weather forecast icon for 27,82 degrees
icon temperature 17/10
weather forecast icon for 16,64 degrees
icon temperature 12/8
weather forecast icon for 11,98 degrees
icon temperature 16/7
weather forecast icon for 16,38 degrees
x
Salzburg Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Salzburg etrafındaki yerleri keşfet

 • Linz

  Linz

 • Fuerstenfeldbruck

  Fuerstenfeldbruck

 • Straubing

  Straubing

 • Innsbruck

  Innsbruck

 • Klagenfurt

  Klagenfurt

 • Münih

  Münih

 • Graz

  Graz

 • Ljubljana

  Ljubljana

 • Bolzano Bozen

  Bolzano Bozen

 • Trieste

  Trieste

Salzburg İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: