Uçak Bileti

Türkiye‘nin ünlü tatil adresleri arasında yer alan Balıkesir‘de, görülmesi gereken birbirinden muhteşem seyahat rotaları bulunuyor. Hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan tek il olan Balıkesir, şahane manzaralara sahip tatil ilçeleri ile bölgenin en cazip turizm duraklarından biri.

Balıkesir’de Görülmesi Gereken 5 Ünlü Tatil Adresi

1. Kaz Dağları

Tarihsel ve kültürel zenginliğinin yanı sıra ekolojik açıdan da dünyanın en önemli bölgelerinden olan Kaz Dağları, kuzey yamaçlarından gelen rüzgarları, yoğun bitki örtüsünden aldığı oksijen ve deniz iyotu ile buluşturuyor. Kaz Dağları bu nedenle dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip yerlerinden biri olarak anılıyor.

2. Ayvalık

Ayvalık, zeytin ve çam ormanlarının denizle buluştuğu birbirinden güzel koyları, çevresini sarmalayan irili ufaklı 24 adası ve mimarileri ile göz alan tarihi evleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir turizm cenneti.

Mobil Uygulama

3. Erdek

Doğası, tarihi ve kültürel dokusu ile yüzyıllar boyunca insanlığın ilgi odağı olan Kapıdağ Yarımadası üzerinde bulunan Erdek, doğal plajları, ekoturizme elverişli coğrafyası, üzümü, şarabı ve zeytini ile konuklarına eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.

4. Edremit

Balıkesir’in en sevilen turizm merkezleri arasında gösterilen Edremit, berrak suları, plajları, kaplıcaları ve mesire yerlerinin yanı sıra doğal ve tarihi güzellikleriyle de keyifli bir tatil için oldukça ideal bir adres.

5. Marmara Adası

Eşsiz doğası, temiz havası, berrak denizi ve doğal plajları ile huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi olan Marmara Adası, zeytinlikleri ve bağlarıyla da dikkat çekiyor. Türkiye’nin önemli mermer rezervlerine de ev sahipliği yapan ada, mermerin nemi emmesi sayesinde dünyada rutubeti olmayan iki adadan biri olmuş.

Balıkesir’in bu eşsiz güzelliklerini yakından görmek için kullanabileceğiniz en yakın havalimanı, İzmir’de hizmet veren Adnan Menderes Havalimanı. İzmir’den karayolu ile yaklaşık 2-4 saat süren bu tatil noktalarını keşfetmek için İzmir uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here