Vinnytsia Uluslararası Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

1983 yılında dönemin Sovyetler Birliği’nin askeri amaçları doğrultusunda inşa edilen Vinnytsia Uluslararası Havalimanı, 1993 yılında yapılan sivilleştirme çalışmaları sonucu ticari amaçlı uçuşlar için de kullanılmaya başlandı. Ukrayna’nın Vinnytsia şehrine 13 km uzaklıkta yer alan havalimanı, her yıl yaklaşık olarak 60.000 yolcuya hizmet veriyor. Genellikle Ukraine International Airlines tarafından kullanılan havalimanından, Tel-Aviv’e düzenli olarak çift yönlü uçuşlar yapılıyor. Yaz dönemlerinde ise Antalya ve Ibiza başta olmak üzere, bazı tatil bölgelerine charter uçuşlar düzenlenen havalimanından şehir merkezine ulaşımda farklı alternatifler kullanılıyor.​

Vinnytsia Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Havalimanından Vinnytsia şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların havalimanı çıkış kapısı önünde yer alan otobüs durağından 33 numaralı otobüse binmeleri gerekiyor. Vinnytsia Transport Company tarafından işletilen otobüsler, havalimanının uçuş programına göre işletildiği için belirli bir takvime göre hareket etmiyor. Şehir merkezine 20 dakikada ulaşmayı sağlayan bu otobüslerde, tek yönlü ulaşım ücreti ise yaklaşık 20 UAH.

 

Taksi

Vinnytsia Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksi seçeneğini kullanmak isteyenlerin öncelikle civardaki taksi duraklarından araç talebinde bulunmaları gerekiyor. Havalimanından günde sadece 1 ya da 2 uçuş yapılması nedeniyle, yolcu alımı için hazır bekleyen herhangi bir taksi bulunmuyor. Taksiler ile şehir merkezine gitmek 15 dakika sürüyor ve bu yolculuk için 350 - 400 UAH arasında bir ödeme yapmak gerekiyor. Taksileri kullanacak olan yolcuların, özellikle de gece saatlerinde ön ödeme kabul eden taksileri kullanmaları tavsiye ediliyor.

 

Araç Kiralama

Vinnytsia Uluslararası Havalimanı terminal binası içerisinde resmi olarak hizmet veren herhangi bir araç kiralama acentesi yer almıyor. Şehir merkezine ulaşım için araç kiralama seçeneğini tercih edenlerin, bölgedeki diğer araç kiralama acentelerinden ön rezervasyon yapmaları gerekiyor.

 

Vinnytsia Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 3202, v. Gavryshivka, Vinnytsia District, Vinnytsia Region, Ukraine.

Telefon: +38 (0432) 69 02 70

Fax Numarası: +38 (0432) 50 72 38

Şehir Merkezinden Vinnytsia Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

Vinnytsia şehir merkezinden havalimanına gitmek için otobüs veya taksi kullanılabilir.

 

Otobüs

Vinnytsia şehir merkezinden havalimanına gitmek için otobüs seçeneğini kullanmak isteyenlerin, merkezi otobüs istasyonundan 33 numaralı otobüslere binmeleri gerekiyor. Vinnytsia Transport Company (VTC) tarafından işletilen otobüslerin belirli bir hareket takvimi bulunmuyor. Otobüsler, her uçuştan 2 saat önce, merkezi otobüs istasyonundan hareket ediyor. Havalimanına 20 dakika içerisinde ulaşmayı mümkün kılan VTC otobüslerinde yolculuk ücreti ise yaklaşık 20 UAH.

 

Taksi

Vinnytsia şehir merkezinden havalimanına taksi ile 10 dakika içerisinde ulaşmak mümkün. 13 km’lik Vinnytsia şehir merkezi – havalimanı yolculuğu için ödenmesi gereken ücret ise 350 – 400 UAH arasında değişiyor. Şehirde hizmet veren taksilerde resmi olarak herhangi bir gece tarifesi uygulanmıyor ancak herhangi bir fiyat problemi yaşanmaması için, taksilere binmeden önce şoföre rota hakkında bilgi verilmesi ve gerekirse ücretin peşin olarak ödenmesi öneriliyor.

 

Vinnytsia Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 3202, v. Gavryshivka, Vinnytsia District, Vinnytsia Region, Ukraine.

Telefon: +38 (0432) 69 02 70

Fax Numarası: +38 (0432) 50 72 38

Gavryshivka Yakınındaki Havalimanları

 • Adana (Şakirpaşa Havalimanı)
  Adana (Şakirpaşa Havalimanı)
 • Almati (Almatı Havalimanı)
  Almati (Almatı Havalimanı)
 • Amman (Queen Alia Havalimanı)
  Amman (Queen Alia Havalimanı)
 • Amsterdam (Schiphol Havalimanı)
  Amsterdam (Schiphol Havalimanı)
 • Ankara (Esenboğa Havalimanı)
  Ankara (Esenboğa Havalimanı)
 • Kayseri (Erkilet Havalimanı)
  Kayseri (Erkilet Havalimanı)
 • Atina (Athens Int E Venizelos Havalimanı)
  Atina (Athens Int E Venizelos Havalimanı)
 • Atina (Hellinikon Havalimanı)
  Atina (Hellinikon Havalimanı)
 • Antalya (Antalya Havalimanı)
  Antalya (Antalya Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.