Atlasglobal - Atlasjet Uçak Bileti
Turna.com'da

Atlasglobal

IATA Kodu
KK
Genel Merkezi
İstanbul
Kuruluş Tarihi
2001
Toplam Uçak Sayısı
26

Atlasglobal Hakkında

!!! Çok Önemli Duyuru !!!

14 Şubat 2020 tarhinden itibaren Atlasglobal iflas başvurusunda bulunmuş olup uçuşları durdurulmuştur. 

---------

15 Aralık 2019'da Atlasglobal tarafından aşağıdaki duyuru yapılmıştır.

* Bugün itibarıyla rezervasyon portalımız hizmete açılmıştır. 21 Aralık 2019 Cumartesi sabahı 11.15'de uçuşlarımız tekrar başlayacaktır.

* 26 Kasım – 21 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılamayan uçuşlara ait tüm biletler açığa alınmıştır. Açığa alınan biletlerinizle ilgili değişiklik talepleriniz için doğrudan biletinizi satın aldığınız acentenizle iletişime geçebilir veya [email protected] adresine PNR numarınızla birlikte iletebilirsiniz.

--------------------------

26 Kasım 2019'da Atlasglobal tarafından aşağıdaki duyuru yapılmıştır. 

Değerli Yolcularımız,

 

Havayolumuz tarafından alınan karar ile sizlere farklı bir uçuş deneyimi sunabilmek amacıyla yeniden yapılanma sürecine girmiş bulunmaktayız. 26 Kasım 2019 itibariyle 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici süreyle operasyonlarımıza ara verilmiştir.

 

Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır.

 

Siz değerli yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

 

Konu ile ilgili sorularınızı ve taleplerinizi [email protected] e-posta adresine PNR numarasıyla birlikte iletebilirsiniz.

 

Web sitemizden ve diğer satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.

 

---------------------------------------------------------------------------------

Atlasglobal markasıyla hizmet veren Atlasjet Havacılık A.Ş. 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuştur. İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan hava yolu, ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. Uçuş operasyonuna 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçak ile başlayan ve Eylül 2001'de aynı tipte üçüncü uçağını alan firma, Temmuz 2003 tarihinde yine aynı tipte dördüncü uçağını da filosuna dahil etmiştir. Nisan 2004'e gelindiğinde, Atlasglobal'de yeni bir yapılanmaya gidilmiştir. 14 Haziran 2004'te Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı" yapmak üzere firma ruhsatlandırılmış ve 1 Temmuz 2004'ten itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerine başlamıştır.

Turizm ve havacılık dünyasındaki son gelişmelerden sonra IATA üyesi olan ve IOSA tescilini alan Atlasglobal, tarifeli havayolu olarak büyümeye ve bu doğrultuda iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını %75-80'e çıkarmaya karar vermiştir. Bu kapsamda uçak filosunu genişletmiş ve 1 adet A319, 9 adet A320, 16 adet A321 toplam 26 uçak ile toplamda 26 uçak sayısına ulaşmıştır. Bugün Atlasglobal 40 noktaya ve 21 ülkeye uçmaktadır. Atlasglobal bilet iptali veya online bilet sorgulama veya eski adıyla Atlasglobal uçak bileti satın almak için web sitemizi kullanabilirsiniz. Online bilet satın almak isteyenler için indirimli uçak biletleri ve rezervasyon yapmak için de sitemizi kullanabilirsiniz. Ayrıca Atlasglobal yolcu hakları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için de sitemizi kullanabilirsiniz. Atlasglobal tarafından uçuş gerçekleştirilen Adana Havalimanı araç kiralama hizmetlerine de göz atabilirsiniz.

Atlasglobal Check in Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Yolcular, her uçuştan en az 1 saat önce kontuarda bulunmak zorunda. Uçuştan 60 dakika önceye kadar uçuş kartlarının alınması gerekiyor.Bilet bagaj işlemleri iç hatlarda uçak kalkış saatinden 30 dakika önce, dış hat uçuşlarında ise kalkış saatinden 60 dakika önce tamamlanmak zorunda. Online Check-in hizmeti tüm uçuşlarda sefer saatinden 48 saat ile 90 dakika arasında mümkün.

Atlasglobal Bagaj Hakkı Ne Kadar? 

Yurt içi uçuşlarda serbest bagaj hakkı biletin tarifesine göre 20-40 kg, dış hat uçuşlarda 20-40 kg olarak uygulanıyor. Ücretsiz el bagajı hakkı tüm uçuşlarda yolcu başına 8 kg olarak uygulanıyor. Serbest bagaj hakkını aşıldığı durumlarda iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat uçuşlarında ise kilogram başına 7 € ödeme alınıyor. Ödeme tutarı destinasyona göre değişiklik gösteriyor. İnternet üzerinden ek bagaj satın alındığında daha indirimli bir tarife mevcut.

Atlasjet Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Özel ibare bulunmayan koltukların seçimi manuel olarak web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar seçime dahil olmayıp havalimanında talep edilebiliyor.

Atlasglobal Biletlendirme Ücreti

Yolcular, iç hat uçuşlarında bilet başına 10 TL, yurt dışı uçuşlarında ise ücret kuruna bağlı olmak üzere 20 € ya da 20 $ biletleme servis ücreti ödüyor. Bu miktar Kıbrıs uçak bileti gibi belirli ülkelere aldığınız biletlerde tarihsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Atlasglobal Yiyecek, İçecek ve İkram Ücretli mi?

Uçuşlarda ikramlar ücretsiz olarak servis ediliyor. Kısa mesafeli uçuşlarda soğuk ya da sıcak sandviç ve içecek. 3 saati aşan yolculuklarda ise uçan şeflerin hazırladığı özel menüler sunuluyor.

Atlasglobal İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 • Turna.com’da Atlasglobal uçuşlarını bulabilir miyim?
  Turna.com’da Atlasglobal uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Atlasglobal uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
 • Turna.com’da Atlasglobal PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
  Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Atlasglobal uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Turna.com’da Atlasglobal kampanyalarından yararlanabilir miyim?
  Atlasglobal linkine tıklayarak tüm Atlasglobal kampanyalari fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Turna.com’da tüm havayolu kampanyalarından anında yararlanabilirsiniz.
 • Atlasglobal ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
  Atlasglobal ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:

Atlasglobal Kampanyaları

Atlasglobal kampanyalarından haberdar olmak için gözat!

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: