facebook pageview

En Ucuz Washington Vancouver Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Delta Air Lines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 1d
10 Ocak 2018, Çarşamba 16:40
United Airlines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 15d
27 Ocak 2018, Cumartesi 08:09
Delta Air Lines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 4s 31d
09 Şubat 2018, Cuma 07:50
United Airlines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 20d
27 Ocak 2018, Cumartesi 16:09
United Airlines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 8d
27 Ocak 2018, Cumartesi 16:05
Delta Air Lines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 4s 24d
09 Şubat 2018, Cuma 06:30
American Airlines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 18d
10 Ocak 2018, Çarşamba 05:29
American Airlines
Washington - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 18d
17 Şubat 2018, Cumartesi 18:20

En Ucuz Vancouver Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Westjet
Kelowna - Vancouver
direkt-uçuş - 1s
14 Aralık 2017, Perşembe 09:20
United Airlines
Los angeles - Vancouver
direkt-uçuş - 5s 16d
14 Şubat 2018, Çarşamba 16:36
Delta Air Lines
New york - Vancouver
1 aktarmalı - 4s 52d
17 Ocak 2018, Çarşamba 08:25
Westjet
Toronto - Vancouver
1 aktarmalı - 2s 59d
02 Şubat 2018, Cuma 06:08
Air Transat
Londra - Vancouver
1 aktarmalı - 6s 30d
13 Mart 2018, Salı 11:00
Türk Hava Yolları
İstanbul - Vancouver
1 aktarmalı - 5s 15d
07 Şubat 2018, Çarşamba 15:30
Air Canada
Ankara - Vancouver
2 aktarmalı - 7s 10d
10 Ocak 2018, Çarşamba 06:45
Türk Hava Yolları
İzmir - Vancouver
2 aktarmalı - 4s 45d
18 Ocak 2018, Perşembe 23:05

Vancouver, Kanada

'' Kıskandıran Güzellik
Vancouver

Kanada'nın Britanya Kolombiyası Eyâleti’nde bulunan Vancouver, Batı Kanada'nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük metropolü. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kent olan Vancouver Batı Kanada'nın en yoğun nüfuslu şehri olarak biliniyor. Kuzey Amerika'daki en büyük film yapım stüdyolarına sahip olan kent, Hollywood ve New York'tan sonra üçüncü büyük film üretim merkezi konumunda.

Tarihi

1792’de Burrard Koyu'nu keşfeden İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanı George Vancouver’ın adının verildiği kent, 1886'da kent statüsü kazanmış. 1915'te Panama Kanalı'nın açılmasından sonra kentten Amerika kıtasının doğu kıyılarına ve Avrupa'ya tahıl ve kereste ihraç edilmeye başlanmış. 1930'lara gelindiğinde ise Vancouver artık Büyük Okyanusun en önemli liman olmuş.

Gezilecek Yerler

Vancouver ormanları, turizmi ve film yapım stüdyolarıyla öne çıkan, eşsiz doğasıyla Grouse Dağları'nda kayak, Pasifik Okyanusu'nda rüzgâr sörfü ve golf gibi çeşitli faaliyetlerin yapılabildiği özel bir bölge. Pek çok tarihî ve turistik mekânın yer aldığı, doğa ve şehir yaşamının birbiriyle uyum içerisinde olduğu Vancouver, dinamik, büyüleyici, canlı ve çok kültürlü bir liman kenti.

Burrard Yarımadasının üzerinde kurulu, hem düz, hem de engebeli bir alana sahip olan kent, kurulduğu koyun çevresindeki yüksek ve yemyeşil dağlarıyla gerçekten muhteşem görünüyor. Downtown bölgesinde yaklaşık 505 hektarlık bir alanı kaplayan Stanley Park; spor, turistik gezi, doğal yaşam gözlemi ve eğlence imkânlarının bir arada bulunduğu şehrin önemli bölgelerinden biri. 1888 yılında açılan parkta pek çok plaj, orman, bahçe, anıt ve parkur yer alıyor. Her yıl 8 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan parkta Ted and Mary Greig Rhododendron, Rose Garden, Shakespeare Garden, Rock Garden gibi bölümleri yer alıyor. Yarım milyon ağacın bulunduğu parktaki ağaçların uzunluğu ortalama 76 metre olmakla birlikte kunduz, tilki, kel kartal, karabatak, yabani kuğu, yabankazı, kokarca, ördek, rakun ve gri sincap gibi Kuzey Amerika’nın hayvan türlerini ağırlıyor. Vancouver’ın en çok ziyaretçi çeken turistik yerlerinden biri de Vancouver Akvaryumu.

Modern Kuzey Amerika mimarisinin en güzel örneği olarak gösterilen Courthouse, Robson Square’de yer alıyor. Burrard ve Bute Caddeleri arasındaki bölümde, dünya mutfağından lezzetler sunan restoranlar, lüks mağazalar, nadir görülecek türden arabalar ve motosikletler göze çarpıyor. Robson Square’in doğusunda bulunan Granville Mall, bir yaya alışveriş bölgesi ve dans kulüplerinin, restoran ve otellerin, gecenin geç saatlerine dek partilerin sürdüğü popüler bir eğlence merkezi. Yakınlarında yer alan ve transatlantiğe benzeyen Canada Place, 19.yüzyıl başlarındaki limanları anımsatıyor.

Kanada-Pasifik Demiryollarında çalışmak üzere gelen Çinli göçmenlerin torunlarının yaşadığı China Town, hediyelik eşya dükkânları, barlar ve restoranlar, butiklerinin bulunduğu Gastown, okyanustan dönen balıkçıların teknelerini boşalttıkları Campbell Avenue Dokları, Hasting Street, Burnaby Dağı, Simon Fraser Üniversitesi Kampüsü, şehrin en popüler plajı olan English Bay ve çıplaklar plajı olarak bilinen Wreck kentte görebileceğiniz diğer yerlerden bazıları.

Marine Drive üzerinde bulunan Museum of Anthropology’de,  Haida yerlilerine ait totem direkleri, Pasifik uygarlıklarına ait kalıntılar, Kwakiutl, Salish, Tlingit ve Tsimshian gibi kabilelerinin kültür hazinelerinin yanı sıra, Çin, Japonya, Hindistan, Kore ve Endonezya’ya ait, sanat eserleri, fotoğraflar ve kostümler de sergileniyor. Kentin ayakta kalan en eski yapısı olan ve müzeye dönüştürülen Old Hastings Mill Store ve denizin doldurulmasıyla elde edilen ve üçgen şeklinde bir yarımada olan Granville Island’ı ziyaret edebilirsiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Vancouver mutfağı konumu dolayısıyla deniz ürünleri ağırlıklı. Bunun yanı sıra kabuklu deniz ürünleri, balık türleri ve dana eti yoğun olarak tüketiliyor. Şehrin sıkça tüketilen balık yemeklerinden biri olan ve morina balığının ekmek parçalarıyla birlikte pişirilmesi sonucu oluşan fish and brewis, üzerine scrunchions isimli domuz yağı serpilerek servis ediliyor. Şehirdeki Uzak Doğu kültürünü yansıtan izakaya uskumru balığı ile Çin'e özgü gyoza isimli kızartılmış mantıların birlikte pişirilmesiyle yapılıyor.  Dana eti ile yapılan yemeklerin başında gelen ginger beef’e kızartılmış bifteğe tatlı ve koyu bir zencefil sosu eşlik ediyor. Sebzeyle yapılan yemeklerden roasted root vegetables ile sauteed winter greens; tatlılardan apple-maple upside-down cake, candy apple, Canada day cake, maple leaf cream cookies, sweet corn pancakes ve date squares. Canadian pride, shirley temple's, smoothie, bloody ceasar, clamato ve Worcestershire en çok tüketilen içeceklerden.

Chinatown ve Oldtown’ın dışında ​Vancouver'ın ünlü pek çok caddesi, yerli ve yabancı mağazaları ve her zevke hitap eden küçük çaptaki butikleri ile ünlü. Granville Mall ve Burrard ve Bute Caddelerini tercih edebilirsiniz.

Ulaşım

​İstanbul ile Vancouver arasında direkt uçuş seferleri ulunmamakla birlikte, Türk Hava Yolları, Delta, Air Canada, Asiana Airlines, Swiss, KLM, Lufthansa ve Austrian Airlines gibi şirketlerin aktarmalı uçuşları bulunuyor. Ortalama 20 saat süren seyahatin sonunda indiğiniz Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine skytrain, taksi, deniz uçağı, helijet ile ya da araç kiralayarak ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Vancouver Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 6/1
weather forecast icon for 6,11 degrees
icon temperature 4/2
weather forecast icon for 4,27 degrees
icon temperature 4/2
weather forecast icon for 3,78 degrees
icon temperature 4/2
weather forecast icon for 3,73 degrees
icon temperature 4/3
weather forecast icon for 4,04 degrees
x
Vancouver Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Vancouver etrafındaki yerleri keşfet

 • New Westminster Uçak Bileti

  New Westminster

 • Hakai Pass Uçak Bileti

  Hakai Pass

 • Langley Uçak Bileti

  Langley

 • Blaine Uçak Bileti

  Blaine

 • Squamish Uçak Bileti

  Squamish

 • Sechelt Uçak Bileti

  Sechelt

 • Telegraph Harbour Uçak Bileti

  Telegraph Harbour

 • Nanaimo Uçak Bileti

  Nanaimo

 • Abbotsford Uçak Bileti

  Abbotsford

 • Duncan Quam Uçak Bileti

  Duncan Quam

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: