facebook pageview

En Ucuz Ukrayna Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 30d
14 Ağustos 2018, Salı 20:15
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 25d
06 Temmuz 2018, Cuma 12:25
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 30d
08 Temmuz 2018, Pazar 07:15
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 25d
15 Temmuz 2018, Pazar 15:10
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 30d
21 Temmuz 2018, Cumartesi 20:15
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 30d
23 Temmuz 2018, Pazartesi 10:40
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 25d
24 Temmuz 2018, Salı 12:25
Pegasus
İstanbul - Kiev
1 aktarmalı - 3s 30d
21 Ağustos 2018, Salı 23:45

Ukrayna

'' El Değmemiş Doğası ile Ukrayna
Ukrayna

Doğu Avrupa'nın en yeşil ülkelerinden Ukrayna, Dinyeper Nehri'nin suladığı verimli topraklarda kurulu. Karadeniz'e kıyısı olan ülke el değmemiş doğası, lezzetli meyve ve sebzeleri, kumsalları, nehirleri, doğal yaşamı, tarihi ve arkeolojik alanları hatta Avrupa'nın en büyük çölü ile ziyaretçilerini etkiliyor.

Sovyetler Dönemi'nden kalan izlerin hala silinmediği ülke Avrupa, Rus ve bölge kültürünü bir arada hissettiriyor. Tarih boyunca birbirinden farklı, çok sayıda devlet ve uygarlığın hakim olduğu ülke topraklarında, etnik, inanç ve kültür anlamında ciddi farklılıklar bir arada görülebiliyor.

Ukrayna Gezilecek Yerler

Ukrayna gezilecek yerler denildiğinde rotanın ilk durağı başkent Kiev oluyor. Ülkenin orta kuzey bölümünde yer alan şehir Dinyeper Nehri'nin iki yakasına kurulu. MS i5. Yüzyıldan bu yana aralıksız yerleşimin bulunduğu şehir Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden biri.

Tarih boyunca zaman zaman Rusya ve Belarus'a da başkentlik yapan Kiev, bu tarihi misyonunu şehrin dört bir yanında gösteriyor. Sovyetler Birliği dağılana kadar birliğin üçüncü en büyük kenti olan Kiev, yemyeşil park ve bahçeleri, mimarlık eserleri, geniş meydan ve caddeleri ile insanı etkiliyor.

Kentin en eski kilisesi unvanını taşıyan St. Sophia Katedrali, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde. 1037 yılında inşa edilen bu yapı, mozaikleri, altın kubbeleri ve çan kulesiyle oldukça görkemli.

Dinyeper Nehri boyunca uzanan yemyeşil tepelerin içerisindeki Kievo Pechersky Caves Monastery (Mağaralar Manastırı), mum ışığıyla aydınlatılan ilginç mimari yapılardan.Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi, St. Andrew's Kilisesi and Golden Gate (Altın Kapı), Mariyinsky Sarayı ve Devlet Botanik Bahçesi de sayılabilir.

Ukrayna'nın batısında bulunan Lviv'in tarihi merkezi UNESCO Listesi'nde. Ukrayna'nın en batılı şehri olarak bilinen Lviv, son yıllarda çok sayıda Türk turisti ağırlıyor. Doğu Galiçya'ya başkentlik yapan bu yer, uzun yıllar Polonyalı, Yahudi, Avusturyalı, Ukraynalı ve Almanların birlikte yaşadığı hoşgörü kenti olarak anılmış. Farklı dinlerden ve uluslardan insanların buluştuğu Lviv, o hoşgörü yapısını günümüzde de taşıyor.

Ülkenin güneybatısındaki liman kenti Odessa, Karadeniz'in en hareketli limanlarından biri. Şehir, Kiev, Kharkiv ve Dnipropetrovsk'den sonra Ukrayna'nın en büyük dördüncü kenti olarak biliniyor. Üniversiteleri, tiyatroları, müzeleri, yemyeşil park ve bahçeleriyle ülkenin kültürel yaşamında söz sahibi olan Odessa, hareketli bir gece yaşamına da sahip.

Karadeniz'den Dinyeper'e uzanan hattın 20 km kadar içerisinde kurulan Kherson (Herson), Ukrayna'nın önemli liman kentlerinden biri. Ülkenin denizcilik eğitimi ve tersane geleneğinin yaşatıldığı Kherson şehri, buğday ihracatının da merkezi. Avrupa'nın bilinen en geniş çölü olan Oleshkovsky Çölü, Kherson yakınlarında.

Ukrayna'ya Nasıl Gidilir

Ukrayna'nın birçok şehrine Türkiye'den direkt uçak seferinin olması büyük avantaj. Başkent Kiev, Lviv, Kherson, Odessa, Kharkov, Zaporijya, İvano-Frankivsk ve Dnipropetrovsk'e Türkiye'den direkt uçuş bulunuyor. Bu uçuşlara göz atmak için Ukrayna uçak bileti seçeneklerini kontrol etmek gerekiyor. İstanbul ve Samsun'dan zaman zaman kalkan gemilerle Ukrayna'nın güney limanlarına ulaşmak da seçenekler arasında. Ancak feribot ve gemi seferleri düzenli değil.

Avrupa'nın en yeşil ülkelerinden Ukrayna, kısa uçuş mesafesiyle Türkiye'ye oldukça yakın. Bu güzel ülkeyi keşfetmek için hemen harekete geçin, Ukrayna uçak bileti seçeneklerine göz atın!

Popüler Havayolları

Ukrayna İle İlgili Yazılar

Ukrayna’da Görmeniz Gereken 6 Yer

Ukrayna’da Görmeniz Gereken 6 Yer

Vizesiz seyahat etmeyi seven gezginlerin gözde seyahat rotalarından biri olan Ukrayna, Türkiye’ye yakın konumu ve ulaşım kolaylığıyla Türklerin de en sık ziyaret ettiği ülkelerden. Etkileyici sanat eserlerine ve tarihi parçalara ev sahipliği yapan müzeleri, kültür-sanat gösterilerinin sergilendiği görkemli tiyatro salonları, tarihi yapıları ve cıvıl cıvıl sahilleriyle hayranlık uyandıran ...

Devamını Oku

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler 2017

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler 2017

Vize seyahat özgürlüğü önündeki en büyük engel. Seyahat etmek isteyen birçok insan vize uygulamaları nedeniyle planlarını değiştiriyor. Vize başvuru sürecinde istenen evraklar, harcanan emek ve para ile zaman kaybı birçok kişi için kabusa dönüşüyor. Vizesiz seyahat edilen ülkelere pasaport ve uçak bileti ile ulaşmak oldukça kolay. Özellikle ucuz uçak bileti almanın eskiye göre daha da ...

Devamını Oku

Ukrayna’nın Sakin Kenti, Poltava

Ukrayna’nın Sakin Kenti, Poltava

Ukrayna’daki Vorskla Nehri çevresine kurulu, Poltava Oblastı ve oblastı çevreleyen Poltava Raion bölgesinin başkenti olan Poltava, Kharkiv ve Kiev arasında yer alıyor. Poltava Avrupa’da, Mazepa liderliğindeki Kazaklar birliği ile Çar I. Peter’in Rus ordusuna karşı İsveçliler (Charles XII) arasında, 1709’da yaşanan savaşın gerçekleştiği yer olarak biliniyor. Meydanları, anıtları, Spassky K...

Devamını Oku

Slobozhanshchyna’nın Kadim Başkenti, Kharkiv

Slobozhanshchyna’nın Kadim Başkenti, Kharkiv

Ukrayna’nın kuzeydoğusunda, ülkenin Kiev’den sonraki en büyük şehri olan Kharkiv (Harkiv/Harkov/Kharkov), Doğu’da Rusya sınırına çok yakın bulunan Harkiv Oblastı’nın da idari merkezi. Ukrayna’nın temel endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden olan kent, Kharkiv, Lopan ve Udy Nehirlerinin birleşiminde uzanıyor. Kharkiv aynı zamanda hava, demir ve karayolu ile dünyanın birçok şehirle...

Devamını Oku

Ukrayna’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Şehir

Ukrayna’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Şehir

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkelerden biri olan Ukrayna, büyüleyici güzelliğiyle kendine hayran bırakan bir coğrafya. Yakın zamanda Türkler için pasaportsuz seyahat uygulamasının da geçerli olacağı bu ülke, ulaşım kolaylığı ve Türkiye’ye olan yakın konumu sayesinde popülerliğini daha da artıracak gibi duruyor. Ukrayna’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Şehir 1. Kiev Yaklaş...

Devamını Oku

Odessa’da Görülmesi Gereken En Ünlü 5 Adres

Odessa’da Görülmesi Gereken En Ünlü 5 Adres

Karadeniz kıyılarını süsleyen etkileyici bir liman şehri olan Odessa, Doğu Avrupa ülkeleri arasında yer alan Ukrayna’nın en büyük üçüncü şehri olarak biliniyor. Birbirinden güzel plajları, kaplıcaları ve göz alıcı doğasıyla adından söz ettiren şehir, ülkenin en gözde turizm destinasyonları arasında bulunuyor. Odessa bölgesinin başkentliğini üstelenen şehir, ülkenin önemli bir demiryolu ka...

Devamını Oku

Kiev Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 22/8
weather forecast icon for 22,37 degrees
icon temperature 25/12
weather forecast icon for 25,17 degrees
icon temperature 25/14
weather forecast icon for 24,73 degrees
icon temperature 23/13
weather forecast icon for 23,23 degrees
icon temperature 16/10
weather forecast icon for 15,91 degrees
x
Kiev Haritası

Ukrayna Şehirleri

En uygun uçuşları bulmak için gitmek istediğin şehre tıkla

 • Kiev Uçak Bileti

  Kiev

 • Lviv Uçak Bileti

  Lviv

 • Odessa Uçak Bileti

  Odessa

 • Kharkiv Uçak Bileti

  Kharkiv

 • Zaporizhzhia Uçak Bileti

  Zaporizhzhia

 • Dnipropetrovsk Uçak Bileti

  Dnipropetrovsk

 • Kherson Uçak Bileti

  Kherson

 • Simferopol Uçak Bileti

  Simferopol

 • Donetsk Uçak Bileti

  Donetsk

 • Ivano Frankivsk Uçak Bileti

  Ivano Frankivsk

 • Chernivtsi Uçak Bileti

  Chernivtsi

 • Vinnytsia Uçak Bileti

  Vinnytsia

 • Krivyi Rih Uçak Bileti

  Krivyi Rih

 • Mariupol Uçak Bileti

  Mariupol

 • Myrhorod Uçak Bileti

  Myrhorod

 • Khmelnytskyi Uçak Bileti

  Khmelnytskyi

 • Kamianets Podilskiy Uçak Bileti

  Kamianets Podilskiy

 • Kramatorsk Uçak Bileti

  Kramatorsk

 • Kirovohrad Uçak Bileti

  Kirovohrad

 • Kerch Uçak Bileti

  Kerch

 • Kremenchuk Uçak Bileti

  Kremenchuk

 • Chernigov Uçak Bileti

  Chernigov

 • Cherkasy Uçak Bileti

  Cherkasy

 • Berdiansk Uçak Bileti

  Berdiansk

 • Zhytomyr Uçak Bileti

  Zhytomyr

 • Luhansk Uçak Bileti

  Luhansk

 • Poltava Uçak Bileti

  Poltava

 • Mykolaiv Uçak Bileti

  Mykolaiv

 • Ternopil Uçak Bileti

  Ternopil

 • Sivastopol Uçak Bileti

  Sivastopol

 • Sumy Uçak Bileti

  Sumy

 • Lutsk Uçak Bileti

  Lutsk

 • Uzhhorod Uçak Bileti

  Uzhhorod

 • Severodonetsk Uçak Bileti

  Severodonetsk

 • Rivne Uçak Bileti

  Rivne

Yakındaki Ülkeler

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.