Thomas Cook Havayolları Uçak Bileti
Turna.com'da

Thomas Cook Havayolları Hakkında

Thomas Cook Airlines Hakkında

Önemli Not : Thomas Cook Airlines 23 Eylül 2019 itibariyle uçuşlarını durdurmuştur. İngiltere Sivil Havacılık Kurumu sitesinde ilgili duyuruya ulaşabilirsiniz.

Thomas Cook Airlines, İngiltere’de ağırlıklı olarak tur operatörlerine hizmet veren, dünyaca ünlü tatil ve eğlence merkezlerine seferleri olan hava yolu şirketi. Merkezi İngiltere’nin Manchester kentinde olan Thomas Cook Airlines, uçuşlarını Birleşik Krallık’ta Belfast Uluslararası Havalimanı, Birmingham Havalimanı, Bristol Havalimanı, Cardiff Havalimanı, East Midlands Havalimanı, Glasgow Havalimanı, Gatwick Havalimanı, London Stansted Havlaimanı, Manchester Havalimanı ve Newcastle Havalimanı’ndan gerçekleştiriyor.

Thomas Cook Airlines, Thomas Cook Airlines İskandinavya, Alman Temalı Condor ve Thomas Cook Airlines Balearics olmak üzere, birleşik filo yönetimine sahip olan 3 kardeş hava yolu şirketinden oluşan Thomas Cook Group’un bir parçası.

Thomas Cook Airlines, Arupa, Afrika, Karayipler, Kuzey Amerika ve Asya’da 75’ten fazla destinasyona uçuyor. İngiltere’den tur operatörleri için charter seferler düzenleyen hava yolu şirketinin kendi web sitesi üzerinden sınırlı da olsa koltuk bazında doğrudan müşteri rezervasyonları bulunuyor. Thomas Cook Airlines’ın Türkiye’de direkt uçtuğu destinasyonlar arasında Milas-Bodrum, Antalya, Dalaman ve İzmir var.

Thomas Cook Airlines uçuş ağını 5 bölgede kategorize ediyor. İlk bölgede Balear Adası, Balkanlar, Bulgaristan, Hırvatistan, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz; ikinci bölgede Kanarya Adaları, Cape Verde, Kıbrıs, Yunanistan, Türkiye, Mısır, Gambiya; üçüncü bölgede Doğu Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Asya, Karayipler, Orta ve Güney Amerika; dördüncü bölgede Güney Afrika ve Hint Okyanusu, beşinci bölgede ise Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Porto Riko yer alıyor.

Thomas Cook Airlines Check-In İşlemleri ve Koltuk Seçimi

Thomas Cook Airlines yolcuları planlanan uçuş saatinden 24 saat önce online check-in hizmetinden yararlanabiliyor. Online check-in işlemi uçuşa son 60 dakika kala bitiyor. Online check-in yapan ve boarding kartını alan yolcular bagajları yoksa uçuşun gerçekleşeceği kapıya doğrudan geçebiliyor. Kapıda uçuştan en geç 45 dakika önce olmak gerekiyor.

Online check-in yapan yolculardan Economy Plus ve Premium Class bilete sahip olanlar ücretsiz koltuk seçebiliyor. Economy Class ve Economy Plus yolcularının koltuk seçimi 10 pounddan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Havalimanı kontuarından check-in işlemleri uçuşun gerçekleştirileceği destinasyona göre planlanan uçuş saatinden 4 saat önce başlıyor, uçuşa 1 saat kala sona eriyor.

Thomas Cook Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Thomas Cook Airlines’ta bagaj kısıtlamaları sıkı olarak kontrol ediliyor. Kısa mesafeli uçuşlarda Economy sınıfı yolcularının yalnızca 6 kg el bagajı, Economy Plus yolcularının 6 kg el bagajı ve 23 kg normal bagaj, Premium sınıfı yolcularının ise 32 kg bagaj ve 10 kg el bagajı hakkı bulunuyor. 2. ve 3. kademe olarak adlandırılan orta ve uzun uçuşlarda Economy sınıfı yolcularının 6 kg el bagajı, 20 kg normal bagaj, Economy Plus yolcularının 6 kg el bagajı ve 25 kg normal bagaj, Premium sınıfı yolcularının ise ücretsiz 10 kg el bagajı, 32 kg da normal bagaj hakları bulunuyor. Ekstra bagaj hakkı satın almak isteyenler kilo ya da parça başına ücret ödemek zorunda.

Thomas Cook Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Thomas Cook Airlines uçuşlarında Economy sınıfı yolcularının ücretsiz ikram hakkı yok. Ücretsiz ikramdan yalnızca Economy Plus ve Premium Class sınıfındaki yolcular yararlanabiliyor. Economy sınıfı yolcuları uçuşlarda 6.50 pounddan başlayan fiyatlarla yiyecek ve içecek satın alabiliyor.

Ünlü İngiliz Şef James Martin tarafından hazırlanan uçuş ikram menüsünde uçuşun yapıldığı destinasyona ve uçuş saatine bağlı olarak değişen farklı konseptte yiyecek ve içecekler bulunuyor. Atıştırmalıklar, sıcak ve soğuk içecekler, sandviçler, sıcak ve soğuk yemek çeşitleri, zengin şampanya ve şarap çeşitleri, tatlı ve çay kahve ikramı sunuluyor.

Thomas Cook Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Thomas Cook Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Thomas Cook Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Thomas Cook Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Thomas Cook Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Thomas Cook Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Thomas Cook Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Thomas Cook Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: