Slovakya Uçak Bileti
Turna.com'da

Slovakya Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Antalya-Bratislava 1.463,00 TL
En Ucuz Ay
Haziran
En Sık Uçan Havayolu

Slovakya Varışlı Popüler Uçuşlar

Slovakya Varışlı En Ucuz Uçuşları Bul

Pegasus
direkt-uçuş - 2s 45d
25 Mayıs 2024, Cumartesi 05:00
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 25s 45d
24 Mayıs 2024, Cuma 05:30
Pegasus
1 aktarmalı - 14s 20d
11 Haziran 2024, Salı 16:55
LOT Polish Airlines
1 aktarmalı - 11s
02 Mayıs 2024, Perşembe 07:05
SunExpress
2 aktarmalı - 40s 5d
10 Haziran 2024, Pazartesi 22:00
Pegasus
1 aktarmalı - 17s 45d
07 Haziran 2024, Cuma 11:30
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 7s 35d
06 Mayıs 2024, Pazartesi 10:10

Slovakya Çıkışlı Popüler Uçuşlar

En Ucuz Slovakya Çıkışlı Uçuşları Bul

Pegasus
direkt-uçuş - 2s 40d
29 Mayıs 2024, Çarşamba 07:30
Pegasus
2 aktarmalı - 18s 55d
29 Mayıs 2024, Çarşamba 07:00
Pegasus
1 aktarmalı - 29s 5d
29 Mayıs 2024, Çarşamba 07:30
Malmo Aviation
1 aktarmalı - 10s 10d
25 Haziran 2024, Salı 04:40

Slovakya uçuşu ile ilgili bilgiler

Ucuz Slovakya uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Pegasus Antalya Slovakya 1.463 TL, Pegasus İstanbul Slovakya 2.954 TL ve Pegasus Londra Slovakya 4.382 TL.

En uygun Slovakya uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 59 gün öncesinden biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Eylül, Ağustos ve Kasım ayları Slovakya için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Haziran, Mayıs ve Aralık.

Türkiye Slovakya arasında her gün 40 sefer gerçekleştirilir. Slovakya şehirlerine en sık uçuş bu şehirlerden gerçekleştirilmektedir: Antalya, İstanbul ve Londra. Slovakya ülkesi içinde içinde en çok uçulan şehirler Bratislava ve Kosice.

Orta Avrupa'da, Polonya'nın güneyinde yer alan ve eski Çekoslovakya'nın bir parçası olan Slovakya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Ukrayna ile sınır komşusu. Denize kıyısı olmayan ülkenin başkenti olan Bratislava ise Viyana'ya ve Budapeşte'ye çok yakın mesafede bulunuyor.

Tarihi

Slavlar 5. yüzyılda günümüzdeki Slovakya topraklarına yerleşerek 8. yüzyılda bölgede kurulan Nitra Prensliği komşusu olan Moravya ile birlikte Büyük Moravya İmparatorluğu'nu oluşturmuş. 1000 yılından sonra Slovakya'nın büyük bir bölümü Macaristan Krallığı'nın bir parçası haline gelmiş ve Çek toprakları da Almanya tarafından işgal edilmiş. 1526'da Kanuni Sultan Süleyman'ın Budapeşte'yi ele geçirmesiyle Macaristan halkının çoğunluğu Habsburgların himayesi altında Slovakya topraklarında yaşamış ve Bratislava bu bölgenin başkenti olmuş. 1683-1699 yılları arasındaki Osmanlı-Kutsal İttifak Savaşları'nı kaybeden Osmanlılar, Macaristan ve Slovakya'dan geri çekilmek zorunda kalmış ve bu tarihten sonra Slovakya 20. yüzyıla kadar Macaristan'ın bir parçası olarak Avusturya İmparatorluğu'nun içinde yaşamış. Birinci Dünya Savaşı sonunda yıkılan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu 1918 yılında Çekoslavakya adında bir ülke haline gelmiş. İkinci Dünya Savaşıyla Çekoslovakya'dan ayrılan Slovakya 1948 yılında komünist yönetimle birlikte 41 yıl boyunca Doğu Blokunda yer almış. 1993'te Çek Cumhuriyeti'nden ayrılan Slovakya, günümüzde NATO ve AB üyesi.

Gezilecek Yerler

En eski Kelt şehirlerinden ve en genç Avrupa başkenti olan Bratislava; tarihte Macar Krallığının önemli merkezi, Orta Çağ'da, Tuna üzerine yapılmış olan son liman şehri. Aynı zamanda zengin şarap kültürüne sahip tüccarların ve zanaatkârların kenti bugün; Alman, Macar ve Slovakların bir arada harmoni içinde yaşadığı kozmopolit bir şehir olmakla birlikte beklenmedik ekonomik ve kültürel gelişimiyle ziyaretçilerini şaşırtıyor. Ünlü yazarların, ressamların, kâşiflerin ve müzisyenlerin doğup büyüdükleri yer olan Bratislava, tarihi mirası, Barok mimarisi, Orta Çağ'dan beri Alman göçmenler, Macarlar, İtalyanlar ve kalabalık bir Yahudi topluluğunun şehrin farklı yerlerine bıraktıkları izler görülmeye değer.

Kentin en güzel sarayı olan Palffy Sarayı, ilk barok saray olarak bilinen Keglevich Sarayı ve pembe dış cepheli Primatial Bratislava henüz Pressburg iken güçlü bir imparatoriçe olan Maria Teresa döneminde yapılmış. Devlet başkanının kullanmakta olduğu Grasskalkovich Sarayı, St. Martina Şatosu derken bakır kubbeli saraylar ve kiliseler bu şehre özgü mimari yapılardan en öne çıkanları. Mozart ve Franz Liszt çocukluk zamanlarında ilk sahne gösterilerini yaptıkları Hlavne Meydanı; Bratislava Kalesi'nin kalıntıları olan bölgede yüzyıllar boyunca Kelt, Alman, Roma ve Slav medeniyetlerinin izlerini barındıran Devin Kalesi; İngiliz Tudor dönemi tarzında yapılan Rusovce and Čunovo ve yakınlarındaki Danubiana Sanat Müzesi; Eski Şehir'in girişinde, içi büyüleyici güzellikte olan Trinity Kilisesi ise kentte mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Şehrin en çok fotoğrafı çekilen Cumil ve Napolyon Heykelleri; "Mavi Kilise" adıyla da bilinen St Elizabeth Kilisesi; Macar krallarının ve kraliçelerinin taç giydirme törenlerinin yapıldığı St. Martin Katedrali ve ortaçağdan kalma en eski şehir kapısı üzerinde barok stili bir ejderhanın yer aldığı St. Michael Kapısı diğer tarihi dokulardan.

Bunların dışında Slovakya'nın en değerli müzelerinden olan, Doğa Bilimleri Müzesi, Ulusal Slovakya Müzesi, Gerulata, Ticaret Müzesi Antol Müzesi, Balneoloji Müzesi, Betliar Müzesi, Bojnice Müzesi, Merkezi Slovakya Müzesi, Cerveny Kamen Müzesi, Doğu Slovakya Müzesi, Liptov Müzesi, Küçük Karpat Müzesi, Madencilik Müzesi, Zvolen Tarih ve Coğrafya Müzesi, Banska Bystrica Tarih ve Coğrafya Müzesi, Zilina Tarih ve Coğrafya Müzesi, Spis Müzesi, Orava Müzesi, Nitra Müzesi ve Şehir Tarihi Müzesi Bratislava'da yer alıyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Geleneksel Slovak yeme ve içme alışkanlıkları; Avusturya, Macar ve Alman etkisinde olan eski Slav dönemine kadar uzanıyor. Slovak yemeklerinin temelini çorbalar, haşlanmış ve kavrulmuş sebzeler, rosto ve ızgara etler oluşturuyor. Bunların dışında başkent Bratislava'da İtalyan, Fransız, Çin ve Hint Restoranları ve dünya mutfağına ait lezzetler sunan çok sayıda restoran bulunuyor. Bryndové haluisky, gulaş, treska, loksa mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden.

Ülkenin alışveriş merkezi ise Bratislava. şehir merkezinde yer alan büyük alışveriş merkezlerinin dışında daha küçük dükkânlar şehrin çevresindeki bölgelere yayılmış durumda.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın Budapeşte aktarmalı olarak Bratislava'ya uçuş seferleri bulunuyor. Viyana'dan ise 40 dakikalık bir uçuşla Bratislava'ya geçmek mümkün. Slovak Cumhuriyeti'nin tek uluslararası havaalanı olan Uluslararası Letisko Havaalanı, Bratislava'ya 9 km mesafede yer alıyor. Buradan şehir merkezine otobüs veya taksi ile ulaşım mümkün.

Slovakya uçak bileti ile ilgili sorular

 • Slovakya ülkesine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Slovakya arasında en sık uçan havayolu firmaları, Pegasus, Egyptair, Türk Hava Yolları, Aegean Airlines ve Lufthansa. En popüler parkur İstanbul - Bratislava olup, Egyptair ve Pegasus bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Slovakya uçuş fiyatı ne kadar?
  Slovakya ülkesine önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 20 Haziran 2024 tarihinde Ankara Kosice arasında olup 11.643 TL’dir. En düşük gidiş dönüş uçak bileti ise Antalya Bratislava arasında olup 4.026 TL’dir.
 • Slovakya için vize gerekiyor mu?
  Slovakya vizesine ihtiyaç olup olmadığı ile ilgili detaylı ve güncel bilgilere Slovakya Vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Slovakya uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Slovakya uçak bileti bulmanızı sağlar.

Slovakya Şehirleri

En uygun Slovakya uçak bileti fiyatı bulmak için gitmek istediğin Slovakya şehrine tıkla

 • Bratislava Uçak Bileti
  Bratislava
 • Kosice Uçak Bileti
  Kosice

Slovakya Yakınındaki Ülkeler

Slovakya Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Slovakya uçak bileti için Slovakya uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Slovakya uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Antalya - Bratislava 1.463,00
Dalaman - Bratislava 4.489,26
İstanbul - Bratislava 2.954,00
İstanbul - Kosice 5.951,32
İzmir - Bratislava 3.294,30
Londra - Bratislava 4.382,00
Milano - Bratislava 8.861,79
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: