Skyscanner
Turna.com'da

Yurtdışı Uçak Seferleri

Pegasus
direkt-uçuş - 1s 30d
27 Ağustos 2024, Salı 23:55
Corendon
direkt-uçuş - 3s 55d
06 Temmuz 2024, Cumartesi 08:30
Wizz Air UK
direkt-uçuş - 4s 25d
24 Haziran 2024, Pazartesi 23:05
Pegasus
direkt-uçuş - 2s 10d
07 Haziran 2024, Cuma 00:30
SunExpress
direkt-uçuş - 4s 40d
17 Temmuz 2024, Çarşamba 07:55
SunExpress
direkt-uçuş - 3s 25d
28 Haziran 2024, Cuma 03:50
SunExpress
direkt-uçuş - 2s 50d
16 Temmuz 2024, Salı 04:15
SunExpress
direkt-uçuş - 3s 40d
28 Haziran 2024, Cuma 04:30
SunExpress
direkt-uçuş - 4s 15d
19 Haziran 2024, Çarşamba 15:35

Popüler Şehirler

 • İstanbul
  İstanbul
 • Berlin
  Berlin
 • Paris
  Paris
 • Milano
  Milano
 • Londra
  Londra
 • New York
  New York
 • Moskova
  Moskova
 • Barselona
  Barselona
 • Amsterdam
  Amsterdam

Skyscanner Uçak Bileti

Skyscanner Tarihçesi

Skyscanner'ın ilk olarak 2002'de geliştirilmiş olarak lansmanı yapıldı. İnternet sitesinin geliştirilmesi için 2003 yılında 2 kişi işe alındı ve 1 yıl sonra Edinburgh ofisi açılmış oldu. Skyscanner açılmasından 10 yıl geçtiğinde ise bünyesinde 100 kişiden fazla çalışan bulunduran bir şirket haline geldi.

Skyscanner açıldığı ilk zamanlarda başlangıç olarak sadece Avrupa'nın düşük bütçeli hava yolları firmalarının seferlerini sunarak işe başladı. Daha sonraki zamanlarda ise BA, Virgin Atlantic Airways ve KLM gibi Avrupa’nın çoğu büyük hava yolu firmalarıyla anlaşma yaparak büyük firmaların uçuşlarını da listesine ekledi. Ayrıca sadece Avrupa’ya uçuş seferleri sunan bu firma coğrafi sınırlarını da genişleterek Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi diğer ülkelere de yayılarak dünya çapında bilinir bir internet sitesi haline geldi.

2011 yılında ise bünyesine Door-to-door seyahat sitesi Zoombuyu kattı.

Skyscanner site ziyaretçilerine sadece uçak bileti bulma imkanı sunmuyor. Bunun yanında seyahat danışmanlığı, havayolları sektöründen haberler ve tatil önerileri gibi birçok alanda bilgi sunmaktadır.

2017 yılında ise şirket yapısını daha da genişleterek bünyesine, sosyal medya firması Twizoo ve Silikon vadisinde genel merkezi bulunan seyahat araştırma uygulaması olan trip.com'u da dahil etmiştir.

Skyscanner Hakkında Genel Bilgi

Skyscanner birçok havayolu şirketinin ve seyahat firmasının anlık olarak taramasını gerçekleştirerek yer ve fiyat sonuçlarını karşılaştırmalı sunan bir internet sitesidir. Site ziyaretçilerine uçak bileti ve tatil bulma ve satın alma imkanı sunmaktadır. Site sadece uçak bileti satışı değil aynı zamanda otel rezervasyonu, araç kiralaması gibi birçok alanda da ziyaretçilerine hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Skyscanner; Çince, Rusça, Lehçe, Japonca gibi toplamda 23 dilde hizmet sunabilmektedir.

Bu site uygulaması tamamen ücretsizdir ve direkt olarak uçak bileti satmamaktadır. Onun yerine site ziyaretçilerine, gitmek istedikleri yere en ucuz uçak bileti bulabilmeleri için birçok karşılaştırmalı uçak seferlerini listeleyerek, seçilen uçak seferini satın alma aşamasında havayolu firmasının ya da seyahat acentelerinin internet sayfalarına yönlendirme yapmaktadır.

Skyscanner’ın özelliklerinden biri de nereye gitmek istediğine henüz karar vermeyen ziyaretçilerine, herhangi bir tarih ve gitmek istedikleri yer girişi yaptırmadan her yere uçuş sekmesiyle tüm uçuşların arama sonuçlarını listelemektedir. Böylelikle macera severlerin tercih ettiği bir site haline gelmiştir.

Şirketin genel merkezi Edinburg’da bulunmaktadır. Ayrıca Singapur, Glasgow, Miami, Shenzen, Sofya, Budapeşte ve Barselona'da da ofisleri bulunmaktadır.

Skyscanner site sahiplerine ve webmasterlara ücretsiz olarak, Skytools adı verilen araçla Skyscanner uçuş bilgilerini masaüstlerine ve kişisel sayfalarına aktarma hizmeti sunmaktadır.

Aylık olarak yaklaşık 14 milyon kullanıcı tarafında ziyaret edilmektedir. Skyscanner 600'ün üzerinde hava yolunu anlık olarak tarayabilen yer ve uçuş fiyatı olarak sonuçlarını karşılaştırma yaparak ziyaretçisine sunabilen bir arama motoru görevindedir. Ayrıca Skyscanner ziyaretçilerine; en uygun fiyatlı uçuşların hangi tarih ve günde olabileceğini de sunmakta, uçuş satın almak isteyenlerin tarih ve gün girişi yapmadan uçuş seferlerini fiyatlarına göre sıralayabilme özelliği de bulunmaktadır. Uçuşlarını satın almak isteyen ziyaretçilerine satın alma işlemini gerçekleştirme yapmadan hangi hava yolu firması ise onun ana sayfasına 'sadece’ yönlendirme işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ziyaretçi satın alma işlemini hangi hava yolu ya da acente firmasından alacaksa o siteden gerçekleştirebilmektedir.

Bilgilendirme: Skyscanner, Turna.com’un iş ortağıdır.

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: