facebook pageview

En Ucuz Washington Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Türk Hava Yolları
Washington - Saraybosna
1 aktarmalı - 12s
21 Aralık 2017, Perşembe 22:55
Türk Hava Yolları
Washington - Saraybosna
1 aktarmalı - 12s 10d
04 Mart 2018, Pazar 22:55
British Airways
Washington - Saraybosna
2 aktarmalı - 11s 30d
22 Aralık 2017, Cuma 18:25
KLM Royal Dutch Airlines
Washington - Saraybosna
2 aktarmalı - 10s 5d
03 Mart 2018, Cumartesi 17:45
KLM Royal Dutch Airlines
Washington - Saraybosna
2 aktarmalı - 10s 5d
05 Mart 2018, Pazartesi 17:45

En Ucuz Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Pegasus
İstanbul - Saraybosna
direkt-uçuş - 50d
20 Şubat 2018, Salı 15:35
Pegasus
Gaziantep - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s 30d
19 Şubat 2018, Pazartesi 07:20
Pegasus
Kayseri - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s 15d
19 Şubat 2018, Pazartesi 07:55
Pegasus
Antalya - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s 10d
16 Şubat 2018, Cuma 21:50
Pegasus
İzmir - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s
13 Mart 2018, Salı 06:00
Pegasus
Adana - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s 25d
05 Şubat 2018, Pazartesi 08:05
Pegasus
Ankara - Saraybosna
1 aktarmalı - 1s 55d
11 Mart 2018, Pazar 23:20
Pegasus
Konya - Saraybosna
1 aktarmalı - 2s 5d
05 Şubat 2018, Pazartesi 07:15

Saraybosna İle İlgili Yazılar

Saraybosna’nın En Önemli 6 Müzesi

Saraybosna’nın En Önemli 6 Müzesi

Saraybosna, Bosna-Hersek’in başkenti ve yaklaşık 400 bin nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehri. Miljacka Nehri etrafına kurulan Dinar Alpleri ile çevrili şehir, Avrupa’da çok kültürlülüğün görülebileceği yerlerin başında geliyor. Osmanlı‘nın yaklaşık 500 yıl hüküm sürdüğü bu topraklar, 1992-1996 yılları arasında yaşanan Saraybosna Kuşatması’nın izlerini silmeye çalışıyor. Saraybosna’nın En Önem...

Devamını Oku

Balkanlar’da Görebileceğiniz 5 Vizesiz Şehir

Balkanlar’da Görebileceğiniz 5 Vizesiz Şehir

Vize, seyahat önündeki en büyük engellerden biri. Bürokratik onca işlem, zaman ve parasal kayıpları da ekleyince birçok insan vizeyle uğraşmak yerine vizesiz ülkeleri tercih ediyor. Türkiye’nin yakın çevresinde vizesiz gidilebilecek ülkelerin çokluğu seyahat planı yapmayı kolaylaştırıyor. Vizesiz Balkan ülkeleri, son yıllarda Türk gezginlerin en çok ziyaret ettiği destinasyonların başında geliy...

Devamını Oku

Birleşmenin Sembolü: Mostar Köprüsü

Birleşmenin Sembolü: Mostar Köprüsü

Tanık olduğu olaylarla bir dönem tüm dünyanın bakışlarını çevirdiği Mostar Köprüsü, Bosna-Hersek’in sembol yapılarından biri. Aynı adı taşıyan şehirde, Neretva Nehri üzerinde bulunan köprüyü görmek için her yıl binlerce insan Mostar’a akın ediyor. Dünyanın en başarılı mimarlarından biri olan Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin’in 1566 yılında inşa ettiği köprü, Osmanlı Dönemi’nin Bosna-Her...

Devamını Oku

Saraybosna, Bosna hersek

'' Balkanların Kalbi Sarajevo
Saraybosna

Farklı dinlerden ve milletlerden insanların yüzyıllardır birlikte yaşadığı Saraybosna bu özelliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü olarak biliniyor. Bosna-Hersek Federasyonu’nun başkenti Saraybosna’nın orijinal ismi Sarajevo.

Balkanların kültürel merkezi olarak kabul edilen Saraybosna, Dinar Alpleriyle çevrili Saraybosna Vadisi’nin içerisinde, Miljacka Nehri'nin suladığı verimli topraklarda kurulu. Dini çeşitliliği ile Müslümanlık, Katoliklik, Ortodoksluk ve Musevîlik için uzun yıllar barış ve hoşgörü sembolü olan şehir, zengin tarihi ve kültürel geçmişi ile Avrupa’nın yükselen turizm değerlerinden.

Saraybosna Gezilecek Yerler

Bosna-Hersek’in en kalabalık şehri ve başkenti olan Saraybosna, ülkenin eğitim, kültür, bilim, ticaret, sanayi ve turizm merkezi. Saraybosna gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine sunduğu alternatifle doyurucu bir rota. Yılın her dönemi farklı etkinliklere sahne olan şehirde rafting, kayak, yüzme, doğa sporları, kültür ve sanat aktiviteleri gibi geniş bir yelpazede bir şeyler bulmak mümkün.

Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan Saraybosna’da, Avrupa kültürü ile Osmanlı ve İslam medeniyetinin birlikteliği sentez bir görünüm ortaya çıkarmış. Tarihi geçmişi 1561 yılına uzanan Ali Paşa Camii, İmparator Camii ve Gazi Hüsrev Bey Camii şehirdeki en önemli İslam ibadethanelerinden.

Avusturya-Macaristan döneminde inşa edilen, 1896 yılında açılan belediye binası şehrin en görkemli eserleri arasında gösteriliyor.

Balkanların en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan ve 1863 ile 1868 yılları arasında Anreja Damjanovic tarafından yaptırılan Saraybosna Katedrali 3 bölümden oluşuyor. İç tasarımı ve renkli duvarlarıyla gotik ve Roma mimari tarzını yansıtan katedral büyüleyici bir atmosfer sunuyor.

Kentin en eski ibadethanelerinden Eski Yahudi Tapınağı 1581 yılına uzanıyor. Saraybosna’da yaşayan Yahudilerin geçmişten günümüze buluşma noktası olan sinagog, Büyük Avlu denilen bir hana da sahip.

Başçarşı’nın girişinde bulunan sebil, 1891 yılından bu yana ayakta. Çarşıya gelenlerin mutlaka fotoğraf çektirdiği sebil sembol yapılardan biri.

Şehir merkezinde zengin arkeolojik eser varlığıyla Ulusal Müze,  2,000’den fazla bitki türüne ev sahipliği yapan Botanik Bahçesi de görülesi yerlerden.

Etnik ve kültürel farklılıkları mutfak kültüründe de hissedilen Saraybosna’da dünya mutfaklarından örnekleri bulmak oldukça kolay.  Bosna’nın ulusal lezzeti olan ve İnegöl köfteye benzetilen Ćevapi (ćevapčići), yoğurtla beraber servis ediliyor.

Saraybosna’ya Nasıl Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya direkt uçak seferi bulunuyor. Saraybosna uçak bileti alarak bu tarihi ve zengin kültüre sahip kenti keşfetmek mümkün. Şehre Avrupa’nın farklı kentlerinden aktarmalı uçak ya da otobüs seçeneği kullanarak da gidiliyor.

Balkanların kültür hazinesi Saraybosna, insanlık tarihi ile yaşıt yerleşik hayatı, Türk damak tadına uygun lezzetli yemekleri, birbirinden farklı doğa aktiviteleri, sıcakkanlı hoşgörülü insanları, etkileyici mimari yapıları ile alışılagelmiş rotalardan çok daha fazlasını sunuyor. Ziyaretçilerine farklı alternatifler sunan şehirde, herkesin kendinden bir şeyler bulması mümkün. Saraybosna’yı keşfetmek için uçak bileti almanın şimdi tam zamanı.

 

Saraybosna Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 10/8
weather forecast icon for 10,02 degrees
icon temperature 6/0
weather forecast icon for 5,96 degrees
icon temperature -2/-4
weather forecast icon for -1,82 degrees
icon temperature -1/-7
weather forecast icon for -1,45 degrees
icon temperature -1/-6
weather forecast icon for -1,08 degrees
x
Saraybosna Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Saraybosna etrafındaki yerleri keşfet

 • Mostar Uçak Bileti

  Mostar

 • Tuzla Uçak Bileti

  Tuzla

 • Zabljak Uçak Bileti

  Zabljak

 • Uzice Uçak Bileti

  Uzice

 • Dubrovnik Uçak Bileti

  Dubrovnik

 • Banja Luka Uçak Bileti

  Banja Luka

 • Brac Uçak Bileti

  Brac

 • Herceg-Novi Uçak Bileti

  Herceg-Novi

 • Split Uçak Bileti

  Split

 • Berane Uçak Bileti

  Berane

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: