Paris Brest Fransa Uçak Bileti
Turna.com'da

Paris Brest Fransa Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanı
Bretagne Havalimanı

Paris Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Brest Fransa Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

KLM Royal Dutch Airlines
direkt-uçuş - 1s 25d
09 Ocak 2024, Salı 09:30
Vueling
1 aktarmalı - 14s 10d
04 Mart 2024, Pazartesi 18:55
Eurowings
1 aktarmalı - 12s
21 Şubat 2024, Çarşamba 19:45
Air Malta
1 aktarmalı - 6s 35d
24 Ocak 2024, Çarşamba 10:20
easyJet
direkt-uçuş - 1s 5d
13 Şubat 2024, Salı 08:20
easyJet
direkt-uçuş - 1s 15d
23 Ocak 2024, Salı 07:20
Air France
direkt-uçuş - 1s 5d
23 Aralık 2023, Cumartesi 07:35
Air France
direkt-uçuş - 1s 25d
09 Aralık 2023, Cumartesi 18:15
Vueling
direkt-uçuş - 2s 15d
09 Ocak 2024, Salı 12:40

Paris Brest Fransa uçuşu ile ilgili bilgiler

PAR-BES

Şehir Merkezinden Beauvais Tille Havalimanı'na Ulaşım

Paris şehir merkezinden olan Beauvais Tille Havalimanı'na ulaşım için, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılabiliyor.

Paris şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüsler ilk akla gelen seçeneklerden. Porte Maillot Metro İstasyonu'ndan kalkan otobüsler haftanın 7 günü 24 saat boyunca düzenli aralıklarla sefer yapıyor. Havalimanı-şehir merkezi otobüslerinin biletlerini şoförden ya da kiosklardan almak mümkün ancak internetten satın alındığında indirim sağlanıyor.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan taksi duraklarındaki taksiler şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanılabilecek seçenekler arasında. Paris şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe farkı nedeniyle taksi biraz maliyetli tutsa da pazarlık yapmak ve birkaç kişi kullanmak durumunda taksi ekonomik bir seçenek olabilir.

Şehirdeki rent a car ofisleri ve internetten online rezervasyonla sağlanacak araçlarla da şehir merkezi havalimanı güzergahında ulaşım mümkün. Ancak özel araç kullanımında trafik yoğunluğunu hesaba katmakta yarar var.

Beauvais Tille Havalimanı'nda tren istasyonu bulunmuyor. En yakın tren istasyonu havalimanına 4 km uzaklıkta. Paris'in en merkezi noktalarından Beauvais Tren İstasyonu'na trenle gidilebiliyor. Beauvais Tren İstasyonu'ndan havalimanına taksi ya da otobüsle geçmek de bir alternatif.

Şehir Merkezinden Paris Charles de Gaulle Havalimanına Ulaşım

Fransa'nın ve dünyanın en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanları arasında gösterilen Charles de Gaulle Havalimanı her yıl yüzbinlerce yolcuyu ağırlıyor. Paris şehir merkezinden Charles de Gaulle Havalimanı'na ulaşım için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüsler kullanılabilecek alternatifler arasında. 350 Bus, 19 Bus, Cars Air France, Roissybus ve Val d'Europe Airports Shuttle şirketlerine ait otobüslerle Opera Meydanı başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinden bağlantı sağlanıyor. Havalimanının 3 terminalinde de otobüs noktası var.

Paris genelinde toplu ulaşımda yaygın bir ağa sahip olan demiryolları havalimanına ulaşmak için en hızlı, konforlu ve ekonomik seçeneklerden biri. RER, TGV ve CDGVAL ismini taşıyan tren sistemleri ulaşım için kullanılıyor. RER Paris şehir merkezinden havalimanına ulaşmak, TGV Fransa'nın diğer şehirleri ile bağlantı sağlamak, CDGVAL ise havalimanı terminalleri arasında geçiş yapmak için kullanılabiliyor. Havalimanındaki terminaller arasındaki mesafelerin fazla olması nedeniyle bu trenleri kullanmak şart.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan taksi duraklarındaki taksileri kullanarak havalimanına ulaşmak mümkün. Taksi kullanmadan önce güzergah ve ücret konusunda anlaşmak ve pazarlık yapmak öneriler arasında. Bazı taksicilerin pazarlığa açık olduğu biliniyor.

Şehrin farklı yerlerindeki rent a car ofislerinden araç kiralama hizmeti almak ya da internetten rezervasyon yapmak da seçenekler arasında.

Şehir Merkezinden Paris Orly Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden Orly Havalimanı'na ulaşım için tren, tramvay, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor.

Paris şehir merkezinin dört bir yanına ulaşan tren sistemi RER ile şehir merkezinden Orly'e kısa sürede ulaşılabiliyor. Tren dışındaki diğer seçenek ise tramvay. Villejuif-Louis Aragon semtinden havalimanına kadar giden tramvayın ismi Tram7 olarak geçiyor.

Val d'Europe Airports, Bus 91.10, Orlybus, Cars Air France şirketlerine ait otobüsler ile havalimanına ekonomik bir ulaşım mümkün. Rochereau Tren İstasyonu ve Denfert Tren İstasyonu'ndan kalkan otobüslerle de Orly Havalimanı'na direkt ulaşmak mümkün. Bu yolculuk trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakika sürüyor. Charles de Gaulle Havalimanı ile Orly Havalimanı arasında bağlantı sağlayan bir otobüs hattı da var. Bu hat ile iki havalimanı arasında uçak değiştirecekler için bu hat işlevsel.

Şehir merkezindeki herhangi bir duraktan taksiyle havalimanına ulaşmak da mümkün. Taksiye binmeden önce mesafeyi ve ücreti sormak öneriliyor. Paris'teki araç kiralama ofisleri ya da internet rezervasyonu aracılığıyla kiralanacak araçla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Brest Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Brest, Fransa’nın kuzeybatısında, Atlas Okyanusu kıyısında konumlanan eşsiz güzellikteki bir şehir. Elverişli iklimi ve çevresindeki nitelikli tarım arazileri nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim merkezi olan kentte şehir planı oldukça düzenli. 

Atlas Okyanusu’nun yarattığı yoğun gelgitler nedeniyle şehrin okyanusa bakan kısımlarında barikatlar kurulu. Zaman zaman yüksekliği 25 metreye uzanan gelgitleri izlemek isteyen binlerce kişi her yıl bu özel dönemde şehri ziyaret ediyor.

Brest Bretagne Havalimanı (Fransızca: Aéroport de Brest Bretagne), Brest’i hem iç hat uçuşlarıyla Fransa’nın diğer kentleri hem de uluslararası uçuşlarla dünyanın farklı kentlerine bağlıyor. Havalimanı Brest’in yaklaşık 11 km kuzeydoğusunda, Finistere bölgesinde konumlanıyor.

Havalimanından ağırlıklı olarak Paris ve Birleşik Krallık’a uçuşlar düzenleniyor. Havalimanı charter uçuşlarla da turizmde önemli bir başarıya imza atıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs, otobüs+tramvay ve taksi gibi alternatifler bulunuyor.

Bibus firması havalimanından şehir merkezine 20 numaralı otobüsle hizmet veriyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 20 farklı durakta yolcu inip binebiliyor. Otobüsün son durağı ise Porte De Gouesnou. Otobüsle havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15 dakika sürüyor.

Şehrin farklı noktalarına ulaşım için Porte de Gouesnou Tramvay İstasyonu’ndan Liberté Meydanına kadar olan tramvay alternatifini de kullanabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en hızlı yöntem ise hiç kuşkusuz taksiler. Şehirde taksi sistemi oldukça güvenilir az da olsa zaman zaman olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Bu nedenle bindiğiniz taksinin plakasını her ihtimale karşı not etmekte yarar var. Havalimanından taksiyle şehir merkezine ulaşım ortalama 10-12 dakika sürüyor.

Araç kiralama seçeneği ise aklınızda olsun. Havalimanı gelen yolcu salonunda farklı global şirketlere ait araç kiralama ofisleri bulunuyor. Ön rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi ofiste ödeme de yapabilirsiniz. Kredi kartı olmadan kiralama yapılmıyor. Bu hususa dikkat edin.

Paris Brest Fransa uçak bileti ile ilgili sorular

  • Uçak bileti hizmetinde TURNA’nın farkı nedir?
    Uçak biletlerinin fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilir, charter uçuşlarından yararlanarak yurtdışına çok ucuz fiyatlarla seyahat edebilirsin. %70 indirimleri yakalayabildiğin akıllı uçuş algoritması yalnızca Turna’da bulunur. Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile iptal garantili uçak bileti satın alabilirsin.
  • Paris şehrinden Brest Fransa şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Paris üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Orly Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Bretagne Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: