Midland Airpark Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

İlk kez 1927 yılında askeri amaçlar doğrultusunda inşa edilen ve daha sonra ticari faaliyetler için sivilleştirilen Midland Airpark Havalimanı, Amerika’nın Texas eyaletinin en yoğun 8. havalimanı olarak yolculara hizmet veriyor.  Yılda yaklaşık olarak 500.000 yolcunun kullandığı havalimanı, Texas eyaletinde yer alan Odessa ve Midland şehirlerinin tam ortasında yer alıyor.

Midland Airpark Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Odessa şehir merkezine 20, Midland şehir merkezine ise 16 km uzaklıkta yer alan Midland Airpark Havalimanı, ulaşım için yolculara birçok seçenek sunuyor.

 

Havalimanından Kalkan Havalimanı Servis Araçları

Midland Airpark Havalimanı’ndan Odessa ve Midland şehir merkezlerine ulaşmak için shuttle hizmeti sıkça tercih ediliyor. Havalimanında servis hizmeti sunan iki farklı firma bulunuyor. Midland Shuttle, genellikle 4 ile 6 kişilik araçlar ile servis hizmeti sunuyor ve rezervasyon yapılması gerekiyor. GK Shuttle ise havalimanının çıkışında yer alan otobüsler ile hizmet veriyor. Shuttle servis araçları 7/24 kullanılabiliyor ve her iki şehir merkezine için de yolculardan 10 ile 12 dolar arasında ücret talep ediliyor.

 

Taksi

Odessa ve Midland şehir merkezilerine gitmenin hızlı ve pratik yollarından bir tanesi de taksi kullanmak. Midland Airpark Havalimanı’nda geniş bir taksi ağı yolcuların kullanımına sunuluyor. Havalimanının dışında A1, Imperial, Metro, Midessa ve Permian Basin olmak üzere 5 farklı taksi durağı bulunuyor. Bu taksi durakları arasından Midessa, havalimanı ile anlaşmalı çalışıyor ve herhangi bir gece tarifesi uygulamaksızın 7/24 yolcu taşımacılığı yapıyor. Taksi ile havalimanından Odessa ve Midland şehir merkezine ulaşım 10 ile 15 dakika arasında sürüyor ve bu yolculuk için 10 ile 15 dolar arasında bir ödeme yapılması gerekiyor.

 

Araç Kiralama

Midland Airpark Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralamak da seçenekler arasında yer alıyor. Dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinin havalimanı içerisinde acenteleri bulunuyor. Bu acentelerden veya firmalara ait web sitelerinden rezervasyon yapılabiliyor.

 

Midland Airpark Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 9506 La Force Blvd, Midland, TX 79706, USA

Telefon: +1 432 560 2200

Şehir Merkezinden Midland Airpark Havalimanı’na Ulaşım

Odessa ve Midland şehir merkezinden Midland Airpark Havalimanı’na ulaşım servis ile sağlanabiliyor ancak bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Şehir merkezinin belirli bölgelerinden düzenli aralıklarla seferler düzenlenmiyor. Havalimanına shuttle imkânı ile gitmek için 432 235 1951 (Midessa Shuttle Service) no’lu telefon üzerinden rezervasyon yapılarak o gün için belirlenen shuttle saatlerine ve kalkış lokasyonlarına dair bilgi alınması gerekiyor.

 

Taksi

Şehir merkezinden Midland Airpark Havalimanı’na ulaşım için taksi imkânları da 7/24 kullanılabiliyor. Şehir merkezinin hemen hemen her bölgesinden günün her saatinde taksiler geçiyor. Bu taksilerden herhangi birini çevirerek havalimanına gitmek mümkün. Taksilerde yerel taksimetre ücretleri uygulanıyor ve genellikle 12 ile 15 dolar arasında bir ödeme yapmak gerekiyor. Yolculuk ise ortalama olarak 20 dakika sürüyor.

 

Araç Kiralama

Havalimanına ulaşım için bulunulan lokasyona araç teslimi yapan firmalardan araç kiralanabiliyor. Araç kiralama işlemi için şehir merkezinde yer alan acenteleri aramak veya ilgili şirketin web sitesinden online rezervasyon yapmak gerekiyor.

 

Midland Airpark Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 9506 La Force Blvd, Midland, TX 79706, USA

Telefon: +1 432 560 2200

Airpark Yakınındaki Havalimanları

 • Houston (G.Bush Intercont Havalimanı)
  Houston (G.Bush Intercont Havalimanı)
 • Las Vegas (Mccarran Havalimanı)
  Las Vegas (Mccarran Havalimanı)
 • Mexico City (Juarez Havalimanı)
  Mexico City (Juarez Havalimanı)
 • Los Angeles (Los Angeles Havalimanı)
  Los Angeles (Los Angeles Havalimanı)
 • Şikago (Gary International Havalimanı)
  Şikago (Gary International Havalimanı)
 • Şikago (Midway Havalimanı)
  Şikago (Midway Havalimanı)
 • Şikago (O'hare Havalimanı)
  Şikago (O'hare Havalimanı)
 • Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
  Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
 • Cancun (Cancun Havalimanı)
  Cancun (Cancun Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.