Libyan Airlines Uçak Bileti
Turna.com'da

Libya Hava Yolları Hakkında

Libya Hava Yolları, daha önceden bilinen adıyla Libya Arap Hava Yolları (Libyan Arab Airlines), Libya’nın en eski, mili ve en büyük hava yolu şirketidir. Libya Hava Yolları hakkında söylenebilecek en önemli nokta şirketin tamamının Libya Devleti’ne ait olmasıdır. 1965 yılında kurulmuş olan şirketin ana merkezi Libya’nın başkenti olan Trablus’ta bulunan Trablus Uluslararası Havalimanı’ndadır. Kargo ve yolcu taşımacılığı yapan firmanın uçuşlarının büyük bir bölümü Trablus Uluslararası Havalimanı’ndan kalkış yaparken Bengazi’deki Benina Uluslararası Havalimanı’ndaki ofisi şirketin ikinci merkezi olarak görev yapar. Libya Hava Yolları haç uçuşları da gerçekleştirir. Şirketin güncel uçuş ve yolcu raporları halkla paylaşılmadığı için yıl bazında ne kadar yolcu taşıdığı ise bilinmiyor.

Libya Hava Yolları, 18 ülkenin üyesi olduğu Arap Hava Taşımacılığı Organizasyonu (AACO) üyesi ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) eski üyesidir.

Libya Hava Yolu filosu 2014 yılında ülkede yaşanan iç karışıklıklar sırasında darbe almış olsa da 2017 yılı itibariyle filosunu genişleterek günümüzde 18 uçaklık bir filoya ulaşmıştır.

Libya Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgiler burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan Libya Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve Libya Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Libya Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

Libya Hava Yolları’nın Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya kargo ve tarifli yolcu uçuşları bulunur. Şirket Libya’ya komşu ülkelere de seferler düzenlediği gibi, iç hat uçuşları da gerçekleştirir.  Bu destinasyonlar arasında Tunus, Ürdün ve İstanbul da yer alır. Şirket, uçuş paylaşımı(codeshare) ve arahat(interline) anlaşmalarıyla düzenlenen uçuşlarla birlikte 50’den fazla destinasyona seferler düzenler.

Libya Hava Yolları’nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Palestinian Airlines, Middle East Airlines, Qatar Airways, EgyptAir, Jordan Aviation ve Emirates gibi dünyaca bilinen hava yolu şirketleriyle AACO aracılığı ile anlaşması vardır. Türk Hava Yolları, Jet Airways ve International Airlines Group (IAG) ile partnerdir.

Libya Hava Yolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları

Şirketin üyelik kartı ve mil biriktirme özellikli kart hizmeti bulunmuyor.

Check-in İşlemleri

Libya Hava Yolları uçak bileti check-in işlemlerinizi uçuştan en az 30 dakika öncesine kadar tamamlamanız gerekir. Online ya da mobil check-in hizmeti olmadığı için uçuştan en azından 2 saat önce havalimanında olmanız tavsiye edilir. Turna.com'dan satın aldığınız Libya Hava Yolları biletlerinizin check-in işlemlerini menümüzden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Libya Hava Yolları’nın Business ve Ekonomi sınıfı olmak üzere iki farklı yolcu kategorisi bulunuyor. Ekonomi sınıfında uçuş yapacak yolcular için maksimum bagaj hakkı 30 kg olarak belirlenmiş. Business sınıfında uçuş yapacak olan yolcularsa 40 kg bagaj hakkına sahip. Kabin bagajı boyutları her iki sınıf için de 1 adet olmak üzere 8 kg olarak sınırlandırılmış. Kabin bagajı boyutları 23*40*55 cm boyutlarını aşmamalıdır. Kabin bagajında ateşe çantaları gibi güvenlikli çantalar, lityum pil içeren el aletleri, kibrit, çakmak ve kolay alev alabilen sprey gibi maddelerin bulunması güvenlik sebebiyle yasaklılar listesindedir.

Libya Hava Yolları kargo bölümünde evcil hayvan taşınmasına izin veriyor. 

Libyan Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Libyan Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Libyan Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Libyan Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Libyan Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Libyan Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Libyan Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Libyan Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: