Jet Airways Uçak Bileti
Turna.com'da

Jet Airways Hakkında

Jet Airways Hava Yolları Hakkında

Hindistan’ın en büyük ikinci hava yolu olan Jet Airways’in merkezi Mumbai’dir. Jet Airways bu zamana kadar “En İyi Havayolu Web Sitesi”, “En İyi Kargo Hava Yolu” gibi birçok ödül kazanmıştır. Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika dahil olmak üzere pek çok noktaya uçuş düzenleyen Jet Airways filosunda 119 uçak yer alır. Yılda 25 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Jet Airways hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan Jet Airways uçak biletlerini sorgulatabilir ve Jet Airways rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Jet Airways’in Gittiği Destinasyonlar

Hava yolu, 19 dış hat, 37 iç hat olmak üzere toplamda 56 noktaya sefer düzenler. İç hatlarda Delhi, Bombay, Goa, Pune ve Chennai; dış hatlarda Amsterdam, Dubai, Paris, Singapur, Toronto ve birçok noktaya uçuş sağlar.

Jet Airways’in Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Jet Airways, 21 hava yolu ile ortak uçuş anlaşmasına sahiptir. Ortak paylaşım yapılan destinasyonlar arasında ise Toronto, Hong Kong, Atlanta, Miami, Berlin, Prag, Atina gibi birçok rota yer alır. Bunun yanı sıra Jet Airways’in 104 adet Interline ortaklığı da bulunur.

Check-in İşlemleri

Hava yolunun web sitesinden ve mobil uygulamasından online check-in işlemi yapılabilir. Online check-in işlemleri uçuş saatinin 48 saat öncesinde başlayıp uçuşa 2 saat kalana kadar devam eder. Bazı sınıflarda iç hatlar ve dış hatlara göre online check-in saatleri değişir.

Turna.com’dan satın alacağınız Adria Hava Yolları uçak biletiniz için online check-in işlemlerini yine turna.com web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamasından yapabilirsiniz. Siteye üye girişi yapıktan sonra “Biletlerim” sayfasına giderek, işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer siteye üye değilseniz, ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklamanız ve açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek de işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Yurt içi uçuşlarında el bagaj hakkı yolcu başına 7 kg ve 50*45*20 cm’dir. Yurt dışı uçuşlarında 55*35*25 cm ölçüleri sabit olup Ekonomi sınıfında sınır 7 kg, Prömiyer ve Birinci sınıflarda ise 10 kg’dır.

Yolcular yanlarına palto, battaniye, şemsiye ya da baston, bayan çantası ve cüzdanı, okuma materyalleri, kamera ya da dürbün, bebek puseti, uçuşta yetecek kadar bebek maması, katlanabilir tekerlekli sandalye, koltuk değneği ya da diğer protez cihazlarını alabilirler.

Yurt dışı uçuşlarında kabin bagaj hakkı yolcu başına maksimum 25 kg ve toplam 158 cm ebatlarındadır. Sınırı aşan bagajlar için ücret, sınıflara ve destinasyona göre değişir. Jet Airways, yurt içi uçuşlarda bagaj sınırını arttırmıştır. Ekonomi ve Prömiyer sınıfında 2 adet 15 kg’dan toplam 30 kg bagaja izin verilir.

Spor malzemeleri, müzik enstrümanları, televizyon, silah ve mühimmat, evcil hayvan, değerli eşyalar, kuru buz gibi bagaj çeşitleri belirli prosedürler çerçevesinde taşınabilir.

Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi, hava yolunun web sitesinden yapılabilir. Online check-i sırasında da koltuk seçilebilir. Hangi koltuklar arasında seçim yapılacağı ise uçak model ve destinasyonuna göre değişiyor. Acil çıkış koltuğu oturma şartlarında ise sadece belirli yolcular dahildir ve bu yolcuların sözlü/yazılı İngilizce ve Hintçe bilmesi gerekir.

Jet Airways’in Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

JetPrivilege, Jet Airways’in sıkça uçuş yapanlar için sunduğu sadakat programı. Bu program aynı zamanda 3 yıl boyunca dünyanın Freddie Award ödülüne layık görülmüştür. Jet Airways rezervasyonları, öncelikli biniş, lounge erişimi, iptal ve değişiklik ücretlerinde birçok avantaj sunan sadakat programında mavi, mavi plus, gümüş, altın ve platin olarak yükselen beş üyelik kademesi vardır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Jet Airways’in tüm sınıflarında yiyecek ve içecekler bilet fiyatlarına dahil. Bunun dışında hava yolu, JetBistro ile ekstra menü isteyenlere özel hizmet sunar. 24 saat öncesinden bildirilebilen menüler arasında tıbbi, vejetaryen, dini ve çocuk yemekleri yer alır. Menülerin ödemesi ise bankamatik veya kredi kartı ile yapılabilir.

Kabin İçi Genel Özellikler

Jet Airways’in yolcu kategorileri ekonomi, prömiyer ve birinci sınıftır. Sunulan hizmetler, uluslararası ve iç hatlara, uçak tiplerine göre değişir.

Jet Airways filosunda yer alan uçaklarda yolculara JetWings, JetBoutique ve JetScreen dergileri sunulur. Dergi içerisinde yer alan sayfalar favorilere eklenebildiği gibi e-posta olarak da gönderilebilir. Hava yolunun ücretsiz sunduğu diğer hizmet ise JetScreen uygulamasıdır. Akıllı telefon, tablet ya da diz üstü bilgisayara indirilen bu uygulamada Jet Airways hakkında bilgiler, bölgesel ve uluslararası filmler, ünlü TV şovları, video oyunları ve müzik çeşitleri bulunur.

Jet Airways İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Jet Airways uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Jet Airways uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Jet Airways uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Jet Airways PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Jet Airways uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Jet Airways ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Jet Airways ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: