Galapagos Quito Uçak Bileti
Turna.com'da

Galapagos Quito Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Baltra Havalimanı
Varış Havalimanı
Mariscal Sucr Havalimanı

Quito Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Galapagos Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Aerorepublica
1 aktarmalı - 4s 46d
07 Temmuz 2024, Pazar 09:32

Galapagos Quito uçuşu ile ilgili bilgiler

GPS-UIO

Şehir Merkezinden Galapagos Havalimanına Ulaşım

Galapagos Adaları, Ekvador’a bağlı birden çok ada ve kayacıktan oluşan bir destinasyon. Büyük Okyanus’un doğusunda konumlanan adalar, Güney Amerika topraklarının 1000 km kadar batısında, dünyanın diğer katmanlarından izole bir coğrafyada yer alıyor.

Dev Galapagos Kamplumbağaları ile özellikle sosyal medyada sıkça kendine yer bulan adalar alışılagelen seyahat rotalarının dışına çıkmak isteyenler için adeta cennetten bir köşe. Cruise seyahatlerinin son yıllardaki gözde destinasyonlarından biri olan Galapagos Adaları, lüks tatil ve balayı rotaları arasında da kendine yer buluyor.

Adadaki tek ve en işlek havalimanı ise Baltra Adası’nda yer alıyor. Hem askeri hem de sivil uçuşlara açık olan havalimanı aynı zamanda ekolojik hassasiyetler göz ardı edilerek inşa edilmiş. Özel bir çevre koruma bölgesi içerisinde yer alan havalimanı isminde de ekolojik ibaresini taşıyor.

Galapagos Havalimanı, Seymour de Baltra Havalimanı ve Galapagos Ekolojik Havalimanı gibi üç farklı isimle tanınıyor. Galapagos Adaları’nda toplu taşıma imkanları yok denecek kadar az. Birbirinden farklı adalar ve adacıklardan oluşan bölgede ulaşım ağırlıklı olarak deniz yoluyla ve özel araçlarla yapılıyor.

Turistik tesisler ve oteller ise bölgeye gelen turistlerin havalimanı-otel-şehir merkezi arasındaki ulaşımlarını sağlıyor. Bu nedenle adada bir tatil planlıyorsanız otelinizin shuttle hizmeti verip vermediğini kontrol etmenizde yarar var.

Bazı oteller ücretli bazı oteller ise ücretsiz servis hizmeti veriyor. Galapagos Havalimanına ulaşım için hemen hemen tek alternatifiniz taksiler. Toplu taşıma sisteminin düzenli işlemediği bölgede taksiler turistlerin imdadına yetişiyor.

Turistik bir bölge olması nedeniyle taksiler düzenli ve sistemli bir şekilde çalışıyor. Kaldığınız otel ya da belirli sabit noktalardan seçeceğiniz taksi ile havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz. Taksiler sizi aldığı anda taksimetreyi açıyor, varış noktasında ise taksimetrede ücret beliriyor.

Taksilerde az da olsa kredi kartıyla ödeme yapabileceğiniz alternatif araçlar da var. Ancak ülkenin çoğunda nakitin en geçerli para olduğunu hatırlatmakta yarar var. Uber gibi aplikasyonlarla da uygulama aracılığıyla taksi çağırabiliyorsunuz.

Quito Uluslararası Havalimanı’ndan Kito Şehir Merkezine Ulaşım

Quito ya da resmi adıyla Mariscal Sucre Uluslararası Havalimanı, Ekvator’un başkenti Kito şehrindeki uluslararası bir havalimanı. Ekvator’un en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanı olarak bilinen havalimanı yılın her dönemi hareketli bir görünüme sahip.

Quito şehir merkezine ulaşmak için en rahat yollardan biri havalimanı ve şehir merkezi arasında işleyen özel hatlı otobüslere binmek. Seferler hafta içi 03.30 – 23.30 arası her yarım saatte bir, hafta sonu ise 04.00 – 22.30 saatleri arasında saatte bir hareket eder. 

Otobüs durağı eski gelen yolcu terminali önünde konumlanıyor. Biletler kredi kartı ile çevrimiçi olarak veya geliş katındaki gişelerden kredi kartı ile veya peşin olarak alınabiliyor. Otobüslerde ücretsiz internet, LCD ekranlar ve yatan koltuklar standart hizmete dahil.

Havalimanında yetkili iki taksi firması var. Cooperativa Aeropuerto Mariscal Sucre No. 34 ve Asociación de Taxistas del Aeropuerto Mariscal Sucre firmaları sizi şehirde istediğiniz yere taşıyor. Yılın her günü, 24 saat boyunca taksi bulmanız mümkün. Taksiler terminal giriş çıkışında bulunuyor. Ayrıca UBER firması da burada yolcu taşımacılığı yapıyor. 

Univalles: (593 2) 223 2323 / (593 9) 8340 8394
Coop.Aeropuerto: (593 2) 281 8021 / (593 9) 9992 8350

Kito havaalanından şehrin kuzeyine ve güneyine düzenli toplu taşıma hizmeti bulunuyor. Havalimanındaki “Transporte Colectivo” yazan işaretleri takip ettiğinizde sizi toplu taşımanın kalktığı terminale götürür. 06.00 – 22.05 saatleri arasında Río Coca Terminali ve havalimanı arasında işleyen otobüs sizi şehir merkezine taşıyor. Yaklaşık 40 km uzunluğunda olan bu yol yaklaşık 1,5 saat sürüyor.
Eğer Kito ve civarını da gezeceğim diyorsanız, araç kiralamak da şehre ulaşmak için iyi bir çözüm. Böylece Kito havalimanı transferi işini de aradan çıkarmış, tatilde ayağınızı yerden kesmiş olursunuz.  Sixt, Avis, Budget gibi global markaların ofisleri geliş katında bulunabilir. 

Galapagos Quito uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
  • Galapagos şehrinden Quito şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Galapagos üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Baltra Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Mariscal Sucr Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: