Düsseldorf Uçak Bileti 159 TL'den Başlayan Fiyatlarla | Turna.com

En Ucuz Washington Düsseldorf Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Düsseldorf
1 aktarmalı - 8s 55d
05 Haziran 2017, Pazartesi 17:15
Washington - Düsseldorf
1 aktarmalı - 13s 35d
23 Haziran 2017, Cuma 23:00

En Ucuz Düsseldorf Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Stokholm - Düsseldorf
direkt-uçuş - 2s
16 Temmuz 2017, Pazar 06:45
İstanbul - Düsseldorf
direkt-uçuş - 3s 30d
27 Haziran 2017, Salı 11:35
Kayseri - Düsseldorf
direkt-uçuş - 4s
25 Haziran 2017, Pazar 03:15
İzmir - Düsseldorf
direkt-uçuş - 3s 25d
02 Haziran 2017, Cuma 11:30
Gaziantep - Düsseldorf
1 aktarmalı - 5s 20d
13 Temmuz 2017, Perşembe 06:15
Adana - Düsseldorf
1 aktarmalı - 5s 5d
05 Temmuz 2017, Çarşamba 07:00
Antalya - Düsseldorf
1 aktarmalı - 5s
13 Haziran 2017, Salı 06:00
Tahran - Düsseldorf
1 aktarmalı - 6s 35d
01 Temmuz 2017, Cumartesi 04:35

Düsseldorf, Almanya

Kültür ve Sanat Kenti 
Kültür ve Sanat Kenti 

Ren Nehri kıyısına kurulu olan Düsseldorf, Almanya’nın fuarları ve modadaki öncü konumuyla tanınan bir şehri. Düssel Deresi’nden ismini alan şehir, farklı sektörlerde yılın her dönemi düzenlenen fuarları, tarihi bar ve birahaneleri, sanayi tesisleri, yemyeşil park ve bahçeleriyle farklı alanlarda öne çıkıyor.

 Ülkenin batısında konumlanan şehir, Kuzey Rhine-Westphalia eyaletinin başkenti. Hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın kültür, ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olan Düsseldorf, aynı zamanda turistik bir çekim merkezi özelliği de gösteriyor.

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü, etkileyici mimari eserleri, alışveriş seçenekleri, butik mağazaları, birahane ve barları, gece hayatı ile dopdolu bir yaşam sunan Düsseldorf gezilecek yerler açısından da oldukça zengin.

Ren Nehri’nin geçmişte limanı olan Medien Hafen (Medya Limanı), günümüzde önemli bir ticaret merkezi. Eski ve yeninin bir arada görüldüğü, dolaşması oldukça keyifli olan bu bölgede 300’ü aşkın firma bulunuyor. Sanat, kültür, mimarlık, medya, iletişim, moda, tasarım alanında faaliyet gösteren şirketlerin ofislerinin bulunduğu eski liman, şehrin geçmişine duyduğu saygının da göstergesi. Demir yolları ve eski rıhtımın korunduğu eski liman, Frank Gehry gibi alanında ses getiren ünlü mimarların imzasını taşıyan eserlere de ev sahipliği yapıyor.

Tarihi kale, şato ve saraylarıyla Orta Çağ kültürünü yansıtan bir yapısı bulunan Düsseldorf’ta, Schloss Benrath bölgesi kentin eski dokusunu yansıtıyor. Bölge içerisinde yemyeşil parklar, tarihi binalar ve müzeler görülmeye değer.

İmparatorluk Sarayı (Kaiserpfalz), Lin Kalesi ve Schloss Dyck Sarayı da görülmesi gereken yerler listesine mutlaka dahil edilmeli.

Düsseldorf’un en geniş ve eski yeşil alanı olan Hofgarten, 16. yüzyılda inşa edilmiş. İçerisinde bulunan havuz, fıskiye, ağaç ve bitki çeşitleriyle hem soluklanmak hem de dinlenmek için güzel bir fırsat yaratan parkla birlikte Kuzey Parkı, Bilk  Rhein Parkı ve Ostpark da görülebilir.

Şehrin eski merkezi Historical Old Quarter, eski kilise ve katedraller, restoran ve barlar, dar cadde ve sokaklarıyla zamanda yolculuğa çıkarıyor ziyaretçilerini.

Düsseldorf’a Nasıl Gidilir

Kuzey Rhine-Westphalia eyaletinin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı farklı ülke ve şehirlerinden gerçekleştirilen uçak seferleri ile dünyaya bağlıyor şehri. Düsseldorf uçak bileti alarak aralarında İstanbul, Antalya, İzmir, Adana, Trabzon, Milas Bodrum, Dalaman, Samsun, Kayseri, Gaziantep ve Trabzon’un da olduğu şehirlerden kısa bir yolculukla bu şehre gelmek mümkün. Ayrıca Almanya’nın bazı şehirleri ve farklı Avrupa şehirlerinden bağlantılı uçak seferleri, demiryolu seçeneği ya da otobüs yolculuğu da seçenekler arasında.

Almanya’nın en eski ve köklü şehirlerinden Düsseldorf, kültür ve sanatla yoğrulmuş yemyeşil yapısını, Orta Çağ’dan kalan mimari eserlerle tamamlıyor. Kenti ziyaret edenlere farklı alanlarda alternatifler sunan şehir, kültür sanat etkinliklerinden müzelere, dünya mutfaklarından yemyeşil park ve bahçelere oldukça zengin bir alt yapıya sahip.

Düsseldorf Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
29/20
30/18
22/16
22/17
24/18

Yakınlardaki Şehirler

Düsseldorf etrafındaki yerleri keşfet

 • Köln

  Köln

 • Dortmund

  Dortmund

 • Aachen

  Aachen

 • Eindhoven

  Eindhoven

 • Liege

  Liege

Düsseldorf İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: