Darwin Brisbane Uçak Bileti
Turna.com'da

Darwin Brisbane Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Darwin Havalimanı
Varış Havalimanı
Brisbane Havalimanı

Darwin Brisbane uçuşu ile ilgili bilgiler

DRW-BNE

Darwin Şehir Merkezinden Darwin Havalimanına Ulaşım

Darwin, Avustralya’nın hızla gelişen kentlerinden biri. Kuzey Toprakları eyaletinin idari merkezi ve en büyük yerleşim bölgesi olarak anılan kent, gelişmişlik, yüksek refah seviyesi ve yaşam memnuniyeti anketlerinde de ülke genelinde her daim üst sıralarda yer alıyor.

Çok yakın bir geçmişte balıkçı kasabası olarak küçük ticari ilişkilerle geçinen kent, günümüzde modern Avustralya’nın sembol merkezlerinden birine dönüşmüş durumda. Darwin Havalimanı, Avustralya’nın kuzey topraklarındaki en yoğun havalimanı olarak biliniyor. 

Darwin kenti başta olmak üzere bu şehre yakın birçok köy, kasaba ve beldeye hizmet veren Darwin Havalimanı, kent merkezinin 8 km kuzeyinde konumlanıyor. 

Darwin kent merkezinden havalimanına ulaşım için herhangi bir toplu ulaşım seçeneği ya da otobüs yok. Bu nedenle şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi başta olmak üzere diğer seçenekleri değerlendirmek gerekiyor.

Kentin belli sabit noktalarında, alışveriş merkezi, otel ve işlek merkezlerde konumlanan taksileri güvenle kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden 8 km uzaklıktaki havalimanına taksi kullanarak normal trafik koşullarında 15-20 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Taksilerde mesafeye göre ücretlendirme yapılıyor. Bindiğiniz anda taksimetrenin sıfırı gösterdiğinden ve o anda açıldığından emin olun. Şehirde dolandırıcılık gibi olumsuz olaylar yok denecek kadar az. 

Taksilerde nakit ödeme yapabildiğiniz gibi kredi kartı ile de ödeme yapabiliyorsunuz. Yoldan taksi çevirme olanağı da mevcut. Avustralya’da trafiğin soldan aktığını hatırlatmakta yarar var. Taksiyi yolun tersinde beklemeye çalışmayın lütfen!

Uber gibi aplikasyonlar da Darwin’de sıklıkla kullanılıyor. Bulunduğunuz noktaya en yakın konumdaki araçları görebilir, bu araçları çağırarak taksiye göre bir miktar daha uyguna yolculuk yapabilirsiniz. Moov gibi saatlik araç kiralama uygulamalarını da değerlendirebilirsiniz. Şehrin dört bir yanında bulabileceğiniz saatlik kiralık aracı havalimanı otoparkına bırakıp yolculuğunuza devam etme şansınız var.

Brisbane Havalimanı’ndan Brisbane Şehir Merkezine Ulaşım

Airtrain, havalimanından Brisbane şehir merkezine ulaşmak için kolay ve hızlı bir seçenek. Tren kalabalık saatlerde her 15 dakikada bir, diğer zamanlarda ise 30 dakikada bir kalkıyor ve seyahat yaklaşık 20 dakika sürüyor. 

Biletinizi terminaldeki bilet gişelerinden alabilirsiniz ya da Translink Go kartı alıp onu kullanabilirsiniz. Fakat biletinizi Airtrain web sitenizden alırsanız dönüş bileti için ekstra bir bedel ödemiyorsunuz. Tren hafta içi 05.04 – 22.04 zaman aralığında hafta sonları ise 06.04 – 22.04 arası çalışıyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmenin en kolay yolu bir taksi tutmak. BNE Havalimanı’nda hem iç hatlarda hem de dış hatlarda üzeri kapalı taksi durakları bulunuyor. Kalabalık saatlerde bu duraklarda müşterilere yardım eden çalışanlar da var. İç hatlardaki taksi durağı hemen terminal binasının önünde konumlanırken, dış hatlardaki taksi durağı ise geliş ikinci katta, kapıdan çıkar çıkmaz solda konumlanıyor. 

Normal trafik koşullarında 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında şehir merkezine ulaşılıyor. Taksi bedeline çevre yolu bedeli ve havalimanı vergisi eklendiğini hatırlatmakta fayda var.

Brisbane Airport, paylaşımlı transfer servislerini çok uzun zamandır destekliyor. Uber, Didi, Ola ve Sheba aplikasyonlarından çağırdığınız araçlar, sizi havalimanında kendine ayrılmış özel bölümünde bekliyor. Havalimanındaki yön işaretlerini takip ederek, bu tip araçlara ayrılmış özel bekleme alanına gidebilirsiniz. Taksi bedelinde olduğu gibi Uber tipi hizmetlere de çevre yolu bedeli ve havalimanı vergisi eklendiğini hatırlatmakta fayda var.

Bunlara ek olarak Brisbane Havalimanı’nda, kapıdan kapıya servis hizmeti veren Con-X-ion firmasının da hizmetini satın alabilirsiniz. Hem iç hatlardan hem de dış hatlardan binebileceğiniz bu servis sizi havalimanından alıp otelinizin kapısına kadar götürüyor. Her terminalde kendi bilet gişesi olan firmanın biletleri ayrıca çevrimiçi olarak da satın alınabiliyor.

Darwin Brisbane uçak bileti ile ilgili sorular

  • Darwin şehrinden Brisbane şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Darwin üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Darwin Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Brisbane Havalimanı.
  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: