Copa Airlines Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Copa Havayolları Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Daha ucuz Copa Havayolları dış hatlar uçak bileti al

Copa Airlines
2 aktarmalı - 31d
15 Mart 2024, Cuma 09:34
Copa Airlines
1 aktarmalı - 15s 35d
20 Mart 2024, Çarşamba 21:45
Copa Airlines
direkt-uçuş - 2s 36d
12 Mart 2024, Salı 07:40
Copa Airlines
2 aktarmalı - 16s 53d
04 Mart 2024, Pazartesi 21:25
Copa Airlines
direkt-uçuş - 3s 9d
21 Mart 2024, Perşembe 07:56
Copa Airlines
1 aktarmalı - 9s
10 Nisan 2024, Çarşamba 09:35
Copa Airlines
direkt-uçuş - 6s 35d
31 Mart 2024, Pazar 11:44
Copa Airlines
2 aktarmalı - 34s 20d
29 Şubat 2024, Perşembe 12:45
Copa Airlines
direkt-uçuş - 2s 2d
10 Nisan 2024, Çarşamba 09:33

Copa Havayolları Hakkında

Copa Hava Yolu 1947 yılında Panama Ulusal Hava Yolu olarak, Pan American Work Hava Yollarının desteği ile birlikte bir grup Panamalı yatırımcı tarafından kurulmuştur. Merkezi Panama’da yer alır ve uçuşlar, şehirdeki Tocumen Uluslarası Hava Yolu üzerinden gerçekleştirilir. Copa Hava Yolu aslında Compañia Panameña de Aviación'un kısaltmasından meydana gelir.

Copa Hava Yolları hakkında dikkat çeken unsurlardan birisi; her yıl filo ve ittifaklarını geliştirerek daha global bir ağa ulaşma hedeflerini başarılı bir şekilde yürütmeleridir. 1999 yılında Copa Hava Yolu şirketi OnePass adında bir uçuş programı benimsemiştir. Bu program sayesinde yolculara birtakım ayrıcalıklar sağlanmaktadır.

Copa Hava Yolu şirketi 2012 yılında hava yollarının küresel bir ağı olan Star Alliance’a resmi olarak katılmıştır. Star Alliance üyesi hava yolu şirketleriyle seyahat etmek, size millerinizi kullanabileceğiniz çeşitli avantajlar ve daha çok destinasyon sağlar. Şirketin 2012 yılından bu yana üyesi olduğu Star Alliance toplamda 193 ülkede 1300’den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirir.

Panama’nın bayrak taşıyıcısı olarak da bilinen Copa Hava Yolu, Kuzey, Orta, Güney Amerika ülkeleriyle Karayipler'in de dahil olduğu 30'dan fazla ülkede varış noktasına sahiptir. Günlük 330’dan fazla tarifeli uçuş gerçekleştiren Copa, yeni ortaklıkları ile varış noktalarına her gün bir yenisini eklemektedir.

Copa Hava Yolu filosu düzenli olarak güncellenmekte, filoya modern uçaklar eklenmektedir. Filo, 2015 yılında 100. uçağına sahip olmuştur. Copa Hava Yolu filosunda, modern ve yenilikçi olan Embraer 190 AR, Boeing 737-700, Boeing 737-800 ve Boeing 737 MAX 9 model uçaklar yer almaktadır.

Copa Hava Yolları için bilet sorgulama ve bilet satın alma işlemlerini web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı bilet sorgulama ve yurt içi bilet alma işlemleri için turna.com sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Copa Hava Yollarının Gittiği Destinasyonlar

Copa Hava Yollları, 32 ülkede toplam 78 destinasyona uçuş sağlar. Bu destinasyonlara sürekli yenileri eklenmektedir. Şirket, Kuzey, Güney ve Orta Amerika’yla birlikte Karayipler’e birçok sefer düzenlemektedir. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde destinasyon ağına Rosario, Arjantin, Mendoza, Peru ve Küba gibi ülkeler de eklenmiştir.

Copa Hava Yollarının Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Copa Hava Yolu, Star Alliance üyesi olan 4 hava yolu şirketi dahil toplamda 8 hava yolu ile anlaşmalıdır. Copa Hava Yolu’nun anlaşmalı olduğu şirketler arasında; Avianca, Türk Hava Yolları, Aeromexico gibi şirketler bulunmaktadır. Bu anlaşma kapsamında, pek çok uçuş ortak şekilde düzenlenmektedir.

Türk Hava Yolları ile 2018’de anlaşma yapan Copa, bu anlaşma ile Latin Amerikalı yolculara transfer merkezi İstanbul olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’ya kadar çok daha geniş alanda ulaşım seçeneği sunar.

Şirket, bunun dışında kendi programı olan Connect Miles ile birlikte AeroMexico, Azul, Gool gibi hava yolu şirketleri ile ortak avantajlar da sunar. Bu hava yolları ile uçan yolcular Connect Miles’ta mil kazanabilir.

Check-in İşlemleri

Online check-in işlemi paneli uçuş saatinden 24 saat önce açılır ve kalkıştan 1 saat önce kapanır.

Check-in işlemlerinizi turna.com üzerinden satın aldığınız Copa Havayolları biletleriniz için buradan rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üyeyseniz (ya da PNR numarası ile) “Biletlerim” bölümünden işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklayarak işlemi hızlıca ve dil problemi yaşamadan tamamlayabilirsiniz. Siteye üye olmadan biletinizi satın aldıysanız, sitenin ana sayfa üst kısmında bulunan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklamalısınız. Açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek de check-in işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Copa Hava Yolları uçak bileti satın alan yolcular için kabul edilen bagaj boyutu 158 cm’dir. Ekonomik sınıftaki yolcular için 1 adet 23 kg ağırlığında; Business sınıfta yolculuk yapanlar için 2 adet 32 kg ağırlığında bagaj hakkı bulunmaktadır. Eğer altın üyeliğe sahip bir yolcuysanız 3 adet 32 kg’lık bagaj hakkına sahip olabilirsiniz.

İç hat uçuşlarda 10 kg ve 22*14*10 cm boyutları aşmayan el bagajı taşınmasına izin verilmektedir. Aynı zamanda uluslararası uçuşlar için olan bagaj hakları, yolcuların uçakta nerede oturduklarına ve hangi yolcu sınıfına ait olduklarına göre değişkenlik göstermektedir. Business sınıfta seyahat eden biriyseniz her biri en fazla 10 kg ağırlığında olmak koşulu ile 2 adet el çantası getirme imkânınız bulunmaktadır. Bu sınıfa dâhil olmayan tüm yolcular için çantalar toplamda 10 kg ağırlığını geçmemelidir.

Yanında küçük spor malzemeleri taşımak isteyen yolcuların, spor malzemeleri için izin verilen ağırlık ve boy ölçülerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Ölçüleri geçen malzemeler fazladan bagaj ücretine tabi tutulacaktır. Büyük spor malzemesi taşımak isteyen yolcular ise belirli bir ücret karşılığında bu hizmete sahip olabilirler.

Aynı zamanda Copa, uçuşlarınızda kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızın da yolculuk yapmasına izin vermektedir. Ancak bu izin Business sınıfı için geçerli olmamakla birlikte evcil hayvanınızın bütün sorumluklarının size ait olduğunu bir belge onaylamanız gerekmektedir.

Koltuk Seçimi

Ekonomik sınıf için gerçekleştirdiğiniz Copa Hava Yolu rezervasyonunuzda 5 farklı koltuk seçimi yapabilirsiniz. Koltuk seçimleri arasında isteyen yolcular için acil çıkış kapısına yakın ve daha geniş diz mesafesi bulunan koltuk seçenekleri de mevcuttur.

Aynı zamanda Copa Hava Yolu rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra verilen süreler içerisinde online check-in ile koltuk seçimlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirme hakkınız da bulunmaktadır. Ancak check-in sırasında yapacağınız koltuk seçimlerinin sınırlı olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Copa Hava Yollarının Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

Sıklıkla Copa Hava Yolları uçak bileti satın alan yolcular tarafından en tercih edilen program olan Connect Miles’ın Prefer Programı; en özel avantajlar ile donatılmıştır. Eğer bir Prefer Programı üyesi iseniz, uçuşlarınızda daha fazla mil gibi birçok avantajdan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Düşükten yükseğe gümüş, altın, platin ve başkanlık olmak üzere dört farklı kartı bulunan Prefer programında kazandığınız her mil ile bulunduğunuz statü yükselmektedir. Prefer üyeleri çeşitli tercih listelerinden, ücretsiz ek bagaj haklarına ve yemek menülerine kadar birçok hizmetten yararlanabilir. Connect Miles ile Prefer’e üye olan ekonomi sınıfı yolcular, seyahatleri boyunca birçok müzik ve sitcom gibi seçeneklerle eğlenceli vakit geçirme imkânına sahiptir.

Copa Hava Yolları, kendi programı Connect Miles dışında, yeni sık uçan yolcu programını MileagePlus olarak ilan etmiştir. Star Alliance bünyesinde avantajlar sağlayan kart, 1000’in üzerinde destinasyon için mil toplama fırsatı sunmaktadır. 4 farklı statü seviyesi bulunan bu programda aynı zamanda rahatlıkla mil kazanabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Copa, yemek servisleri de yemek ve atıştırmalık olmak üzere ikiye ayrılır. Ekonomik sınıf Copa Hava Yolları biletine sahip yolcular için sadece alkolsüz içecek seçeneği bulunurken, diğer sınıftaki yolcular için şarap seçeneği yer almaktadır. Uluslararası uçuşlarda, yolcular için özel menüler de yer almaktadır. Diyet programı, dini ve etnik tercihlerle birlikte diğer ihtiyaçlara göre hazırlanan bu özel yemek siparişleri, uçuştan 24 saat önce verilmelidir.

Kabin İçi Genel Özellikler

Copa Hava Yolları, yolcuları için en iyi kalitede seyahat sağlamak adına uçuş sırasında yapılabilecek çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Uçuşunuz sırasında birçok film listesine ve çeşitli müzik kanallarına erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca yabancı yolcular için İspanyolca, Portekizce ve İngilizce kanallar da yer almaktadır. Copa Hava Yolları, Copa Showpass alt donanımı sayesinde kişisel cihazlarınıza bir uygulama indirerek yolculuğunuzda eğlencenin tadını çıkarmanızı sağlar.

Copa Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Copa Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Copa Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Copa Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Copa Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Copa Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Copa Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Copa Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: