Cathay Pacific Hava Yolları Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Cathay Pacific Havayolları Yurt Dışı Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Daha ucuz Cathay Pacific Havayolları dış hatlar uçak bileti al

Cathay Pacific
2 aktarmalı - 41s 40d
04 Aralık 2024, Çarşamba 13:40

Cathay Pacific Havayolları Hakkında

1946’da kurulan Cathay Pacific Hava Yolları dünyanın en büyük hava yolu şirketleri arasında yer alır. Şirketin merkezi Hong Kong’dadır. Amerikalı Roy C. Farrel ve Avusturyalı Sydney H. Kantzow tarafından kurulan şirket, Oneworld ittifakı üyesidir ve 35 ülkede 190 varış noktasına ulaşım sağlar. Filosu 132 uçaktan oluşur ve dünyanın en büyük 5 hava yolu şirketi arasında yer alır.

Yurt dışı bilet sorgulama ve yurt içi bilet alma işlemleri için turna.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gittiği Destinasyonlar

Geniş uçuş ağına sahip olan şirket, ittifakı olduğu Oneworld sayesinde birçok hava yoluyla anlaşma yaparak uluslararası uçuş ağına daha fazla destinasyon eklemiştir. 2017 yılında Lufthansa ile yaptığı anlaşma ile Hong Kong bağlantılı olarak Avustralya, Yeni Zelanda ve 4 farklı varış noktasına daha ulaşım sağlanabilir.

Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Cathay Pacific; Finnair, American Airlines, British Airways, SriLankan Airlines, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qatar Airways, LATAM, Iberia ve S7 Airlines ile işbirliği içindedir. Aynı zamanda Dragonair adlı yan kuruluşa sahiptir. Dragonair, Asya ve Çin olmak üzere 33 farklı noktaya seferler düzenler. Şirket, 26 Nisan 2017 yılından beri Lufthansa ve Lufthansa Group bünyesindeki Austrian Airlines ve SWISS firmalarıyla da iş birliği yapmaktadır.

Check-in İşlemleri

Check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 48 saat önce başlar ve 90 dakika öncesine kadar devam eder. Online check-in işlemleri için Turna.com’u kullanabilirsiniz. Siteye üyeliğiniz varsa, “Biletlerim” sayfasına giderek, işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklamanız yeterlidir. Siteye üye değilseniz, ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklayarak ve açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bagaj hakları, yolcu sınıflarına (Ekonomi, Premium Ekonomi, Business, First Class) göre değişiklik gösterir. Ekonomi sınıf için bagaj ölçüsü 30 kg (2 adet), Premium Ekonomi için 35 kg (2 adet), Business için 40 kg (2 adet), First Class için ise 50 kg (3 adet) ile sınırlandırılmıştır.

El bagaj hakkı 56*36*23 cm ile sınırlandırılmıştır. Bu bagajın yanında 15*30*40 cm ölçülerini aşmayan eşyalar da (kamera çantası, laptop çantası, el çantası vs.) kabul edilmektedir. El bagajı ve yanında alınan ek eşya, Ekonomi ve Premium Ekonomi sınıfı için 7 kg, Business için 10 kg, First Class için ise 15 kg ile sınırlandırılmıştır.

Müzik aleti ile birlikte seyahat edenler için de birtakım ayrıcalıklar sunan hava yolu, ağırlığı 7 kilogramı ve boyutları 933924 cm’yi geçmeyen küçük müzik aletlerini el bagajı olarak yanınıza almanıza izin verir. Bisiklet, kayak malzemeleri gibi spor ekipmanlarınız, biletinize ait bagaj sınırına dâhildir. Spor ekipmanlarınızın ağırlığı izin verilen bagaj miktarını aşarsa ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Evcil hayvanınızın sizinle birlikte seyahat edebilmesi için en az 48 saat önce yerel rezervasyon ofisi ile iletişime geçmeniz gerekir. Ayrıca evcil hayvanınıza ait bazı belgeleri de uçuş öncesinde mutlaka tamamlamalısınız. Minik dostunuzun geçerli sağlık ve aşı sertifikaları, giriş izinleri, transit ülke tarafından istenen ek belgeleri ve hayvanınıza uygun seyahat çantası, yetkililer tarafından incelenir ve izin verilirse sizinle birlikte yolculuk yapabilir. Hava yolu, uçuşa engeli olan küçük burunlu ve yüzlü evcil hayvanlar ile bazı hayvan ırklarını yolcu olarak kabul etmez.

Koltuk Seçimi

Online check-in işlemleri ile koltuk seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Koltuk seçimi esnasında acil çıkış kapısının yanındaki koltukları da seçmek mümkündür.

Müşterilere Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

Yolcular, birçok mil programı kullanabilme şansına sahiptir. Hava yolunun Asia Miles ve The Marco Polo Club programları en çok tercih edilen ve avantaj sağlayan üyelik kartları arasında yer alır. Asia Miles, uçuş yapılan sınıfa göre %25 ile %150 arasında mil toplama imkânı sunar. The Marco Polo programı ise 4 farklı kademe kartına sahiptir ve her bir kademe üyelerine özel ayrıcalıklar tanır. Her iki programda da ekstra bagaj hakkından koltuk rezervasyonuna, uçak içi avantajlardan lounge kullanımına kadar yolculara kapsamlı avantajlar sunulmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Kaliteli hizmet anlayışıyla tanınan hava yolunda, çocuklar, vejetaryenler veya diyet tercih edenler için özel menüler bulunur. Özel menü sipariş etmek için en geç uçuştan 24 saat öncesinde iletişime geçmelisiniz. İsteyen yolcular için alkolsüz içeceklerin yanı sıra alkollü içecek seçenekleri de mevcuttur.

Kabin İçi Genel Özellikler

Aynı zamanda Business ve First Class yolcularını eşsiz ayrıcalıklar ile buluşturur. Business sınıfında yolculuk ederseniz, 180 dereceye kadar yatabilen yataklar, kişisel okuma ışığı, kişisel TV, eğlence kumandası, kokteyl masası, ayak uzatma pufu ve ayakkabı dolabı gibi özelliklerle son derece kaliteli ve eğlenceli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Cathay Pacific İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Cathay Pacific uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Cathay Pacific uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır.
  • Turna.com’da Cathay Pacific PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Cathay Pacific uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Cathay Pacific ile yurt dışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz: Şanghay

Cathay Pacific Havayolları Uçak Bileti Fiyatları

Fiyatları karşılaştır ve en uygun Cathay Pacific Havayolları uçuşları ve rotalarını gör.
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
İstanbul - Şanghay 66.680,76
loader
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: