Asmara Hargeisa Uçak Bileti
Turna.com'da

Asmara Hargeisa Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Asmara International Havalimanı
Varış Havalimanı
Hargeisa Havalimanı

Asmara Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Hargeisa Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Flydubai
1 aktarmalı - 22s 40d
20 Nisan 2024, Cumartesi 22:55
Flydubai
1 aktarmalı - 25s 45d
27 Nisan 2024, Cumartesi 22:55
Flydubai
2 aktarmalı - 17s 5d
06 Haziran 2024, Perşembe 23:05
Flydubai
1 aktarmalı - 24s 10d
04 Haziran 2024, Salı 09:45
Flydubai
direkt-uçuş - 3s 50d
01 Haziran 2024, Cumartesi 23:30
Flydubai
1 aktarmalı - 19s 30d
23 Nisan 2024, Salı 23:05
Flydubai
1 aktarmalı - 17s 40d
27 Haziran 2024, Perşembe 23:05
Flydubai
1 aktarmalı - 27s 30d
05 Haziran 2024, Çarşamba 09:45
Flydubai
1 aktarmalı - 21s 20d
10 Haziran 2024, Pazartesi 22:55

Hargeisa Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Asmara Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Flydubai
1 aktarmalı - 22s 30d
02 Mayıs 2024, Perşembe 08:15
Flydubai
1 aktarmalı - 26s 15d
01 Mayıs 2024, Çarşamba 10:00
Flydubai
direkt-uçuş - 3s 35d
01 Haziran 2024, Cumartesi 04:10
Flydubai
1 aktarmalı - 22s 55d
24 Nisan 2024, Çarşamba 07:50
Kenya Airways
1 aktarmalı - 9s 45d
11 Haziran 2024, Salı 07:20
Flydubai
1 aktarmalı - 20s 55d
03 Mayıs 2024, Cuma 09:50

Asmara Hargeisa uçuşu ile ilgili bilgiler

ASM-HGA

Asmara Şehir Merkezinden Asmara Havalimanına Ulaşım

Altın Boynuz olarak da bilinen coğrafi noktada konumlanan bir Afrika ülkesi olan Eritre’nin başkenti Asmara, bölgede çok kültürlü yaşamın izlerini görebileceğiniz az sayıdaki yerleşim yerinden.

Tarihi geçmişi oldukça eskiye uzanan Asmara, 19. yüzyıldaki İtalyan işgali döneminden büyük izler taşıyor. Sömürge döneminde bürokratik sistemden yeme-içme alışkanlıklarına kadar bir dizi güncelleme yaratan İtalyanların bu etkisini mimariden günlük alışkanlıklara kadar birçok alanda görebiliyorsunuz.

Ülkede düzenli uçuş trafiğine açık olan tek havalimanı ise Asmara Uluslararası Havalimanı. 2017 yılından bu yana sistemli ve uçuş takvimine uygun olarak uçuşlara ev sahipliği yapan havalimanının ülkenin dünyayla bağlantı kurmasında çok büyük önemi bulunuyor.

Asmara kent merkezinin 5 km güneyinde konumlanan havalimanına kent merkezinden toplu ulaşım araçlarıyla gidilemiyor. Asmara kent merkezinden Asmara Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için ilk akla gelen araç taksiler oluyor.

Kent merkezindeki sabit duraklar ya da otel ve devlet kurumlarının önündeki noktalardan taksilere binebilirsiniz. Taksilerde taksimetre olmasına rağmen birçok noktaya sabit mesafe ve sabit ücret gibi bir sistemle gidiliyor. Yine de turistlere karşı bazı sürücüler daha çok para alabilmek için farklı yöntemler izleyebiliyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına bindiğiniz taksinin plakasını mutlaka not etmeniz ve zor bir durumla karşılaştığınızda yardım istemeniz öneriliyor.

Otelde konaklıyorsanız bazı otellerin ücretli ya da ücretsiz transfer aracı hizmeti bulunuyor. Bu hizmetin olup olmadığını kontrol etmekte yarar var. Eritre genel olarak siyasi çalkantıların ve iç karışıklıkların yaşandığı bir ülke. Özellikle başkent Asmara’da zaman zaman huzursuzluk yaratan olaylar yaşanabiliyor. Bu nedenle toplu taşıma ve taksi kullanırkençok dikkatli davranmak gerekiyor.

Hargeisa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Hargeisa Havalimanı (HGA) ya da resmi ismiyle Egal Uluslararası Havalimanı Somali’ye bağlı özerk bir bölge olan Somaliland’in başkenti Hargeisa’da konumlanıyor. İsmi ise Somaliland'in ikinci başkanı Muhammad Haji Ibrahim Egal’den geliyor. Bölge taş işçiliği, perakendecilik ve inşaat endüstrisiyle biliniyor.

Hargeisa’da çok eski zamanlardan beridir yerleşik hayat var. Şehre yakın kayaların üzerinde Neolitik çağa kadar tarihlenen kaya sanatların en iyi örneklerinden bazıları bulunuyor. Şehirde ise gerçek Afrika’yı deneyimleyebilirsiniz. Off-road turlara katılabilir ve değişik kültürlerin yemeklerini tadabilirsiniz.

Somaliland, Somali’ye göre nispeten daha güvenli bir lokasyon olsa da yine de ihtiyatlı davranmanız ve güvenliği elden bırakmamanız gereken bir yer. Birçok yabancı hükümet yetkilisi, iş adamı ve turist kalmak için şehirden uzak ve havalimanına yakın olan Ambassador Otel ya da Mansoor Oteli tercih ediyor. Bunda bu otellerin aldıkları güçlü güvenlik önlemleri büyük rol oynuyor.

Hargeisa’da güvenlik açısından silahlı korumalarla ve güvendiğiniz bir taksiyle ya da rehberle gezmeniz öneriliyor. Bu havalimanı transferi için de geçerli. Hargeisa Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece altı km uzaklıkta. Eğer güvenlikle ilgili bir çekinceniz yoksa şehre gitmek için havalimanı dışında bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz. Araba kiralamaya oranla çok daha ucuz olan taksi ile şehir merkezine 18 dakikada varabilirsiniz. 

Güvendiğiniz bir firmadan veya web sitesinden özel bir transfer de ayarlayabilirsiniz. Fakat haıtrlatmakta fayda var bu tip hizmetleri bireysel olarak almak yerine grup olarak aldığınızda ekonomik olarak daha uygun olacaktır.

Başka bir seçenek olarak eğer Somaliland’e iş için gidiyorsanız bir iş arkadaşınızdan ya da ziyarete gittiğiniz firmadan sizi havalimanından almalarını isteyebilirsiniz. Böylece güvenlik konusunda endişelenecek bir şeyiniz kalmaz ve şehir merkezine, ülkedeki ilk anlarınızı orayı tanıyan biriyle geçirmiş olursunuz.

Asmara Hargeisa uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
  • Asmara şehrinden Hargeisa şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Asmara üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Asmara International Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Hargeisa Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: