Air Moldova Havayolları Uçak Bileti
Turna.com'da

Air Moldova Hakkında

Air Moldova Hakkında

Moldova’nın ulusal hava yolu şirketi Air Moldova, 12 Ocak 1993’te kuruldu. Şirket merkezi Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunuyor. Şirket filosunda 2 adet A320, 2 adet A319 ve 3 adet Embraer 190 uçağı bulunuyor. Air Moldova, başkent Kişinev’den Rusya, Romanya, İtalya, İrlanda, İngiltere, Belçika, Fransa, İspanya, Portekiz, Avusturya, Almanya, Kıbrıs, Yunanistan, Ukrayna, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde birçok kente direkt sefer yapıyor. Air Moldova, Türkiye’den yalnızca İstanbul’a uçuyor. Hava yolu şirketi yüksek sezonda dönemsel charter seferleri ile Akdeniz’deki bazı tatil merkezlerine de uçuş düzenliyor.

Ekonomi ve business sınıf uçuş imkanı bulunan Air Moldova, bazı uçuşlarda gençler (12-24 yaş) ve aileler için yüzde 50’ye varan indirim uyguluyor. Tüm uçuşlarda  bebekler (0-2 yaş) yüzde 90, 2-12 yaş arası çocuklar ise yüzde 25 indirimli uçuş hakkına sahip.

Air Moldova Check-In İşlemleri ve Koltuk Seçimi

Air Moldova’da web check-in uçağın kalkış saatinden 24 saat önce açılıyor, kalkışa 2 saat öncesine kadar yapılabiliyor. Yolcu biniş kartında belirtilen süreden daha geç olmamak kaydıyla biniş kapısında olunması gerekiyor. Web check-in yapan yolcuların eğer varsa bagajlarını, bagaj kontrolü için uçuştan 1 saat önceye kadar kontuara teslim etmesi gerekiyor. Web check-in sırasında koltuk seçimi ücretsiz yapılıyor.

Air Moldova Club programı, Air Moldova’nın sadık müşterilerini ödüllendiren, yolcuların her uçuşta mil kazanıp, biriktirebildiği bir sistem. Yolcular web sitesi üzerinden doldurdukları formla programa dahil olup, ilk uçuştan itibaren mil kazanmaya ve biriktirmeye başlıyor. Miller biriktikçe Prestige ve Exclusive seviyeye ulaşılıyor. Üst seviyeye yükselen yolculara sunulan avantajlar arasında ücretsiz bagaj artırımı, daha çok mil kazanımı, Business Lounge hizmeti, ortaklarla alışverişlerde mil kazanımı yer alıyor.

Air Moldova filosunda, uçak içi eğlence sistemi ve koltuk arkasında bilgilendirme ekranı bulunmuyor.

Air Moldova Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Moldova’da serbest bagaj hakkı uçuşun gerçekleştirildiği destinasyona göre farklılık gösteriyor. Yolcu kabininde yolcunun beraberinde taşıdığı el bagajının maksimum ağırlığı 8 kg, boyutu ise maksimum 115 cm (50 x 40 x 25 cm) ile sınırlı. El bagajının yanı sıra her bir yolcu 1 palto, şal veya battaniye; 1 şemsiye veya baston; 1 çanta; 1 video kamera, kamera veya dürbün; makul miktarda okuma materyali ile 2 yaşa kadar olan bebekler için katlanır puset, uçakta tüketebileceği kadar bebek mamasına izin veriliyor.

İstanbul varışlı ya da çıkışlı uçaklarda tüm bilet sınıfındaki yolcular en fazla 3 parça olmak kaydıyla maksimum 23kg/158cm; Avrupa uçuşlarında ise Business Class yolcuları en fazla 2 parça olmak kaydıyla 23 kg/158 cm, diğer sınıftaki yolcular ise 1 parça 23 kg/158 cm bagaj hakkına sahip. Ekstra bagaja sahip olan yolculardan 30 euro ile 110 euro arasında ücret talep ediliyor. 2 yaşından küçük çocukların ekstra bagaj hakkı satın almasına izin verilmiyor. Özel spor ekipmanı ya da taşınabilir bisikletle yolculuk yapmak isteyenlerin web sitesi aracılığı ile ek bagaj satın alması şart.

Air Moldova Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Moldova uçuşlarında business ve ekonomi yolcuları için iki ayrı ikram menüsü mevcut. Uçuş sırasında ekonomi sınıfı yolcularına kalkış saati ve uçuş süresine bağlı olarak yemek, şarap ve meşrubat servis ediliyor. Business sınıfı bilet alan yolcular için orta koltuklar boş bırakılarak uçuşun kalkış ve mesafesine bağlı olarak hazırlanan menüler sunuluyor. Uçuşlarda ikramlar için ekstra ücret alınmıyor.

Air Moldova İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Air Moldova uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Air Moldova uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Air Moldova uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Air Moldova PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Air Moldova uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Air Moldova ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Air Moldova ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: