Adria Airways Uçak Bileti
Turna.com'da

Adria Havayolları Hakkında

Slovenya’nın milli hava yolu olan Adria Havayolları'nın merkezi Slovenya’da yer alan Ljubljana Havaalanı'ndadır. Adria Hava Yolları, filosunda yer alan 14 uçak ile uçuş ağını Balkanlardan Batı ve Orta Avrupa’ya kadar genişletmiştir. Slovenya ve Güneydoğu Avrupa’yı dünya ile birleştiren Adria Hava Yolları 2018 yılında yarım milyondan fazla yolcu taşımıştır. Adria Hava Yolları, aynı zamanda 27 hava yolu üyesi bulunan Star Alliance küresel hava yolu ittifak kuruluşunun üyesidir. 

Yurt dışı bilet sorgulama ve bilet alma işlemlerini Turna.com üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Adria Havayolları’nın Gittiği Destinasyonlar

Adria Hava Yolları, 19 ülkede toplam 134 destinasyona uçuş seferleri düzenlemektedir. Haftalık 200’den fazla sefer gerçekleştiren hava yolunun uçuş ağında ise Amsterdam, Frankfurt, Münih, Paris, Prag, Zürih, İstanbul, İzmir ve Atina gibi büyük şehirler yer almaktadır.

Adria Havayolları'nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Adria Hava Yolları’nın 5 kıtada 26 adet hava yolu şirketi ile ortak uçuş anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalı hava yolları Star Alliance’a üye olan hava yollarıdır.

Check-in İşlemleri

Adria Hava Yolları, belirli havaalanları için web sitesinden online check-in hizmeti sunmaktadır. Online check-in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlamakta ve son 60 dakikaya kadar devam etmektedir. Adria Havayolu biletinizi Turna.com'dan aldıysanız, üst menüdeki Rezervasyon Kontrol bölümünden işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Turna.com’a üye iseniz, üye girişi yaptıktan sonra “Biletlerim” sayfasına giderek, işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ekonomi sınıf biletlere yolcu başına 1 adet, Business sınıf biletlere ise 2 adet, 8 kg ağırlığında, 55*40*23 cm, toplamda 118 cm’yi geçmeyen el bagajı hakkı verilmektedir. Yolcular ek olarak yanlarına; el çantası, kamera, laptop, evrak çantası, battaniye, baston ya da şemsiye, okuma materyali ve palto gibi kişisel eşyalarını alabilirler. 

Ekonomi sınıfı kendi içinde üç kategoriye ayrılmaktadır ve bagaj detayları her biri için değişkenlik göstermektedir. Basic yolcu kategorisinin bagaj hakkı bulunmamakla birlikte, Classic ve Flexible yolcu kategorileri için kabin bagaj hakkı yolcu başına 23 kg ve 158 cm ölçü ile sınırlandırılmıştır. Business sınıfta ise bagaj hakkı yine 23 kg ile sınırlandırılmış fakat 158 cm’nin üstü için ek ücret talep edilmemektedir. 158 cm sınırını aşan Classic ve Flexible yolcu kategorileri için ek ücret 100 Euro olarak belirlenmiştir.

Ek ücret ödeyerek bagaj hakkını 32 kg’a kadar çıkartabilir veya 2 ve daha üstü bagaj getirebilirsiniz. Ücretler talepler dahilinde değişiklik göstermektedir.

Spor malzemeleri, müzik enstrümanları, evcil hayvan, çocuk bagajları bazı şartlar dahilinde taşınmaktadır. Bu özel bagajların hava yoluna önceden belirtilmesi gerekmektedir.

Koltuk Seçimi

Adria Hava Yolları ile yapılacak olan uçuşlarda online check-in sırasında ücretsiz koltuk seçimi yapılabilmektedir.

Adria Havayolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

Miles&More programı ile Adria Hava Yolları; Star Alliance üyeleri ve diğer partner hava yolları ile yaptıkları tarifeli tüm uçuşlarda ekstra mil kazandırmaktadır. Bir yıl boyunca koşullara uygun uçuşlar yapan yolcular gümüş ve altın üye statüsüne yükselebilmektedir.

Adria Kurumsal Programı’na dahil olan kurumsal firmalar ya da sıkça iş seyahatine çıkan kişiler yaptıkları uçuşlarda puan kazanmaktadırlar. Biriken puanlarla isterlerse ücretsiz Adria Hava Yolları uçak bileti veya ek bagaj hakkı alabilir ya da sınıflarını yükseltebilirler.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomik sınıf biletlere yiyecek ve içecekler dahil değildir. Hava yolları ödemeyi nakitte Euro, Dolar, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı ile kredi kartında ise MasterCard, VISA, Yemek Kulübü, Amerikan Ekspres ve Karanta ile kabul etmektedir. Business sınıf biletlerde ise yiyecek ve içecekler bilet fiyatına dahildir. Menüde; sandviç, çikolata ve kuru yemiş, kahve ve çay, alkollü ve alkolsüz içecek çeşitleri yer almaktadır. Business sınıflarda yemek ve içeceklerde özel menü siparişi uçuştan 48 saat önce verilebilmektedir.

Kabin İçi Genel Özellikler

Ekonomik ve Business olmak üzere iki adet yolcu kategorisi bulunmaktadır. Adria Hava Yolları filosunda yer alan uçaklara göre koltuk sayısı ve ölçüleri değişiklik göstermektedir. Adria Hava Yolları rezervasyon sistemi ile ekonomik sınıf bilete ek bir ücret ödenerek yan koltuğun boş kalması sağlanabilmektedir. Business sınıf bilete sahip olanlara ise ücretsiz yemek ve yiyecek, iki el çantası, evrak çantası, gazete ve dergi sunulmaktadır.

Gazete ve dergi gibi vakit geçirici matbuatlar dışında Adria OnAir hizmeti sunulmaktadır. OnAir portalında oyun, uçaktaki diğer yolcular ile sohbet et programı, Adria Hava Yolu hakkında makaleler ve destinasyon bilgileri yer almaktadır.

Adria Airways İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Adria Airways uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Adria Airways uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Adria Airways uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Adria Airways PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Adria Airways uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Adria Airways ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Adria Airways ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: