Varanasi Udaipur Uçak Bileti
Turna.com'da

Varanasi Udaipur Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanı
Maharana Pratap Havalimanı

Varanasi Udaipur uçuşu ile ilgili bilgiler

VNS-UDR

Şehir Merkezinden Varanasi Lal Bahadur Shastri Havalimanı'na Ulaşım

Koruyucu tanrı Şiva Vishwanat'ın şehri olduğu için Hinduizm'in en kutsal yerlerinden biri olarak anılan Varanasi, Hindistan'ın Uttar Pradeş eyâletinde yer alıyor. Her yıl hac ziyareti ve turistik geziler için şehre gelen milyonlarca kişiyi ağırlayan Lal Bahadur Shastri Havalimanı ise ülkenin en işlek hava sahalarından biri.

Varanasi şehir merkezine ortalama 20 kilometre uzaklıktaki Lal Bahadur Shastri Havalimanı'na ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri mevcut. Şehir merkezinden bineceğiniz taksilerde şoför ile pazarlık yaparak, daha uygun fiyatlı bir yolculuk yapabilirsiniz. Zira bu yolculuğun süresi bir saati bulabiliyor.

Havalimanına gitmek için bir diğer alternatif ise araç kiralama. Seyahatlerinde daha konforlu ve bağımsız bir yolculuk yapmak isteyenler, havalimanı ya da şehir merkezindeki ofisler aracılığıyla araç kiralayabiliyor.

Şehrin sokakları biraz dar olduğu için normal araçların giremediği yerlerde rickshawları kullanarak yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Varanasi Lal Bahadur Shastri Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Babatpur, Uttar Pradeş 221006, Hindistan
Tel: 91-542-2622155
Faks: 91-542-2622320

Udaipur Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Udaipur, Hindistan'ın Rajasthan eyaletinin idari merkezidir. Şehir, Rajasthan'ın en güneyinde, Gujarat sınırına yakın bir yerde bulunuyor. Aynı zamanda, onu Thar Çölü'nden ayıran Aravali Sıradağları ile çevrili. Neredeyse iki büyük Hint metropol şehrinin ortasında, Delhi'den yaklaşık 660 km ve Mumbai'den 800 km uzaklıkta yer alıyor. Udaipur, karayolu, demiryolu ve hava yolu gibi farklı ulaşım tesisleri aracılığıyla yakın şehirler ve eyaletlerle bağlantı halindedir. Konuşulan yaygın diller arasında Hintçe, İngilizce ve Rajasthani yer alıyor.

Udaipur Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay yolu otobüse binmek. Havalimanından şehir merkezine düzenli otobüs seferleri olmakla birlikte terminal çıkışında yer alan otobüs duraklarından binebilirsiniz. Uçaktan indikten sonra, görevlilerden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine gitmenin en konforlu yolu taksiye binmek. Taksiler terminalin dışında yer aldığı için biraz yürümeniz gerekebilir. Çıkışta yer alan taksilerden herhangi birine binerek 30 dakika gibi kısa bir süre içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehre gelmeden önce ön ödemeli sistemle de taksi ayarlayabileceğiniz yöntemi havalimanının web sitesinden araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.

Havalimanından şehre gitmek için trene de binebilirsiniz. Havalimanından tren istasyonuna direkt bağlantı olmamakla birlikte en yakın istasyon 20 km uzaklıkta. Bu bakımdan en yakın istasyona gitmek için ön ödemeli taksileri kullanabilirsiniz.

Havalimanından şehre gitmek için araç kiralamak, şehirde gezmek için en iyi yoldur. Havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden dilediğiniz aracı kiralayarak gezintiye çıkabilirsiniz. Daha fazla bilgiye havalimanının web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, oteliniz ile iletişime geçerek özel transfer ayarlamalarını isteyebilirsiniz. Şehirdeki çoğu otel bu hizmet için ekstra ücret talep etmektedir. 

Varanasi Udaipur uçak bileti ile ilgili sorular

  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
  • Varanasi şehrinden Udaipur şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Varanasi üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Lal Bahadur Shastri Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Maharana Pratap Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: