Tawau Kota Kinabalu Uçak Bileti
Turna.com'da

Tawau Kota Kinabalu Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Tawau Havalimanı
Varış Havalimanı
Kota Kinabalu Havalimanı

Tawau Kota Kinabalu uçuşu ile ilgili bilgiler

TWU-BKI

Şehir Merkezinden Tawau Havalimanı’na Ulaşım

Tawau, Malezya’da Sabah Eyaleti’ne bağlı olan bir şehirdir. Konum olarak, Celebi Denizi kıyısında Borneo Adası’nın kuzeydoğusunda yer alır. Karma bir halka sahip olan bu şehir, Malezya, Filipinler ve Endonezya’dan yoğun göç alır.

Şehir merkezinden Tawau Havalimanı’na gitmenin en kolay yolu taksiye binmek. Şehirde taksiler kupon sistemi ile çalıştığı için döneceğiniz günün kuponunu alarak bir taksi çağırabilir ve havalimanına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 31 km uzaklıkta olan Tawau Havalimanına biraz erken çıkarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, havalimanının resmi web sitesini inceleyebilirsiniz.

Taksi haricinde, daha hesaplı bir ulaşım aracı ile gitmek istiyorsanız şehir otobüsleri tam da size göre. Otobüs saatlerine ve duraklara önceden bakarak kolay bir şekilde Tawau Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bilet sistemi ile çalışan otobüsler için duraklardaki gişelerden bilet alıp havalimanına gidebilirsiniz.

Şehirde yerel halk ve turistler tarafından kiralık özel araçlar da kullanılır. Havalimanına güvenli ve konforlu bir şekilde gitmek için araç kiralayabilir ve kısa sürede Tawau Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Güvenilir bir araç kiralama şirketi bularak önceden randevu alabilirsiniz. Bu araçlar özel olduğu için fiyatları biraz yüksek olabilir. Seçtiğiniz modele göre ödeyeceğiniz miktar değişebileceği için detaylı bir araştırma yapmanızda fayda var. 

Tüm bunlar haricinde şehirde mobil uygulama üzerinden araç çağırabileceğiniz firmalar da bulunuyor. Rahat ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşmak istiyorsanız yerel veya global uygulamaları telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulamalar sayesinde yakınınızda bulunan aracı çağırabilir ve şehir merkezinden havalimanına güvenli bir şekilde gidebilirsiniz.

Kota Kinabalu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya’da yer alan Kota Kinabalu, ülkedeki Sabah eyaletinin başkenti unvanını taşıyor. Turistik bir merkez olan Borneo’nun kuzeybatısında konumlanan şehir, Güney Çin Denizi’ne bakıyor. 

Çevresindeki doğal güzellikleri, tropik esintili sahilleri, eşsiz mimari yapıları, yerel kültürü ve benzersiz lezzetleriyle şehir ziyaretçilerine çok şey vaat ediyor. Yerel halkın ve günlük kullanımda KK olarak isimlendirdiği Kota Kinabalu, yıl boyunca yoğun bir yolcu trafiğine sahip.

Kota Kinabalu (KK) Uluslararası Havalimanı, Malezya'nın Sabah bölgesinin Kota Kinabalu şehrinde konumlanan hem iç hem de dış hatlarda uçuşların yapıldığı önemli bir transfer merkezi. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan KKIA, yolcu sayısı bakımından Malezya'nın Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı'ndan sonra en işlek ikinci havalimanı unvanını taşıyor.

Kota Kinabalu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma alternatifi bulunmuyor. Havalimanından Kota Kinabalu şehir merkezine ulaşım için taksi, özel transfer, araç ya da motosiklet kiralama, shuttle gibi alternatifler bulunuyor.

Kota Kinabalu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en yaygın kullanılan taşıt taksiler. Taksi sistemi her ne kadar düzgün ve sorunsuzmuş gibi görünse de turistlerle taksiciler arasında zaman zaman ücret tartışmaları yaşanabiliyor. Yoldan taksi çevirmemeye, lisanslı ve plakasını okuduğunu taksileri kullandığınızdan emin olun.

Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısından hareket eden taksiler şehir merkezindeki farklı noktalara 10 dakika gibi bir sürede oluşuyor. Zaman zaman trafik sorunu yaşanabiliyor. Böyle durumlarda gideceğiniz yere bağlı olarak değişmekle birlikte maksimum yolculuğunuz yarım saat sürer. 

Taksilerde yalnızca nakit ödeme kabul ediliyor. Kredi kartı geçerli değil. Gideceğiniz yeri ve ödeyeceğiniz ortalama tutarda anlaştıktan sonra taksiye binin.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için araç kiralama ya da motosiklet kiralama da kullanılıyor. Trafik kurallarına uyduğunuza dikkat edin, hatalı sürücülere karşı dikkatli olun. Özel araçla şehir merkezine 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Tawau Kota Kinabalu uçak bileti ile ilgili sorular

  • Tawau şehrinden Kota Kinabalu şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Tawau üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Tawau Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Kota Kinabalu Havalimanı.
  • TURNA tarafından sunulan uçak bileti fiyatları nasıl belirleniyor?
    Hava yolları ile yaptığımız özel anlaşmalar sayesinde çok ucuz fiyatlar sunabiliyoruz. Uçak biletlerini kredi kartı ya da banka kartınla taksitli bir şekilde satın alabilirsin. Kartında biriken puanları Turna hesabına aktarıp uçak bileti satın alırken indirim olarak kullanabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: