Milano Montevideo Uçak Bileti
Turna.com'da

Milano Montevideo Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanı
Carrasco Havalimanı

Milano Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Montevideo Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Vueling
1 aktarmalı - 27s 40d
21 Haziran 2024, Cuma 21:45

Montevideo Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Milano Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Latam Airlines
2 aktarmalı - 27s 5d
10 Temmuz 2024, Çarşamba 21:40

Milano Montevideo uçuşu ile ilgili bilgiler

MIL-MVD

Şehir Merkezinden Orio al Serio Havalimanı'na Ulaşım

Orio al Serio Havalimanı, Milano'nun üçüncü en büyük havalimanı ve Bergamo kentinde yer alıyor. Şehir merkezine 60 km mesafede bulunan havalimanına şehir merkezinden tren, otobüs, araç kiralama ve taksi seçenekleri bulunuyor.

Milano şehir merkezinin farklı noktalarından taksiyi kullanarak havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak mesafenin uzun olması nedeniyle bu yolculuk bir hayli pahalı tutuyor. Şehir merkezinden Bergamo Oral Al Serio Havalimanı’na taksi ve özel transfer ile ortalama 140 euroya 1 saat 15 dakikada seyahat etmek mümkün.

Şehirdeki rent a car ofisleri ve internet rezervasyonu ile araç kiralamak en iyi seçeneklerden biri.

Havalimanına Milan şehir merkezi başta olmak üzere Bergamo Tren İstasyonu, Turin, Torino ve Monza'dan otobüs seferleri mevcut. Otobüs seferi yapan şirketler arasında Autostradale, Orioshuttle, Terravision, Sadem, Iseo Express ve ATB firmalarını saymak mümkün. Milano şehir merkezinden Bergamo Oral Al Serio Havalimanı’na birçok otobüs firması ekspres seferler düzenliyor. Havalimanına otobüsle seyahat etmenin bedeli 10-12 euro arasında değişiyor.

Milano şehir merkezinden Bergamo’da bulunan Oral Al Serio Havalimanı’na ulaşmak için Milano - Bergamo tren yolculuğu sonrasında havalimanına giden otobüslere binmek gerekiyor. Yaklaşık 1 saat süren bu yolculuğun maliyeti yaklaşık 7 euro.

Şehir Merkezinden Malpensa Havalimanı'na Ulaşım

Milano'nun en büyük havalimanı özelliğini taşıyan Malpensa Havalimanı yılın her dönemi yoğunluk yaşıyor. Şehir merkezine 50 km mesafedeki havalimanı şehir merkezinden ulaşmak için otobüs, tren, araç kiralama, taksi ve özel araç seçenekleri bulunuyor.

Şehrin farklı bölgelerinden çevireceğiniz taksiler ile havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak mesafenin uzak olması nedeniyle taksimetre bir hayli tutacaktır. Bu yüzden pazarlık yapmak ve fiyat sormakta yarar var.

Terminal 1 ve 2'ye uğrayan belediye otobüsleri ile hem şehir merkezinden hem de komşu kentlerden bağlantı sağlanıyor. Torino bölgesinden ayrıca otobüs de var. Şehir merkezi güzergahındaki otobüsler 20 dakikada bir sefer yapıyor.

Terminal 1'e ulaşan trenler ile iki farklı hattı kullanarak Milano şehir merkezinden havalimanına gidilebiliyor. Milano N. Cadorna ve Milano merkez güzergahında ilerleyen tren biletleri her iki istasyonda da var.

Şehirdeki ofisler ya da internet rezervasyonu ile yapacağınız araç kiralama ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz.

Montevideo Havalimanı’ndan Montevideo Şehir Merkezine Ulaşım

Montevideo Carrasco Uluslararası Havaalanı şehir merkezinin 25 km doğusunda, Carrasco Mahallesi’nde bulunuyor. Havaalanı, şehir merkezine dört şeritli büyük bir yol ile bağlansa da merkeze varmak 1 saati bulabiliyor.

Montevideo Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için en ekonomik yöntem otobüs. Havaalanının hemen dışından 24 saat boyunca şehir merkezine otobüs bulabilirsiniz. Sabah 06.00 ile gece 23.00 arasında yaklaşık 15 dakikada bir kalkan otobüsler, gece 23.30 ile sabah 05.30 arasında 30-40 dakikada bir kalkıyor. 

Gelen yolcu terminalinin dışında bulunan otobüs durağından üzerinde Montevideo yazan herhangi bir otobüsle şehir merkezine ulaşılabiliyor ve ücret, binince nakit ödeniyor. Montevideo’nun merkezi otobüs durağı Terminal Tres Cruces’de ineceğinizi şoföre baştan belirtmek iyi olabilir çünkü otobüsün son durağı burası değil. Son durak olan Rio Branco Terminali de şehir merkezine oldukça yakın. Carrasco Havaalanı’ndan Montevideo şehir merkezine ulaşmak trafiğe bağlı olarak 45 dakika-1 saat arası sürüyor.

Montevideo Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için bir başka popüler araç da minibüsler. Yalnız seyahat ediyorsanız minibüsle taksiden çok daha ekonomik bir şekilde otelinize gidebilirsiniz. Sadece minibüsün kalkması için biraz dolmasını beklemek gerekiyor. Bu minibüsler ile ilgili gelen yolcu katındaki ofisten bilgi alabilir veya (+598) 091 370 143 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Uçuşunuzdan sonra Montevideo şehir merkezine ulaşmak için en konforlu ve en hızlı seçenek ise taksi. Montevideo Havalimanı’ndan 7/24 taksi bulabilirsiniz ama fiyat ve ulaşım süresi trafiğe bağlı olarak değişecektir. Ayrıca, bazı taksiler bavul için ekstra bir ücret talep edebiliyorlar. Taksilerin ön tarafı ile arka koltuğu arasında bir güvenlik paravanı olduğundan, oturacağınız alanın dar olma ihtimali de var. 

Bu arada taksi ücreti Amerikan doları ile de ödenebiliyor. Taksiye benzer başka bir ulaşım aracı da Uber. Montevideo’da Uber fiyatları normal taksi fiyatlarına yakın. 

Otelinizden özel havaalanı transferi satın almak çok pahalı da olsa, bazı firmalar şehre gelen turistlere özel fiyatlarla hizmet veriyor. Fırsatlar için havalimanındaki ofislere göz atabilirsiniz.

Milano Montevideo uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
  • Milano şehrinden Montevideo şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Milano üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Bergamo Orio Al Serio Havalimanı, Linate Havalimanı, Malpensa Havalimanı, Parma Havalimanı, Segrate Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Carrasco Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: