Kigali Freetown Uçak Bileti
Turna.com'da

Kigali Freetown Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanları
Lungi Havalimanı
Hastings Havalimanı

Kigali Freetown uçuşu ile ilgili bilgiler

KGL-FNA

Şehir Merkezinden Kigali Uluslararası Havaalanına Ulaşım​

Kigali, Ruanda devletinin başkentliğini üstleniyor. Yaklaşık bir buçuk milyon kişinin yaşadığı bu kalabalık şehir, Afrika'nın en iyi ilk on havalimanından biri olan Kigali Uluslararası Havaalanı'na ev sahipliği yapıyor. Bu havaalanı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde bulunan Goma ve Bukavu için de transit bir havaalanı olarak hizmet veriyor.

Kigali Uluslararası Havaalanı ve şehir merkezi arasında ortalama 5 kilometre mesafe yer alıyor. Şehir merkezinden havaalanına gitmek için taksi, shuttle araçları ve araç kiralama gibi ulaşım seçeneklerinden faydalanmak mümkün.

Şehir merkezinden havalimanına shuttle araçları ve otobüsler ile yolculuk etmek ortalama 15 dakika sürüyor. Daha hızlı bir yolculuk yapmak isteyenler ise taksileri kullanarak 8-10 dakika içinde havaalanına ulaşabilir. Şehir merkezinden bineceğiniz taksilerle pazarlık yaparak, havalimanına daha uygun bütçeli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Havaalanına giderken araç kiralama yolunu tercih edenler, şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kendileri için en uygun aracı seçebilir.

Kigali Uluslararası Havaalanı İletişim Bilgileri

Adres: Kigali Uluslararası Havaalanı, KN 5 Rd, Kigali, Ruanda
Tel: +250 785 833 843

Freetown Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Freetown, pek çok gezginin rüyalarını süsleyen Batı Afrika’daki Sierra Leone’nin başkenti. Dünyaca önemli bir doğal limana sahip olan Freetown, Lumley Beach ve Lakka Beach gibi beyaz kumsalları, deniz ürünü ağırlıklı mutfağı, tropikal iklimi ve kendine has kültürüyle çok etkileyici bir destinasyon. Bu şehrin dünyadaki en kalabalık ikinci şempanze nüfusuna sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Freetown, Sierra Leone Nehri’nin sol kıyısında konumlanmış bir yarımada üzerinde bulunuyor ve Afrika’nın batı kıyılarındaki en iyi doğal limanı görüyor. Sierra Leone’nin tek uluslararası havalimanı olan Freetown Havalimanı, ya da yerel ismiyle Lungi Uluslararası Havalimanı da burada bulunuyor. Şehirden 21 km uzaklıktaki havaalanı ile Freetown şehrini Sierra Leone Nehri ayırıyor.

Havaalanından Freetown’a gitmek için ulaşım imkanları nehrin karşı kıyısına geçen bir feribot ve geceleri son derece tehlikeli olup 4-6 saat süren bir karayolu ile sınırlı. Feribot en ekonomik ve hızlı seçenek ama feribota binebilmek için çok uzun kuyruklar beklemek gerekebiliyor. Ayrıca gereğinden fazla yolcu alabiliyorlar ve bu botlarda suç işlenebiliyor. 

Bu sebeple feribota yalnız ve yaya olarak binmemeniz tavsiye ediliyor. Nehri geçen birkaç feribot firması var ama mayıs ve ekim ayları arasındaki yağmurlu sezonda rötar olma ihtimali çok yüksek. Yılın kalanında hava güneşli ve manzaralar cidden enfes. 

Feribotların kalktığı Tagrin İskelesi, Lungi Havalimanı’ndan arabayla 15 dakika mesafede ve Freetown’un şehir merkezine giden yerel halk tarafından sıkça kullanılan bir iskele. Buradan bineceğiniz feribot Freetown’un doğusundaki Kissy Feribot İskelesi’ne gidiyor ve yol yaklaşık bir saat sürüyor. Oradan da Aberdeen’e, yani şehir merkezine, gitmek trafik sebebiyle uzun sürebilir. 

Havaalanından yolcuları alıp feribot aracılığıyla karşıya geçerek Freetown’un merkezindeki Rawdon Sokağı’na giden bir otobüs var ama bazen 8 saatten uzun sürebiliyor.
Nehri geçen özel tekneler de var ama onlar da çok güvenli sayılmaz. 

Özellikle balıkçı teknelerini kullanmaktan sakınmak gerekiyor. Sea Coach Express güvenilir bir transfer firması ve yaklaşık 20 dakikada havaalanı yakınındaki Mahera Hotel İskelesi’nden Freetown’un merkezi Aberdeen’e gidebiliyor. Fakat ıslanmak istemiyorsanız büyük bir tekne istediğinizi rezervasyon sırasında söylemelisiniz. 

Ayrıca Sea Bird Express de güvenilir bir diğer özel transfer firması. Bunlar dışında, havaalanından şehre giden su taksilerini de kullanabilirsiniz. 

Freetown Havalimanı’na gece inen bir uçuşunuz varsa, en iyisi sabah olmasını bekleyip öyle şehir merkezine gitmek. Freetown Havaalanı yakınlarında bazı otel ve pansiyonlar var ama çok hızlı doldukları için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Freetown Havaalanı’ndan şehir merkezine karayoluyla gitmek de mümkün. Nehrin başladığı noktadaki Port Loko’dan geçerek şehre giden yol trafiğe ve yol durumuna bağlı olarak 4-5 saat sürebiliyor. Havaalanında araç kiralama şirketleri olsa da her zaman araba bulunamayabiliyor, o sebeple önden özel transfer aracı rezervasyonu yaptırmak en garanti yöntem.

Kigali Freetown uçak bileti ile ilgili sorular

  • Kigali şehrinden Freetown şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Kigali üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Kigali Int'l Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Lungi Havalimanı, Hastings Havalimanı.
  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: