Johannesburg Gaborone Uçak Bileti
Turna.com'da

Johannesburg Gaborone Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
O.R. Tambo Havalimanı
Lanseria Apt Havalimanı
Grand Central Havalimanı
Randgermiston Havalimanı
Varış Havalimanı
Sir Seretse Khama Havalimanı

Johannesburg Gaborone uçuşu ile ilgili bilgiler

JNB-GBE

Şehir Merkezinden Lanseria Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Lanseria Uluslararası Havaalanı ve Johannesburg şehir merkezi arasındaki yaklaşık 49 kilometrelik mesafe için shuttle servisleri, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri tercih ediliyor. Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 50 dakika kadar sürüyor.
Johanneburg şehir merkezi ve havaalanı arasındaki mesafe fazla olduğu için taksi ile yolculuk yapmak isteyenlerin pazarlık yaparak taksi ücretini daha makul seviyelere çekebilir.

Ayrıca araç kiralayarak havaalanına gitmeyi planlayanlar ise şehir merkezi ya da havaalanında bulunan araç kiralama firmaları ile irtibata geçebilir.

Şehir Merkezinden Johannesburg O.R. Tambo Havalimanına Ulaşım

Şehir merkeziyle Johannesburg O.R. Tambo Havaalanı arası yaklaşık 20 kilometre ancak taksi, Gautrain, shuttle araçları gibi ulaşım seçenekleriyle havaalanına kolaylıkla ulaşılabiliyor. Şehir merkezinden Gautrain ile havaalanına gitmek yaklaşık 25 dakika sürüyor.
Ayrıca şehir merkezinden bineceğiniz taksiler aracılığıyla havaalanına daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün ancak siz yine de yola çıkmadan önce fiyat konusunda şoförle pazarlık yapmayı deneyin.

Bazı otellerin müşterileri için sağladığı ve havalimanı-şehir merkezi arasında hareket eden transfer araçları da havaalanına gidenlerin tercih ettiği bir alternatif.

Gaborone Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Afrika ülkelerinden Botsvana’nın başkenti ve en gelişmiş şehri olan Gaborone (Gaboron), Güney Afrika Cumhuriyeti’nin sınırına yalnızca 15 km uzaklıkta. Botsvana’nın güneydoğusunda konumlanan şehir bölgeyi sulayan birkaç canlı akarsu ile hayat buluyor.

Etrafı dağlarla çevrili dümdüz bir vadide yer alan şehir gezilecek görülecek onlarca doğa harikası, safari bölgeleri ve doğal güzellikleriyle cezbedici güzellikte.

Sir Seretse Khama Uluslararası Havalimanı, Botsvana’nın başkenti Gaborone’nin ve üşkenin en işlek havalimanı unvanını taşıyor. Şehir merkezinin 15 km kuzeyinde konumlanan havalimanı ülkeyi ziyaret eden yabancıların da ülkeye ilk adım attıkları nokta olarak önemli bir role sahip.

İç hatlarda sınırlı bir uçuş ağına sahip olan havalimanı ağırlıklı olarak Afrika içi ve yakın coğrafyadaki ülkelerle uçuş ağıyla bağlı. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor.

Gaborone Havalimanından Gaborone şehir merkezine ulaşımda en çok kullanılan taşıt taksiler. Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısında sıralanan lisanslı taksilerle şehir merkezinde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezi turistler için güvenli olsa da taksilerde zaman zaman olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Bu tip olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına bindiğiniz taksinin plakasını mutlaka not alın.

Taksilerde taksimetre bulunuyor. Gidilen mesafeye göre ücretlendirme yapılıyor. Taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri ve ortalama ücretin ne olduğunu netleştirin. Taksilerde kredi kartı geçmiyor. Yalnızca nakit ödeme yapabiliyorsunuz.

Kiralık araç şehir merkezine ulaşım için bir başka seçenek. Havalimanındaki global markalardan güvenle kiralama yapabilirsiniz. Trafik konusunda sıkıntılı bir şehir olan Gaborone’de trafik kurallarına ekstra özen göstermeniz şart. Araç kiralamada sigorta kapsamını mutlaka teyit edin.

Şehirdeki bazı oteller misafirlerine havalimanı-otel arasındaki ulaşımda destek oluyor. Ücretli ya da ücretsiz sunulan özel transfer hizmeti seçeneğinin olup olmadığını rezervasyonunuzdan önce teyit edin.

Johannesburg Gaborone uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA, bu kadar ucuz uçuş fiyatlarını nasıl bulur?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz uçak biletleri bulmanızı sağlar.
  • Johannesburg şehrinden Gaborone şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Johannesburg üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Grand Central Havalimanı, Lanseria Apt Havalimanı, O.R. Tambo Havalimanı, Randgermiston Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Sir Seretse Khama Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: