Guayaquil Alicante Uçak Bileti
Turna.com'da

Guayaquil Alicante Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Jose Joaquin De Olmedo Havalimanı
Varış Havalimanı

Guayaquil Alicante uçuşu ile ilgili bilgiler

GYE-ALC

Guayaquil Şehir Merkezinden Havalimanı’na Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmenin en kolay yolu yoldan bir taksi çağırmak veya Uber veya Cabify gibi ulaşım aplikasyonlarını kullanarak otelinize veya olduğunuz konuma bir araç çağırmak. Guayaquil Havalimanı şehir merkezine ortalama 5 km uzaklıkta ve yolculuk süresi de normal trafik koşullarında 5-7 dakika arası. Guayaquil genellikle nakit geçen bir şehir olduğu için eğer taksiyi bir aplikasyondan çağırmadıysanız yolculuk ücretini büyük ihtmalle nakit ödemeye hazır olun.

Aynı yolculuğu yapmanın en ekonomik yollarından biri ise Mall del Sur, Viejo Cangrejal, Plaza de Artes, Mercado Cuatro Manzanas ve Plaza del Centenario gibi önemli duraklardan geçerek havalimanına giden Metroexpress otobüslerini kullanmak. 

Bu otobüslerle yaklaşık 5 km’lik mesafeyi 20 dakikada katedersiniz. Otobüs sizi hemen terminal binasının karşısında bırakıyor. Duraktan yaklaşık 3 dakikalık basit bir yürüyüşten sonra havalimanına ulaşmış olursunuz. Şehir merkezi ile havalimanı arasında düzenli seferleri bulunan otobüs 05.00 ile 23.45 saatleri arasında 10-15 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor.

Havalimanına gitmenin en kolay yolu ise otelinizden kolayca ayarlayabileceğiniz profesyonel bir transfer tutmak. Böylece başka hiçbir şeyle uğraşmadan, kapıdan kapıya bir yolculuk yaparak havalimanına ulaşırsınız.

Alicante Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İspanya'da bulunan Alicante Havalimanı, Alicante-Elche Havalimanı olarak da adlandırılıyor. Alicante Havalimanı Costa Blanca, Valencia ve Murcia bölgelerine de hizmet veriyor. Havalimanı, Valencia şehrinin 160 km kuzeyinde ve Murcia şehrinin 70 km güneyinde yer alıyor. İspanya içinde Barselona, Madrid, İbiza, Mallorca, Menorca, Bilbao, Asturias, Santiago, Sevilla ve Malaga havalimanlarına seferler düzenlenen havalimanından ayrıca Kuzey Afrika ve Avrupa’da farklı destinasyonlara da uçuşlar yapılıyor. Alicante şehrinin 9 km güney batısında yer alan Alicante Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda ise farklı alternatifler kullanılıyor.

Otobüs
1A isimli otobüs hattı ile Alicante Havalimanı'ndan Elche’ye 1,50 euro ödeyerek ulaşım sağlanabiliyor. Bu otobüs hattının durakları sırasıyla Alicante Havalimanı, Torrellano, Parque Empresarial ve Elche şeklinde. 1A otobüs hattı, tüm sene boyunca sabah 07.10’dan akşam 22.10’a kadar her saat başı hizmet veriyor. Hafta sonlarında ve resmî tatillerde ise sefer sayısı iki saatte bire düşüyor. 1B Otobüs hattı Alicante Havalimanı terminalinden Elche’ye ve Arenales del Sol’a 1,50 euro karşılığında ulaşım sağlıyor. Bu hattın durakları ise Arenales del Sol, Alicante Havalimanı, Torrellano, Parque Empresarial ve Elche şeklinde. 1B otobüs hattı hafta içi sabah 07.10’dan, akşam 22.10’a, cumartesi günleri ve resmî tatillerde sabah 06.55’ten 20.55’e yıl boyunca her saat başı hizmet veriyor. Hafta sonlarında ve resmî tatillerde her iki saatte bir sefer oluyor. 

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)
7/24 hizmet veren Alicante Aerobus- C6 Servis aracı, Alicante Elche Havalimanı’ndan Alicante ve Elche şehir merkezine sefer yapıyor. Tüm yıl boyunca, Alicante için her 20 dakikada, Elche ve Arenales için her 60 dakikada bir hizmet veriyor. Gece, 00.00 ve sabah 05.00 arası saat başı hareket ediyor. Başlıca durakları Alfonso X el Sabio, Plaza de Los Luceros and Vázquez de Mella olan havalimanı servis aracının ücreti ise 3,85 euro.  

Taksi
Alicante Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, taksi ile trafik olmadığında ortalama 20, yoğun saatlerde ise 30 dakikayı bulabiliyor. Taksi ile şehir merkezine ulaşım ise ortama 20 – 25 euro tutuyor.

Araç Kiralama
Alicante Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım havalimanında ofisi bulunan firmalardan araç kiralanarak sağlanabiliyor. Havalimanına ulaştığınızda bu firmaların ofislerine giderek veya internet üzerinden rezervasyonla araç kiralayabilirsiniz.

Tramvay ve Tren
Havalimanına ulaşımda sabah 6.00, akşam 11.00 arası çalışan tren/tramvay kullanımı da tercih edilebiliyor. L1 – L3 tramvay hattı ile Alicante Havalimanı’ndan El Campello ve Benidorm’a; L1 – L3 – L9 tramvay hattı ile El Campello ,Benidorm ve Denia’ya; L2 tramvay hattı ile Universidad ve Sant Vicent del Raspeig’e ve L4 tramvay hattı ile Playa de San Juan’a gidilebiliyor. 

Alicante Elche Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: 03195 L'Altet, Alicante, Comunitat Valenciana, İspanya
Telefon numarası: +34 913 21 10 00
E-mail: [email protected]

Guayaquil Alicante uçak bileti ile ilgili sorular

  • Uçak bileti hizmetinde TURNA’nın farkı nedir?
    Uçak biletlerinin fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilir, charter uçuşlarından yararlanarak yurtdışına çok ucuz fiyatlarla seyahat edebilirsin. %70 indirimleri yakalayabildiğin akıllı uçuş algoritması yalnızca Turna’da bulunur. Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile iptal garantili uçak bileti satın alabilirsin.
  • Guayaquil şehrinden Alicante şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Guayaquil üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Jose Joaquin De Olmedo Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Alicante Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: