Fukuoka Helsinki Uçak Bileti
Turna.com'da

Fukuoka Helsinki Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Fukuoka Havalimanı
Varış Havalimanı

Helsinki Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Fukuoka Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Pegasus
1 aktarmalı - 11s 15d
30 Nisan 2024, Salı 05:25
Juneyao Airlines
1 aktarmalı - 16s 30d
09 Mayıs 2024, Perşembe 01:30
Pegasus
1 aktarmalı - 12s 10d
28 Mayıs 2024, Salı 05:30
Qatar Airways
1 aktarmalı - 20s 20d
01 Temmuz 2024, Pazartesi 23:55

Fukuoka Helsinki uçuşu ile ilgili bilgiler

FUK-HEL

Şehir Merkezinden Fukuoka Havalimanı’na Ulaşım

Nishi-Nippon Tren Yolu firması Fukuoka Havalimanı terminal binasıyla, Hakata İstasyonu ve Tenjin arasında bir otobüs işletiyor. Hakata Tren İstasyonu'na bitişik olan Hakata Otobüs İstasyonu’nun birinci katındaki 11 numaralı otobüs Fukuoka Havalimanı terminaline yaklaşık 18 dakikada ulaşıyor. Bu otobüsleri camındaki büyük A harfinden tanıyabilirsiniz.

Tenjin’den gelen otobüsler ise Tenjin Core Alışveriş Merkezi’nin önündeki 7A numaralı otobüs istasyonundan kalkıyor. Bu otobüslerin de camında büyük bir A harfi var ve terminal binasına ulaşmaları 33 dakika sürüyor. Eğer iç hatlara devam edecekseniz, havalimanının sağladığı ücretsiz servislere binebilirsiniz.

Japonya’da taksiler temiz, güvenli ve hizmet konusunda çok iyidirler. Fukuoka’da yoldan taksi çevirmek için elinizi kaldırmanız yeter. Yaşayabileceğiniz tek problem yabancı dil ile ilgili olabilir. Eğer şoförünüz İngilizce “airport” kelimesini anlamazsa Japonca “kuuko” kelimesini deneyin. Böylece havalimanına gitmek istediğinizi anlatmış olursunuz. 

Eğer dil bariyerini aşmak istiyorsanız, dünyanın birçok şehrinde güvenle kullanılan Uber uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece ödemeyi online yapar, ülkeden ayrılırken üstünüzde döviz kalma ihtimalini de azaltmış olursunuz. Normal trafik koşullarında Hakata İstasyonu’ndan havalimanına yaklaşık 20 dakikada, Tenjin’den ise yaklaşık 30 dakikada ulaşırsınız.

Helsinki-Vantaa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Helsinki Havalimanı'ndan Helsinki'ye ulaşmanın birkaç yolu var. Bunlardan bazıları tren, otobüs ve taksiler.

En uygun yol olan otobüslerin her iki terminalde de durakları yer alıyor. Uçağınız indiğinde gelen yolcu katındaki ekrandan otobüs saatlerini kontrol etmeyi unutmayın. Finnair Bus'a ait otobüsler havalimanını şehir merkezine (merkez tren istasyonu) bağlıyor. Her 20 dakikada bir kalkan otobüslerin ücreti 6,20€.

Finnair Bus'a alternatif şehir merkezine giden başka otobüsler de bulunuyor. 615 numaralı otobüs merkez tren istasyonuna gidiyor. Bu otobüs hattının yerini geceleri 620 numaralı otobüs alıyor.

61 numaralı otobüs ise havalimanından Tikkurila istasyonuna götürüyor.

Helsinki kent merkezine ulaşmanın bir başka yolu ise tren. Tren istasyonuna ulaşmak için terminaller arası geçiş sağlayan koridorları kullanabilirsiniz.

Bir diğer seçenek olan taksiler gelen yolcu terminalinin çıkışında yer alıyor. Havalimanından Helsinki'ye taksiyle yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor ve 45-50€ tutuyor.

Fukuoka Helsinki uçak bileti ile ilgili sorular

  • Fukuoka şehrinden Helsinki şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Fukuoka üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Fukuoka Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Helsinki Vantaa Havalimanı.
  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: