Fort De France Montpellier Uçak Bileti
Turna.com'da

Fort De France Montpellier Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Lamentin Havalimanı
Varış Havalimanları
Mediterranee Havalimanı
Saint Roch Havalimanı

Fort De France Montpellier uçuşu ile ilgili bilgiler

FDF-MPL

Şehir Merkezinden Fort de France Havalimanı’na Ulaşım

Fort de France Havalimanı, Fransa’nın bir parçası olan Martinik Adası’nın ana havalimanı ve Martinique Aimé Césaire Uluslararası Havalimanı ismiyle de biliniyor. Martinik, Fransa’nın bir parçası olmasına rağmen, Fransa’dan alınmış bir Şengen vizeniz bile olsa burada geçmiyor ve Martinik vizesi almanız gerekiyor. Bu da vize süreci için bir miktar zaman ayırmak ve harcama yapmayı zorunlu hale getiriyor.

Şehir merkezi ile Fort de France Havalimanı arasındaki mesafe sadece 7 km olmasına rağmen bu istikamette işleyen herhangi bir toplu taşıma yok. Bu yüzden havalimanına gitmenin en kolay yolu bir taksiye binmek. 

Tepe ışığı yanan herhangi bir taksiye binebilirsiniz. Martinik’teki tüm taksiler resmi ve tamamında taksimetre bulunuyor, bir tanesine bindiğinizde şoförün taksimetreyi sıfırladığından emin olun. 06.00 ile 19.00 saatleri arasında gündüz tarifesi işlerken 19.00’dan sonra gece tarifesi ödersiniz.

972 Taxi isimli resmi taksi aplikasyonunu kullanarak da taksi çağırabilirsiniz. Bu uygulama Fort de France Havalimanı’nın resmi sayfasında önerildiği için güvenilir olduğu kabul düşünülebilir.

Karayipler’deki birçok adada olduğu gibi burada da dolmuşlar sıklıkla kullanılıyor. Genelde minivan olan bu dolmuşların belli bir durakları yok, havalimanına gittiğinden emin olduktan sonra şehirde gördüğünüz yerde binebilirsiniz. Büyük bir bavul taşıyorsanız sizden dolmuş yerine taksi kullanmanızı isteyebilirler. Dolmuşlar sadece gündüz vaktinde ve belli bir programa bağlı olmadan işliyorlar.

Bir başka seçenek olarak, kaldığınız otelden ya da güvenilir bir internet sitesinden de özel bir transfer ayarlayabilirsiniz. Böylece havalimanına hiç strese girmeden ve zahmetsizce gidebilirsiniz. Özellikle otellerin resepsiyonları ve merkezi noktalardaki birçok acente üzerinden kiralama yapma şansınız bulunuyor.

Montpellier-Méditerranée Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Montpellier şehir merkezinin 7 kilometre güneydoğusunda konumlanan Montpellier-Méditerranée Havalimanı'na ulaşım için halk otobüsleri, tramvay, shuttle otobüsleri, araç kiralama, taksi gibi ulaşım seçenekleri kullanılıyor.

120 numaralı halk otobüsünü kullanarak, havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün. 2.60 euroluk otobüs biletinin ücreti, tramvayda da değişmiyor. Hat 1 isimli tramvaya binip, yaklaşık 20-25 dakikada havalimanına gidilebiliyor. Shuttle otobüslerinde ise bu süre 15 dakikaya kadar düşüyor, üstelik bilet fiyatı da, 1.60 euro olarak belirlenmiş. O yüzden shuttle otobüslerini kullanmak daha avantajlı bir seçenek olabilir.

Şehirde taksi ile havaalanına gitmek ise taksiye binen kişi sayısına göre 26-38 dolar arasında değişiyor. 10-15 dakika süren bu yolculukta kredi kartı ile ödeme yapma şansı da olabiliyor çünkü bazı araçlarda bu sistem mevcut.

Fort De France Montpellier uçak bileti ile ilgili sorular

  • Fort De France şehrinden Montpellier şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Fort De France üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Lamentin Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Mediterranee Havalimanı, Saint Roch Havalimanı.
  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: