Charlotte Jacksonville Uçak Bileti
Turna.com'da

Charlotte Jacksonville Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Douglas Havalimanı
Wilgrove Park Havalimanı
Varış Havalimanları

Jacksonville Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Charlotte Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

JetBlue
direkt-uçuş - 2s 15d
25 Nisan 2024, Perşembe 06:35

Charlotte Jacksonville uçuşu ile ilgili bilgiler

CLT-JAX

Şehir Merkezinden Charlotte Douglas Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Charlotte Douglas Havalimanı’na ulaşımda kullanılan araçlar ise otobüs, taksi ve metro olarak sıralanabilir.

Otobüs

Charlotte şehir merkezinden Charlotte Douglas Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay ve hızlı. Şehir merkezinden yalnızca 11 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, düzenli otobüs seferleri sayesinde yolcuların işini kolaylaştırıyor. Neredeyse her saat gündüz ve gece olmak üzere havalimanına otobüs bulunuyor. 2, 5, 34 ve 591 numaralı otobüsler havalimanına yolcu taşıyor.

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)

Şehir merkezinden havalimanına doğru giden servisler gündüzleri 20, geceleri ise 30 dakikada bir şehrin birçok noktasından kalkıyor. Havalimanına uçuştan en 2 saat önce gidilmesi gerektiğinden sıklıkla servis kalkıyor.

Taksi

Şehrin her köşesinde taksi bulunabiliyor. Taksiyle şehir merkezinden havalimanına ulaşım trafiğinin olmaması halinde 10 – 15 dakika, yoğun trafikte 30 dakika sürüyor. Havalimanına taksi ulaşım ücretleri ise 25 – 30 dolar civarında tutuyor.

Tren

501 numaralı trenle şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlanıyor. Tren seferleri değişkenlik gösterdiğinden önceden bilgi alınması gerekiyor.

Charlotte Douglas Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: PO Box 19066, Charlotte, NC 28219 United States of America, 6501 Old Dowd Charlotte
Telefon numarası: +1 (0) 704 3594910

Jacksonville- Craig Municipal Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine birçok farklı yolla gidebilme imkânı bulunur. Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için otobüsler, taksiler ve araç kiralama hizmetleri kullanılabilir.

Otobüs
Havalimanından şehir merkezine her yarım saatte bir hareket 10 no’lu hat ile rahatlıkla ulaşılabilir. Jacksonville – Craig Municipal Havalimanı’ndan şehir merkezine kalkan bu hat, 7.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ayrıca bu hatta biniş ücreti 2 dolar’dır. Hat, şehirdeki birçok önemli noktadan geçerek şehir merkezine ulaşır. Hattın sefer süresi 26 dakikadır.

Taksi
Havalimanının hemen dışında yer alan taksi durağından taksiye binerek şehir merkezine rahatlıkla gidilebilir. Jacksonville-Craig Municipal Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık 16 dakika içerisinde varılabilir. Havalimanından şehir merkezine yapılacak bir taksi yolculuğunun yaklaşık ücreti ise 35 dolar civarındadır. Şehirde gece tarifesi uygulaması yoktur.

Araç Kiralama
Jacksonville – Craig Municipal Havalimanı’nda birçok araç kiralama firmasının ofisi yer alıyor. Havalimanında yer alan bu araç kiralama firmaları her türlü bütçe ve beklentiye uygun pek çok seçenek sunuyor.

​Jacksonville – Craig Municipal Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: 855-1 St Johns Bluff Rd N, Jacksonville, FL 32225, USA
Telefon: +1 904-641-7666

Jacksonville Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından birçok seçenekle Jacksonville şehir merkezine rahatlıkla ulaşılabilir. Taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri yolcuların en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer alır. Öte yandan daha rahat bir yolculuk için limuzin ve özel transfer hizmetleri de denenebilir.

Otobüs
Havalimanından kalkan 1 no’lu otobüs sayesinde çok rahat bir şekilde şehir merkezine gidilebilir. Seferi yaklaşık 1 saatte tamamlayan otobüs; Zoo, Interstate Center ve Tren İstasyonu gibi önemli bölgelerden de geçer.  

Havalimanından Kalkan Servis Araçları
Havalimanından Supershuttle adı verilen havalimanı servisleriyle de Jacksonville şehir merkezine ulaşım sağlanıyor. Havalimanından servisle şehir merkezine gitmek için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Supershuttle’ın web sayfasını inceleyerek, rezervasyon ve çalışma saatleri bilgisine de detaylarıyla erişmek mümkün.

Taksi
Havalimanının hemen dışında bulunan Gator City Taxi firmasının sunduğu taksi hizmetiyle havalimanından şehir merkezine ortalama 20-25 dakika sürede gidilebiliyor. Şehirde gece tarifesi uygulanmıyor.

Araç Kiralama
Havalimanında araç kiralama firmalarının şubeleri bulunuyor. Havalimanında ofisleri bulunan bu firmalar, her tercihe ve bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

Limuzin ve Diğer Lüks Transfer Hizmetleri
Jacksonville Uluslararası Havalimanı’ndan limuzin ve SUV kiralayarak şehir merkezine çok hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Üstelik limuzin veya SUV ile şehir merkezine gitmek diğer yollara göre çok daha konforludur. 

Jacksonville Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 2400 Yankee Clipper Dr, Jacksonville, FL 32218, ABD
​Telefon: +1 904-741-4902

Cecil Field Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda otobüs ve taksi seçenekleri mevcuttur. 

Otobüs
Cecil Field Havalimanı’ndan şehir merkezine aktarmalı olarak ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanından önce 30 no’lu hatta binerek 103rd St. & Valdura Ave durağına gitmek gerekiyor, aynı duraktan 5 no’lu hatta binerek şehir merkezine gidiliyor. 5 no’lu hattın güzergahında First Baptist Church ve Orange Park Mall gibi şehrin önemli noktaları bulunuyor.

Taksi
Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu da havalimanının hemen dışında yer alan taksi durağıdır. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın yaklaşık maliyeti 66 Dolar, tahmini yolculuk süresi ise 27 dakikadır. 

Cecil Field Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 13365 Simpson Way, Jacksonville, FL 32221, ABD 
Telefon: +1 904-573-1611

Charlotte Jacksonville uçak bileti ile ilgili sorular

  • Charlotte şehrinden Jacksonville şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Charlotte üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Douglas Havalimanı, Wilgrove Park Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Craig Mncpl Havalimanı, Jacksonville Havalimanı, Nas Havalimanı, Cecil Field Havalimanı.
  • TURNA, ucuz uçak bileti fiyatlarını nasıl bulabiliyor?
    Turna’nın hava yolları ile yaptığı anlaşmalarla elde ettiği avantajlar bulunuyor. Bugüne kadar 4 Milyondan fazla bilet satan Turna.com’dan gönül rahatlığı ile bilet satın alabilirsin. Turna’nın sunduğu koşulsuz bilet iptali hizmeti ile ödediğin tutarın %90’ını geri alman mümkün hale geliyor.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: