Belgrad Bujumbura Uçak Bileti
Turna.com'da

Belgrad Bujumbura Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Nikola Tesla Havalimanı
Batajnica Havalimanı
Varış Havalimanı
Bujumbura Havalimanı

Belgrad Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Bujumbura Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Pegasus
1 aktarmalı - 7s 5d
10 Haziran 2024, Pazartesi 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 7s 20d
21 Nisan 2024, Pazar 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 24s 20d
19 Nisan 2024, Cuma 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 5d
16 Mayıs 2024, Perşembe 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 7s 55d
10 Mayıs 2024, Cuma 16:50
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 10s 55d
23 Nisan 2024, Salı 14:40
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 15d
06 Haziran 2024, Perşembe 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 20d
25 Nisan 2024, Perşembe 16:50
Pegasus
1 aktarmalı - 6s 25d
09 Mayıs 2024, Perşembe 16:50
Qatar Airways
1 aktarmalı - 17s 35d
06 Temmuz 2024, Cumartesi 13:20

Belgrad Bujumbura uçuşu ile ilgili bilgiler

BEG-BJM

Belgrad Şehir Merkezinden Belgrad Havalimanı'na Ulaşım

Belgrad şehir merkezinden Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na ulaşmak için taksi, araç kiralama ve otobüs hizmetinden yararlanabilirsiniz. Şehir merkezi ile havalimanı 18 km mesafede. Şehrin 6 bölgesi bulunuyor. Bu bölgelerden taksi çevirerek havalimanına kısa sürede ulaşmak mümkün. Taksi kullanmadan önce güzergah ve ücret konusunda anlaşmak gerekiyor.

Toplu ulaşımdan yararlanmak ve daha ekonomik bir ulaşım modeli kullanmak için otobüsler en iyi yöntem. Şehir merkezi havalimanı hattında Mini Bus Line A1 ile PTC Belgrade Line 72 otobüsleri hizmet veriyor. Bu otobüslerin 7/24 seferi var.

Ayrıca internetten ya da rent a car ofislerinden yapılacak araç kiralama rezervasyonları ile de araç kiralayarak şehir merkezinden havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak trafik yoğunluğunu hesaba katmakta yarar var.

Bujumbura Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bujumbura ya da eski ismiyle Usumbura şehri, Burundi’nin ekonomik başkenti, en büyük şehri ve ana liman kenti. Birtakım ekonomik ve politik sebeplerle başkentlik statüsünü 2019 yılında Gitega kentine kaybetse de hâlâ ülkenin en önemli şehri konumunda. 

Ülkede asfalt pisti olan tek havalimanı Bujumbra Havalimanı da burada bulunuyor. Bujumbura Uluslararası Havalimanı ya da resmi ismiyle Melchior Ndadaye Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Burundi’nin tek uluslararası havalimanı.

Burundi, onlarca yıldır devam eden toplumsal huzursuzluk nedeniyle ziyaretçilerini kendinden uzaklaştırmış, bu yüzden de büyük ölçüde el değmemiş ve popüler turist rotalarının dışında kalmış bir ülke. Koşullar ve güvenlik arttıkça Burundi giderek daha çok ziyaretçi çekiyor.

Burundi’de görülecek yerler arasında Kibira Ulusal Parkı, Rutovu’da Nil Nehri kıyısındaki kaplıcalar, Karera Şelaleleri ve Nyanza Gölü var. Ayrıca Burundi’nin Rusizi, Bururi ve Rwihinda Gölü doğal parklarını da unutmamak gerek. 

İnanılmaz doğal manzaraların yanında Bujumbura ve Gitega şehirleri ülkenin kültürel merkezleri olarak birçok turizm destinasyonundan çok daha değişik deneyimler vadediyor.

Havalimanından şehre gelmek için en iyi seçeneğiniz otelinizin ücretli veya ücretsiz olarak sunduğu havalimanı transferi. Yolculuğunuza başlamadan önce bunu kendileriyle teyitleşmelisiniz. 

Burundi gibi altyapısı çok gelişmemiş bir ülkede havalimanından şehir merkezine rastgele bir araçla gitmemek en iyisi. Bu şekilde uçaktan iner inmez elinde isminizle bekleyen bir profesyonel tarafından karşılanır ve hızlıca otel transferiniz yapılır.

Diğer bir seçeneğiniz ise taksi kullanmak. Taksi durağı hemen gelen yolcu salonunun dışında yer alıyor.  Havalimanından yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla şehir merkezine varıyorsunuz. Yolculuktan önce şoförle toplam ücret üzerinde anlaşmanız öneriliyor.

Son bir ihtimal olarak ise, eğer Burundi’ye iş için geldiyseniz geldiğiniz firmadan ya da bir iş arkadaşınızdan sizi havalimanından almasını isteyebilirsiniz. Şehir merkezi havalimanından sadece 8 km uzaklıkta ve bu yolculuk binek araçlarla 10 dakika sürüyor.

Belgrad Bujumbura uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
  • Belgrad şehrinden Bujumbura şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Belgrad üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Nikola Tesla Havalimanı, Batajnica Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Bujumbura Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: