Thy uçak bileti iptali ve değişikliği nasıl yapılır?

Biletinizi turna.com aracılığı ile satın aldıysanız iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleri hakkındaki son duyurumuza erişebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, uçak bilet iptal ve değişiklik işlemlerini aldığınız biletin sınıfına göre ayrı olarak işlem yapmaktadır. Aşağıda Ecofly, ExtraFly, PrimeFly, Business Esnek olarak THY'nin bilet iptal ve değişiklik koşullarını bulabilirsiniz.

EcoFly Bilet İptali ve Değişikliği

EcoFly sınıflı uçak biletiniz üzerinde uçuşunuza son 1 saat kala herhangi bir değişiklik işlemi gerçekleştiremezsiniz. Uçuşunuza son 12 saat kala biletiniz üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 150 TL karşılığında değişiklik yapabilirsiniz. Kıbrıs Ercan Havalimanı uçuşunuza 12 saat kala yapmak istediğiniz değişikli ücreti ise 180 TL'dir. Uçuş saatinize 12 saatten fazla bir zaman kaldıysa biletiniz üzerinde yapacağınız değişiklik ücreti ise 100 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Yine 12 saatten fazla Kıbrıs uçuşunuzdaki değişikliği ise 130 TL ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz. İç Hatlar uçuş biletiniz yine iç hatlar uçuş bileti ile değişiklik yapılabilir. İç hatlar uçuşunuzu başka bir dış hatlar uçuşu ile değiştiremezsiniz. Anadolujet THY Aktarmalı uçuş değişikliklerinde THY kuralları geçerlidir. Economi sınıf aldığınız bileti uçuş başlayana kadar Business bilet sınıfına yükseltebilir. Aradaki fiyat farkı yolcudan talep edilir bu değişiklik işlemi için ekstradan ücret talep edilmez. Bilet iptal durumunda ise EcoFly bilet sınıfında hiçbir koşulda yolcu tarafına biletleme servis ücreti iadesi gerçekleşmez. Son bir saat kalmış uçuşunuzun iptal ve iadesi yoktur. Uçuşunuza 12 saatten fazla zaman kaldığı durumlarda iptal ve iade işlemlerinizde 150 TL ücret kesintisi gerçekleştirilir.

ExtraFly Bilet İptali ve Değişikliği

ExtraFly sınıfı biletinizde uçuşunuza son 1 saat kala herhangi bir değişiklik gerçekleştiremezsiniz. Uçuşunuza 12 saat kaldıysa yapacağınız değişiklik karşılığında 100 TL ücret talep edilmektedir. Kıbrıs Ercan Havalimanı uçuşunuzda ise bu ücret 130 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Şayet uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldıysa bilet üzerindeki değişiklik 50 TL olarak Fiyatlandırılırken Kıbrıs uçuşunuz için ise bu rakam 80 TL'dir. Uçuşunuzu iptal etmek isteme durumunda ise biletleme servis ücreti kesinlikle iade edilemez ve uçağın kalkmasına 1 saat kala biletinizi iptal ve iade şansınız bulunmamaktadır. Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığında iptal ettirmek istediğiniz durumda ise bilet fiyatınızdan 100 TL ücret kesintisi ve biletleme servis ücret kesintisi yapılarak kalan meblağ tarafınıza iade edilir.

PrimeFly Bilet İptali ve Değişikliği

PrimeFly sınıfı bir uçuş biletine sahipseniz mevcut sınıftan daha yüksek bir sınıf için değişiklik yapmadığınız takdirde sizden değişiklik hizmet bedeli dışında herhangi bir ücret talep edilmez. PrimeFly olarak aldığınız uçak bileti iptalinde, uçuşunuza 12 saat kala bilete ödediğiniz tutardan 90 TL ve biletleme servis ücreti kesilerek geri kalan tutar tarafınıza iade edilir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığı zaman, biletiniz iptal ettirmek istediğinizde ise sizden herhangi bir tutar kesilmeden tarafınıza ödediğiniz meblağın tamamı iade edilmektedir.

Business Esnek Bilet İptali ve Değişikliği

Business Esnek sınıfında bir bilete sahipseniz biletiniz üzerindeki değişiklik uçuşunuza son 1 saat kala gerçekleştirilemez. Uçuşunuza 12 saat kala yapacağınız bilet değişikliğinde 150 TL kesinti gerçekleştirilir. Kıbrıs uçuşunuzda ise bu tatar 200 TL tutarındadır. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kala biletinizde değişiklik yapmak istediğinizde ise sizden herhangi bir ücret kesintisi gerçekleştirilmez. Business Esnek bilet iptal iade şartları ise uçuşunuza 1 saat kala tarafınıza herhangi bir para iadesi gerçekleşmezken, 12 saat kala aldığınız bilet tutarından 200 TL ve biletleme servis ücret kesintisi yapılarak kalan tutar tarafınıza iade edilir. 12 saatten fazla süre kaldığı durumda biletinizi iptal ettirmek istediğinizde ise tarafınızdan herhangi bir kesinti yapılmadan ödediğiniz tutarın tamamı iade edilmektedir.