YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), 1911 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kuruluş amacı “Fen Memuru” ihtiyacını karşılamak olan okulun ilk adı “Kondüktör Mekteb-i Alisi”dir. Paris’te bulunan “Ecole De Conducteur” okulunun eğitim programını kendisine baz alan bir müfredatla eğitim veren okul, zamanla büyüyüp gelişmiştir. 1922-1937 yılında Nafıa Fen Mektebi’ne, 1937-1969 yılları arasında İstanbul Teknik Okulu’na, 1969-1982 yılları arasında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ne, 1982-1992 yılları arasında Yıldız Üniversitesi’ne dönüştürülmüş olan okul, son olarak 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi adını almıştır.

Bugün lisans ve lisansüstü olmak üzere toplamda 36.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Yıldız Teknik Üniversitesi’nin alt yapısı 11 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Yüksekokuldan oluşmaktadır. Okulun bünyesinde 25 adet araştırma merkezi de vardır. Yalnızca eğitime değil sosyalleşmeye ve kişisel gelişime de önem veren Yıldız Teknik’te 48 de öğrenci kulübü mevcuttur. Üniversitenin 2 kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüslerden ilki Yıldız Kampüsü, ikincisi ise Davutpaşa Kampüsü’dür. Her yıl pek çok öğrenci, hem eğitim kalitesi hem sosyal olanakları hem de merkezi konumuyla göz dolduran Yıldız Teknik Üniversitesi’ne girmek için çalışmaktadır. Özellikle mühendislik ve mimarlık gibi teknik alanlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin gözdesi olan okullar arasındadır YTÜ.

Peki Türkiye’nin gözde okullarından biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

İstanbul’un pek çok noktasından Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine nasıl ulaşabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Yıldız Teknik Üniversitesi Ulaşım Rehberi

İstanbul Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’a seyahatinizi hava yolu ile gerçekleştirecek ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ne gidecekseniz İstanbul Havalimanı’nı kullanmanız oldukça avantajlı olacaktır çünkü Yıldız Teknik Üniversitesi’nin iki kampüsü de Avrupa yakasında yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan Yıldız Teknik kampüslerine ulaşım şu şekildedir:

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı’ndan kalkan havaist servisleriyle Yıldız Teknik Üniversitesi kampüs geçişleri oldukça kolaydır aslında. Çünkü havaistlerin Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerinin yer aldığı Esenler ve Beşiktaş lokasyonlarına servisleri bulunmaktadır. Ancak elbette tam olarak üniversitenin önünde inmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kullanabileceğiniz rotalar şu şekildedir:

• Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek için havalimanından İst-3 numaralı Esenler Otogar servisine binmeli ve Esenler Otogar’da inmelisiniz. Otogarda indikten sonra 3 alternatifi kullanabilirsiniz.

Bunlardan ilki; Otogar durağından A19 numaralı Bakırköy minibüsüne binip F.S.M Erkek Öğrenci durağında inip Davutpaşa Yerleşkesi’ ne yürümektir. İkinci alternatif; Otogar durağından M1B Kirazlı metrosuna binmek ve Esenler Metro İstasyonu durağında inmektir. Bu durakta indikten sonra ortalama 10 dakika yürüyerek Davutpaşa Yerleşkesi’ne ulaşabilirsiniz. Son alternatifte ise; Otogar durağından 76O numaralı otobüse binip Otogar Yolu durağında inmeli ve yaklaşık 14 dakika yürümelisiniz. Bu şekilde yerleşkeye ulaşabilirsiniz.

• Yıldız Kampüsü’ne gitmek için İstanbul Havalimanı’ndan İst-5 numaralı Beşiktaş servisine binmelisiniz. Beşiktaş meydanda indikten sonra Yıldız Kampüsü’ne ulaşmanın pek çok alternatifi var. Meydandan kalkan D31 minibüsüne veya 27E, 27SE, 29C, 29D, 30A, 36L, 40B, 41E, 43R, 58A, 58N, 62, 62G, 63, 559C, U2, 129T numaralı otobüslerden birine binip Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine taksiyle ulaşmak isterseniz, takside geçireceğiniz süre ve ödeyeceğiniz ücretler şu şekildedir:

• İstanbul Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek için takside geçireceğiniz süre 58 – 74 dakika arasında değişirken, ödeyeceğiniz tutar da 139 TL – 176 TL arasında değişmektedir.

• İstanbul Havalimanı’ndan YTÜ Yıldız Kampüsü’ne gitmek için takside geçireceğiniz süre 55 – 61 dakika arasında değişirken, ödeyeceğiniz tutar da 133 TL – 146 TL arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Toplu taşıma kullanarak İstanbul Havalimanı’ndan YTÜ kampüslerine ulaşmak isterseniz tercih edebileceğiniz farklı rotalar bulunmaktadır. Bu rotalardan en kısalarını şöyle sıralayabiliriz:

• Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’ne gitmek için tercih edebileceğiniz ilk rota; İstanbul Havalimanı durağından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüsüne binmek ve Nurtepe Viyadük durağında inmektir. Bu duraktan 500T Zeytinburnu Çırpıcı otobüsüne binerek Ayvansaraya’a gitmelisiniz. Ayvansaray’dan da 41AT Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi otobüsüne binerek 17 durak gittikten sonra Fakülte B Kapısı durağında inerek yerleşkeye ulaşabilirsiniz. Davutpaşa Kampüsü’ne gitmenin bir diğer yolu ise; İstanbul Havalimanı durağından H-1 Mahmutbey Metro otobüsüne binmektir. Otobüsten İkitelli Köprüsü durağında inilir ve Bakırköy Metro – İstoç minibüsüne binilir. Bağcılar Meydan durağında minibüsten inilir ve yaklaşık 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan 24. Sokak durağında gelinir. Buradan da A26 Topkapı otobüsüne binilir ve 13 durak sonra F.S.M. Erkek Öğrenci durağında inilir. Çok kısa bir yürüme mesafesinden sonra Davutpaşa Kampüsü’ne ulaşılır.

• Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’ne toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız, tercih edebileceğiniz ilk rota; İstanbul Havalimanı durağından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüsüne binmek ve Mecidiyeköy Metrobüs durağında inmektir. Bu duraktan 5 dakika yürüme yolu geçilerek Mecidiyeköy Viyadük durağına gelinir. Viyadük durağından 30M Beşiktaş İskele otobüsüne binilir ve Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inilir. Yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinden sonra kampüse ulaşılır. İkinci bir rotada ise; yine H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüsüne binilir. Ancak bu defa Çağlayan durağında inilir ve 34BZ Zincirlikuyu veya 34G Söğütlüçeşme hattına binilir. Zincirlikuyu Metrobüs hattına yürünür ve bu noktadan 29C Kabataş otobüsüne binilir. Bu otobüsten Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inilir ve yürüyerek kampüse ulaşılabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda indiyseniz ve Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine gitmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz ulaşım yolları ve rotaları şu şekildedir:

Havalimanı Servisleri

• Sabiha Gökçen’den Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek istiyorsanız ilk ve en kısa rotanız havalimanından kalkan ve Taksim’e giden Havabüs servislerini kullanmak olacaktır. Havabüsle Taksim’e geldikten sonra Taksim Tünel durağına gitmelisiniz. Bu duraktan 87 numaralı Topkapı otobüsüne binmeli ve Edirnekapı Tramvay durağında inmelisiniz. Bu duraktan da 41AT numaralı otobüse binerek Fakülte B kapısında inebilir ve YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz diğer bir rota da; havalimanından Zincirlikuyu Metrobüs durağına giden havabüse binmek ve bu durakta inerek Zincirlikuyu – Üniversite durağına yürümektir. Ardından 41AT numaralı otobüse binilip Fakülte B Kapısı durağında inilerek yerleşkeye ulaşılabilir.

• Sabiha Gökçen’den YTÜ Yıldız Kampüsü’ne geçmenin en kolay yolu ise havalimanından kalkan ve Beşiktaş’a giden havabüsleri kullanmak olacaktır. Havabüsle Beşiktaş’a geldikten sonra Beşiktaş Meydan durağından 129T, 27E, 29C, 29D, 30A, 36L, 40B, 41E, 58A, 58N, 62, 63, 559C otobüslerine veya D36 minibüsüne binerek üniversiteye ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine taksiyle ulaşmak için gereken süre ve ödenecek taksi ücretleri şu şekildedir:

• Sabiha Gökçen’den YTÜ Yıldız Kampüsü’ne taksiyle gitmek istiyorsanız yolda geçireceğiniz süre 56 -72 dakika arasında değişirken, ödeyeceğiniz ücret 134 TL – 173 TL arasında değişecektir. • Sabiha Gökçen’den YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne taksiyle gitmek istiyorsanız gereken süre 70-86 dakika arasında değişirken, ödeyeceğiniz tutar ise 168 TL – 205 TL arasında değişecektir. Toplu Taşıma Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine ulaşmak için tercih edebileceğiniz toplu taşıma rotalarından bazıları şu şekildedir:

• Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne toplu taşıma ile gitmek isterseniz öncelikle havalimanından 6 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Sabiha Gökçen Nizamiye durağına yürümelisiniz. Bu duraktan E-3 Levent Metro otobüsüne binmelisiniz. Otobüsten 4.Levent Metro durağında inmeli ve 4. Levent’e yürümelisiniz. Bu duraktan da 41AT numaralı otobüse binerek Fakülte B Kapısı durağında inebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise; yine havalimanından Sabiha Gökçen Nizamiye durağına yürümek ve duraktan MR60 numaralı Pendik Yht otobüsüne binmektir. Otobüsten Sancak Köprüsü durağında inilir ve yaklaşık 6 dakika yürüdükten sonra Pendik durağından Marmaray – Halkalı metrosuna binilir ve Marmaray Yenikapı durağında inilir. Bu durakta indikten sonra M1B Kirazlı metrosuna binip Esenler Metro İstasyonu durağında inerseniz, ortalama 10 dakikalık bir yürüyüşten sonra kampüse ulaşabilirsiniz.

• Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan YTÜ Yıldız Kampüsü’ne toplu taşımayla gidecekseniz en kısa alternatifleriniz, havalimanından Sabiha Gökçen Nizamiye durağına yürüyerek bu duraktan kalkan E-11 numaralı Kadıköy hattına binmekle başlayacaktır. Bu noktada iki rotadan yararlanabilirsiniz. Bunlardan ilki; otobüsten Yenisahra durağında inmek ve D36 Taksim sarı dolmuşuna binmektir. Dolmuştan Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inerek kampüse ulaşabilirsiniz. İkinci rotanız ise E-11 otobüsünden Uzunçayır Metrobüs durağında inmektir. Bu noktadan da yaklaşık 3 dakika yürüyerek D31 sarı dolmuşuna binebilir ve yine Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inerek kampüse ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Esenler Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım şekilleri ve rotalar şu şekildedir:

Otobüs Firması Servisleri

Esenler Otogarı’nda indikten sonra şehirler arası seyahatinizde yararlandığınız otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak belli bir noktaya kadar gidebilir ve daha sonra aktarma yaparak YTÜ kampüslerine ulaşabilirsiniz. Bu noktada Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, Esenler Otogarı gibi Bayrampaşa semtinde bulunduğundan direkt toplu taşımayla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak YTÜ Yıldız Kampüsü’ne gitmek için servisler işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle otobüs firmasının merkezi noktalara giden servisleri aktarma rahatlığı sağlayacaktır. Bu noktada Yıldız Kampüsü Beşiktaş merkezli bir kampüs olduğundan Beşiktaş noktasına giden servisleri kullanmanız en iyi tercihtir. Beşiktaş’ a gittikten sonra meydandan hareket eden D36 minibüsüne veya 129T, 27E, 29C, 29D, 30A, 36L, 40B, 41E, 58A, 58N, 62, 63, 559C otobüslerinden birine binerek üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

Taksi

Esenler Otogarı’ndan taksiyle Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine gitmek için ödemeniz gereken taksi tutarları ve yolda geçecek süreler şu şekildedir:

• Esenler Otogarı’ndan YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne taksiyle gitmek istiyorsanız takside geçireceğiniz süre ortalama 5 dakika, ödeyeceğiniz taksi tutarı ise ortalama 14 TL’dir. • Esenler Otogarı’ndan YTÜ Yıldız Kampüsü’ne taksiyle geçmek isterseniz yolda geçireceğiniz süre 22 – 27 dakika arasında değişirken, taksiye ödeyeceğiniz tutar da 55 TL – 66 TL arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Esenler Otogar’dan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı rotalar şu şekildedir:

• Esenler Otogarı’ndan Davutpaşa Kampüsü’ne geçmek için tercih edebileceğiniz ilk rota; 2 dakika yürüyerek Otogar durağına gitmek ve buradan 76O numaralı otobüse binerek Otogar Yolu durağında inmektir. Yaklaşık 10-15 dakikalık bir yürüme mesafesinden sonra kampüse ulaşabilirsiniz. İkinci alternatifte ise; yine Otogar durağına gidilir ve A19 numaralı Bakırköy minibüsüne binilir. F.S.M. erkek öğrenci durağında indikten sonra yerleşkeye ulaşılabilir.

• Esenler Otogarı’ndan YTÜ Yıldız Kampüsü’ne toplu taşıma ile gidebilmek için Otogar İstasyonu durağına gidebilir ve bu noktadan M1B Yenikapı metrosuna binebilirsiniz. Marmaray Yenikapı İstasyonu durağına geldikten sonra M2 Hacıosman metrosuna geçiş yapıp Taksim durağında inmelisiniz. Bu noktadan da D36 sarı dolmuşa aktarma yapıp Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inerek kampüse ulaşabilirsiniz. Alternatif diğer rotada da; M1B metrosuna ve ardından Yenikapı’da M2 metrosuna aktarma yapıp metrodan Levent durağında inmelisiniz. Buradan da 27E, 40B, 63 numaralı otobüslere veya SRY14 Beşiktaş minibüslerine binerek Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Harem Otogarı’nda indiyseniz ve Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine gidecekseniz tercih edebileceğiniz ulaşım şekilleri ve rotalar şu şekildedir:

Otobüs Firması Servisleri

Seyahatte kullandığınız otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak YTÜ kampüslerine ulaşmak istiyorsanız, direkt ulaşım imkanı olmadığını belirtelim. Ancak aktarmalarla seyahatinizi kolaylaştırabilirsiniz.

• Harem Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’ne gidebilmek için otobüs firmanızın Kadıköy ya da Üsküdar servislerine binip bu noktadan aktarma yapabilirsiniz. Üsküdar veya Kadıköy’den Beşiktaş vapuruna binebilir ve vapurdan indikten sonra 30A, 36L, 40B, 62G, U2 otobüsleriyle ya da D36 sarı dolmuşla kampüse ulaşabilirsiniz.

• Harem’den YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne gidebilmek için de yine otobüs firması servisleriyle Üsküdar’a geçebilirsiniz. Üsküdar’a geçtikten sonra Marmaray Üsküdar İstasyonu durağına gidip Marmaray’a binmeli ve Yenikapı İstasyonu durağında inmelisiniz. Yenikapı’da indikten sonra M1B Kirazlı metrosuna aktarma yapıp Esenler Metro İstasyonu durağında inmelisiniz. Buradan yaklaşık 13 dakika yürüyerek kampüse ulaşabilirsiniz. Diğer bir alternatif de; yine servisle Üsküdar’a gitmek ve Marmaray Üsküdar İstasyonu’na giderek Marmaray’ı kullanmaktır. Marmaray’dan Bakırköy İstanbul durağında inerek 5 dakika yürümeli ve Bakırköy meydandan A19 minibüsüne binmelisiniz. Minibüsten F.S.M. Erkek Öğrenci durağında inerek yerleşkeye ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı’ndan taksiyle Yıldız Teknik Üniversite kampüslerine gitmek için takside geçireceğiniz süreler ve köprü – otoyol ücretleri hariç ödeyeceğiniz ücretler şu şekildedir: • Harem Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’ne taksiyle gitmek istiyorsanız takside geçireceğiniz süre ortalama 20 -25 dakikadır ve ödeyeceğiniz ücret de 44 TL - 56 TL arasında değişmektedir.

• Harem’den YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek istiyorsanız takside geçireceğiniz süre 22 - 37 dakika arasında değişmektedir. Ödeyeceğiniz taksi tutarı ise 57 TL – 90 TL arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Harem Otogarı’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine toplu taşımayla gitmek için kullanabileceğiniz rotalar şu şekildedir:

• YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek için Harem’den 16F, 2, 9A, 11P, 13M, 18Ü, 11BE, 11L, 11P, 11ST numaralı otobüslerden birine binerek Marmaray Üsküdar İstasyonunda veya yakın bir noktada inmek ve Zeytinburnu Marmaray’a binmektir. Marmaray’dan Yenikapı İstasyonunda inerek M1B Kirazlı metrosuna aktarma yapmalı ve Esenler Metro İstasyonunda inmelisiniz. Yaklaşık 13 dakika yürüdükten sonra Davutpaşa Yerleşkesi’ne ulaşabilirsiniz.

• YTÜ Yıldız Kampüsü’ne gitmek için ise Harem’den 11L, 11M, 11ST, 11Y otobüslerine binerek Üsküdar Marmaray durağına gelmesiniz. Buradan yaklaşık 3 dakika yürüyerek Beşiktaş vapuruna binmeli ve Beşiktaş (Dentur)’da inmelisiniz. Beşiktaş meydana yaklaşık 3 dakika yürüdükten sonra 129T numaralı otobüse binerek yerleşkeye ulaşabilirsiniz. Yıldız Kampüsü’ne gidebilmek için tercih edebileceğiniz diğer bir rota ise; Harem’den C319 numaralı Gebze minibüsüne binmek ve Uzunçayır Metrobüs durağında inmektir. Bu durakta indikten sonra 1 dakikalık yürüme mesafesini ilerleyerek D31 numaralı Taksim sarı dolmuşa binmelisiniz. Yıldız Teknik Üniversitesi durağında dolmuştan inerek kampüse ulaşabilirsiniz.

İstanbul’daki Bazı Merkezi Noktalardan Yıldız Teknik Üniversitesine Ulaşım

İstanbul’un en merkezi noktalarından olan Taksim, Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş, Şişli gibi noktalardan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ulaşmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz pek çok rota bulunmaktadır. Kadıköy, Üsküdar ve Beşiktaş’tan Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine ulaşımı, yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Taksim ve Şişli’den Yıldız Teknik Üniversitesi kampüslerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en kısa rotaları da şu şekilde sıralayabiliriz:

Taksim’den Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

• Taksim’den Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek için M2 Yenikapı metrosuna binip Marmaray Yenikapı İstasyonunda inmelisiniz. Yenikapı’dan M1B Kirazlı metrosuna aktarma yapmalısınız ve Esenler Metro İstasyonunda inmelisiniz. Yaklaşık 13 dakika yürüyerek Davutpaşa Yerleşkesi’ne ulaşabilirsiniz.

• Taksim’den Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’ne gitmek isterseniz D31 veya D36 numaralı sarı dolmuşlara binerek Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inebilirsiniz veya Taksim’den İETT Park Otel durağına yürüyerek buradan 559C numaralı otobüse binebilir ve Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Şişli’den Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

• Şişli’den Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’ne gitmek için tercih edebileceğiniz rotalardan ilki; Osmanbey durağına yaklaşık 10 dakika yürümek ve bu noktadan 30M Beşiktaş İskele otobüsüne binmektir. Bu otobüsle 11 durak gittikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Diğer bir rota ise; Şişli’den yaklaşık 6 dakika yürüme mesafesinde olan Pangaltı’ ya giderek buradan 256 numaralı otobüse binmektir. Bu otobüsten Gümüşsuyu Peron durağında inip D31 Kadıköy sarı dolmuşuna binerek Yedi Tepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

• Şişli’den YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne gitmek isterseniz, Osmanbey durağına yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra bu noktadan M2 Yenikapı metrosuna binebilirsiniz. Metrodan Marmaray Yenikapı İstasyonu durağında indikten sonra M1B Kirazlı metrosuna aktarma yapmalısınız. Metrodan Esenler Metro durağında inip yaklaşık 13 dakika yürüdükten sonra Davutpaşa Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.