ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Uludağ Üniversitesi Hakkında

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olarak 1970 yılında kurulan Bursa Tıp Fakültesi ve 1974 yılında kurulan Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Uludağ Üniversitesi'nin temellerini oluşturmaktadır. 1975 yılında Bursa Üniversitesi adını alarak kurulan üniversite; 1982 yılında Uludağ Üniversitesi adını almıştır. 2018 yılında ise resmi gazetede yayınlanan kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun ile Bursa Uludağ Üniversitesi olarak ismini değiştirmiştir.

Bursa Uludağ Üniversitesi; 15 fakülte, 1 araştırma hastanesi, 5 bölüm, 2 yüksekokul, 15 meslek yüksek okulu ve 27 uygulama ve araştırma merkezi ile eğitim öğretim hayatını devam ettirmektedir. Bursa Uludağ Üniversitesi 16000 dönümlük arazi üzerine kurulu merkezi yerleşkesi olan Görükle Kampüsü ile Ali Osman Sönmez Kampüsü, Gemlik Sunğipek- Asım Kocabıyık Kampüsü olmak üzere toplamda 3 Kampüsten oluşmaktadır. Bu kampüsleri ve Bursa'nın farklı ilçelerinde bulunan hizmet binalarıyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Peki Uludağ Üniversitesi Kampüsü'ne nasıl gidilir? Gelin birlikte Uludağ Üniversitesi ulaşım rotalarını inceleyelim.

Bursa Otogarı'ndan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Bursa Otogarı'ndan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 75 TL ile 96 TL arası değişecekken; seyahat süreniz 25 dakika ile 30 dakika arasında olacaktır.

Toplu Taşıma

Bursa Otogar'ından Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için bir kaç rota hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim;

• Bursa Otogarı'na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Ovaakça otobüs duraklarına yürüyün ve 101 ya da 102 numaralı Merinos İstasyonu otobüslerine binin. Terminal durağında inip 93 Uludağ Üniversitesi otobüslerine aktarma yapın. Yaklaşık 50 dakika sürecek yolculuğunuzun ardından Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi/ Öğrenci Yurdu Yönü durağında inin. 370 metre yürüyüp, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; Ovaakça Merkez otobüs duraklarına yürüyüp buradan 17 Terminal otobüslerine binin. 10 durak sonra Şehirler Arası Otobüs Terminali durağında inin ve Terminal Peron 4 durağından yine 93 numaralı Uludağ Üniversitesi otobüslerine aktarma yapın.

Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi durağında inip 370 metre yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

Bursa'daki Bazı Merkezi Noktalardan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Nilüfer'den Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne Nasıl Gidilir? Bursa'nın merkezi noktalarından biri olan Nilüfer'den Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara göz atalım;

• Nilüfer'de bulunduğunuz konumdan Ertuğrul 1 otobüs duraklarına yürüyün. Ve buradan geçen B/44-B Uludağ Üniversitesi Çifte Havuzlar, 93 Uludağ Üniversitesi ya da 48 Uludağ Üniversitesi otobüslerinden herhangi birine binerek, Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi/ Öğrenci Yurdu durağında inip, yaklaşık 5 dakika yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; Nilüfer'de bulunduğunuz konumdan Ertuğrul Mahallesi- 1 minibüs duraklarına yürüyün. Bu duraktan Görükle/ Göçmen Konutlar minibüslerine binin ve Gıda Toptancıları Çarşısı durağında inip, Küçük Sanayi Üniversite minibüslerine aktarma yapın. 14 durak sonra Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi durağında inip 370 metre yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Yıldırım'dan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Bursa'nın merkezi noktalarından biri olan Yıldırım'dan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Yıldırım'da bulunduğunuz konumdan Davutdede Bursaray metro duraklarına yürüyün ve bu istasyondan Kestel- Üniversitesi metrosuna binin. Fatih Sultan Mehmet istasyonunda inip İzmir Caddesi çıkışından çıkıp, Fatih Sultan Mehmet İstasyon otobüs duraklarından 93 Uludağ otobüslerine binin. 20 durak sonra Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi durağında inip 370 metre yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Yıldırım'da bulunduğunuz konumdan Yıldırım Belediyesi otobüs duraklarına yürüyün ve bu duraktan 31/A Emek otobüslerine binin. 26 durak sonra Buski durağında 93 Uludağ Üniversitesi otobüslerine aktarma yapın. Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi durağında inip yaklaşık 5 dakika yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Bursa Otogarı'ndan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Bursa Otogarı'ndan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 80 TL ile 100 TL arası değişecekken; seyahat süreniz 25 dakika ile 30 dakika arasında olacaktır.

Toplu Taşıma

Bursa Otogar'ından Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için bir rota bulunmaktadır. Gelin birlikte inceleyelim;

• Bursa Otogarı'na yaklaşık 160 metre yakınlıkta bulunan Ovaakça otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 101 Gemlik otobüslerine binin. Hisar Mahallesi 2 durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Bursa'daki Bazı Merkezi Noktalardan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Nilüfer'den Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Bursa'nın merkezi noktalarından biri olan Nilüfer'den Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara göz atalım;

• Nilüfer'de bulunduğunuz konumdan Özdilek Park AVM otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan 93 terminal otobüslerine binin. As Merkez durağında 101 Gemlik otobüslerine aktarma yapın. Hisar Mahallesi 2 durağında inip, yaklaşık 15 dakika yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; bulunduğunuz konumdan Küçük Sanayi İstasyonu otobüs duraklarından 38/B Terminal- Nilüfer otobüslerine binin. Daha sonra Asmerkez durağında 101 Gemlik otobüslerine aktarma yapın ve Hisar Mahallesi 2 durağında inip 15 dakika yürüdükten sonra Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Yıldırım'dan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Bursa'nın merkezi noktalarından biri olan Yıldırım'dan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Yıldırım'da bulunduğunuz konumdan Yıldırım Belediyesi otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan 31/A Emek otobüslerine binin. 11 durak sonra Kemerçeşme 3/ 11 Eylül Bulvarı Yönü durağında inin ve 101 Gemlik otobüslerine aktarma yapın. Hisar Mahallesi durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüseniz Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine bulunduğunuz konumdan Yıldırım Belediyesi duraklarına geçiş yapın. Buradan bu kez 30 Çekirge Devlet Hastanesi otobüslerine binin. Darmstad Caddesi 3 durağında inip, Atatürk Kültür Merkezi 2 otobüs duraklarına yürüyün. Bu duraktan yine 101 Gemlik otobüslerine binip, Hisar Mahallesi 2 durağında inerek, 15 dakika yürüyün. Böylece Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.