Türk Hava Yolları; online check-in işlemlerini havalimanında bulunan kiosk makineleri ve kontuarlardan, cep telefonunuz, bilgisayarınız, tabletlerinizden, Turkish Airlines internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Ayrıca TURNA üzerinden almış olduğunuz THY uçuşlarınız için; turna.com üzerinden online check-in bölümüne giriş yaparak işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Türk Havayolları online check-in işlemlerini gerçekleştirdiyseniz havalimanlarında kontuarlarda yani gişe bankolarında hiç bir şekilde sıra beklemeden, bagaj tesliminiz var ise bagaj kontuarlarınızdan hızlı bir şekilde tesliminiz gerçekleştirip uçuşunuz için hazır hale gelebilirsiniz.

THY online check-in işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman uçuş biniş kartınızı barkotlu bir şekilde oluşturup mail adresinize iletimini sağlayabilir ve çıktısını alarak havalimanında bilet oluşturmanıza gerek kalmadan barkotlu çıktınız ya da cep telefonunuza indirdiğiniz barkotlu mobil biniş kartlarınızla kolaylıkla uçağınıza biniş yapabilirsiniz.

Online check-in'inizi THY internet sitesi üzerinden ya da turna.com üzerinden yapmış olsanız dahi havalimanında yurt içi uçuşlarınız için 1 saat, yurt dışı uçuşlarınızda ise 2 saat öncesinde bulunmanız gerekmektedir. Online check-in işlemlerinizi Turkish Airlines internet sayfasından ya da turna.com üzerinden yapabilmek için uçuşunuza maksimum 24 saat kalmış olması gerekmektedir. Online check-in hizmeti kapanma süresi ise THY'ye özel 90 dk'dır. Uçuşunuza 90 dk kalaya kadar THY'nin kendi internet sitesi üzerinden ya da turna.com üzerinden online check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz.