Sunexpress havayolu firmasında yolcunun ücretsiz bagaj hakkı ve bagaj hakkı aşımı durumundaki ek bagaj ücretleri şu şekildedir:

Sunexpress Ücretsiz Bagaj Hakkı

• Sunexpress yurtiçi bagaj taşıma hakkı tarifeye göre değişmektedir. Buna göre; SunEco tarifesinde bagaj taşıma hakkı 15 kg, SunClassic tarifesine göre bagaj taşıma hakkı 20 kg, SunPremium tarifesine göre ücretsiz bagaj taşıma hakkı 25 kg olarak belirlenmiştir.

• Yurtiçi uçuşlarda bebeklerin ücretsiz bagaj hakkı 15 kg olarak belirlenmiştir.

• Uluslararası uçuşlarda bagaj hakkı tarifeye göre ve uçuşun Almanya çıkışlı/girişli veya Türkiye girişli/çıkışlı olmasına göre değişiklik göstermektedir. Varış noktası da bagaj hakkında göz önünde bulundurulan diğer bir kriterdir.

Buna göre; Almanya çıkışlı/girişli uçuşlarda, varış yerinin Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kanarya Adaları, Fas, İspanya, Tunus, Kıbrıs noktalarından biri olması halinde bagaj hakları; SunEco tarifesinde 20 kg, SunClassic tarifesinde 25 kg ve SunPremium tarifesinde 30 kg’dır.

Almanya çıkışlı/girişli uçuşlarda varış yerinin Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum, Dalaman noktalarından biri olması halinde bagaj hakları; SunEco tarifesinde 20 kg, SunClassic tarifesinde 25 kg ve SunPremium tarifesinde 30 kg’dır.

Almanya giriş/çıkışlı uçuşlarda varış yerinin Türkiye’deki diğer tüm noktalardan herhangi biri olması durumunda bagaj hakları; SunEco tarifesinde 30 kg, SunClassic tarifesinde 35 kg ve SunPremium tarifesinde 40 kg’dır.

Türkiye girişli/çıkışlı uçuşlarda varış yerinin Antalya, Alanya/Gazipaşa, Dalaman, Bodrum olması durumunda bagaj hakları; SunEco tarifesinde 20 kg, SunClassic tarifesinde 25 kg ve SunPremium tarifesinde 30 kg’dır.

Türkiye girişli/çıkışlı uçuşlarda varış yerinin Türkiye’deki diğer noktalardan herhangi biri olması halinde bagaj hakları; SunEco tarifesinde 30 kg, SunClassic tarifesinde 35 kg ve SunPremium tarifesinde 40 kg’dır.

• Sunexpress’te 2 yaş altındaki bebeklerin bagaj hakkı iç hatlar uçuşlarında maksimum 15 kg, dış hatlar uçuşlarında ise 20 kg olarak belirlenmiştir. Dış hatlar uçuşlarında 20 kg bagaj hakkına ek olarak bebek arabası, puset, araba koltuğu vb. ek ücret alınmadan kargo bölümünde taşınabilir.

• Tek parça halindeki bir bagajın 32 kg sınırını geçmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sınırı aşan bagajlar uçağa alınmaz.

• Kabin bagajları iç hat ve dış hat uçuşlarında en fazla 8 kg olacak şekilde 1 parça olmalı ve ölçüleri 55x40x23 cm’yi aşmamalıdır. Buna ilave olarak el çantası, kamera ya da fotoğraf makinesi gibi kişisel eşyalardan biri de kabin bagajına ücretsiz eklenebilir.

Sunexpress Bagaj Hakkı Aşımı (Ek Bagaj) Durumunda Ücretlendirme

Sunexpress’te ücretsiz bagaj hakkı limitinin üzerine çıkılması durumunda tek yön iç hatlar uçuşlarında kg başına 10 TL, tek yön dış hatlar uçuşlarında ise kg başına 10 EUR ücretlendirme yapılır. Ücretsiz bagaj hakkını aşan miktarlarda taşıma yapmak isteyen yolcular Sunexpress tarafından hazırlanmış ilave paketlerden yararlanarak bagajını indirimli olarak taşıyabilir. İlave paketler 5, 10, 15, 20 kg şeklindedir ve bu paketlerin kullanılması halinde normal fazla taşıma ödemelerine göre %70 indirimli bagaj taşınması sağlanmış olur.