ST. KİTTS AND NEVİS

19 Eylül 1983 yılında Birleşik Krallık’ tan bağımsızlığını ilan eden St. Kitts Nevis Federasyonu’nun diğer adı Saint Christopher ve Nevis Federasyonu’dur. %90’lık bir bölümü siyahi olan St. Kitts Nevis resmi dili İngilizcedir. Parlamenter Cumhuriyet ve Federal Monarşi ile yönetilmektedir. Karayipler’de iki ayrı ada olan Saint Kitts ve Saint Nevis’ten oluşmaktadır. Para birimleri Doğu Karayip Doları’dır. Başkenti Saint Kitts’te bulunan Basseterre’dir. St Kitts uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsin.

St. Kitts And Nevis Vize İstiyor mu?

St. Kitts And Nevis'e gitmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaf bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

St. Kitts And Nevis'e Gitmek İçin Gerekli Evraklar

St. Kitts And Nevis ve Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti bulunmaktadır. Türk vatandaşları ve St. Kitts and Nevis vatandaşları 180 gün içerisinde 90 gün süre ile seyahatlerinde vizeden muaftırlar. St. Kitts And Nevis'te 90 gün süreden fazla kalmayı planlayan Türk vatandaşlarının St. Kitts And Nevis'in Konsolosluğuyla iletişime geçip uzun süreli ikamet vize başvurusu yapmaları zorunludur. St. Kitts And Nevis'in Türk Vatandaşlarına vize muafiyeti olmasına rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına pasaportunuzun gidiş ve dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. ** Hazırlanması gereken evraklarla ilgili net bilgi almak ve gerekli evrakları hazırlamak için ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine başvurulması gerekmektedir.

St. Kitts And Nevis’in Vize İstediği / İstemediği Ülkeler

St. Kitts And Nevis 102 ülkenin vatandaşlarını sadece geçerli pasaportlarıyla birlikte ülkelerine vize almadan 180 gün içerisinde 90 gün süreyle seyahat edebilme hakkı tanımaktadır. Ayrıca tüm ülkelerden Cruz gemileri ile yolculuk yapanlar için 24 saat vizesiz giriş yapabilme hakları vardır. Gine, Sierra Leone ve Liberya Batı Afrika’daki Ebola salgını nedeni ile St. Kitts And Nevis vizeden 90 gün süreyle muaf olmayan ülkeler arasındadır ve hatta bu ülkelerden gelen ziyaretçilerin ülkeye girişi reddedilmektedir.