Pegasus havayolu firmasının yurtiçi ve yurtdışı yolcularının bagaj hakları, bagaj hakkı aşımı durumunda uygulanacak olan ücretlendirmeler aşağıdaki gibidir:

Flypgs Yolcu Bagaj Hakları

• Kabin bagaj hakkı dahilinde en fazla 2 parça kabul edilmektedir. Bunlardan biri 8 kilogramı aşmayacak şekilde hazırlanmış 20x40x55 cm ölçülerindeki kabin bagajı diğeri ise 20x20x35 cm ölçülerini geçmeyecek el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası şeklinde olabilir.

Business Flex uçuşlarda bagaj hakkı; 20x40x55 cm ölçülerini ve 12 kilogramı aşmayacak kabin bagajı ve 1 adet el çantası veya laptop çantası olacak şekildedir.

• Pegasus yurtiçi uçuşlarındaki bagaj hakları Eko uçuş sınıfında; 8 kg ağırlığında kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 15 kg ağırlığını geçmeyecek bir kargo bagajından oluşmaktadır.

Yurtiçi Avantaj uçuş sınıfında bagaj hakkı; 8 kg ağırlığında kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 20 kg sınırını geçmeyecek kargo bagajından oluşmaktadır.

Yurtiçi Business Flex uçuşlarda ise bagaj hakkı, diğer sınıflardan farklı olarak 12 kg kadar kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 15 kg sınırını geçmeyecek kargo bagajından oluşmaktadır.

• Flypgs yurtdışı uçuşlarında ise bagaj hakları Süper Eko uçuş sınıfında; yalnızca 8 kg ağırlığını geçmeyecek bir kabin bagajını ve el çantası veya bilgisayar çantasını kapsar.

Eko uçuş sınıfında ve Avantaj uçuş sınıfında bagaj hakkı; ; 8 kg ağırlığında kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 20 kilogramı geçmeyecek şekilde kargo bagajından oluşur.

Business Flex uçuşlarda ise bagaj hakkı; 12 kilogramı geçmeyecek kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 20 kilogramı geçmeyecek kargo bagajından oluşmaktadır.

Kıbrıs uçuşlarında da dış hatlar kabin hakları geçerlidir.

• 2 yaşından küçük olan bebek yolcuların tüm seyahat paketlerinde sahip olduğu ücretsiz bagaj hakkı 10 kilogramdır.

• Bebekli yolcuların beraberinde getirdiği bebek arabası veya katlanır puset gibi eşyalar yolcuların uçağa alınması sırasında kargo bölümüne alınır. Tekerlekli sandalye, koltuk değneği gibi gereçlerin kullanımına ihtiyaç duyan yolcular için bu gereçler yolcunun uçağa alınması esnasında kargo bölümüne teslim edilir.

Pegasus Ek Bagaj Hakkı Ücretleri

Ek bagaj alımında ödenecek ücretler bagaj hakkının çağrı merkezinden veya Pegasus internet sitesi-mobil uygulamaları ve seyahat acentelerinden alınmasında fark göstermesiyle beraber aynı zamanda uçuşa kalan süre ve en önemlisi iç hat ya da dış hat uçuşu olmasına göre değişmektedir.

Bu ücretler aralık olarak şu şekildedir:

• İç hat ek bagaj ücretleri, Flypgs internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden alındığında 5 TL/KG- 10TL/KG aralığında iken, çağrı merkezinden alımlarda 7 TL/KG - 12 TL/KG aralığında değişmektedir.

• İç hat-iç hat bağlantılı uçuşlarda ek bagaj ücretleri internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden alındığında 10TL/KG-30TL/KG aralığında değişirken, çağrı merkezinden alımlarda 12TL/KG-17TL/KG aralığındadır.

• Kıbrıs’tan yapılacak uçuşlarda en geç 3 saate kadar ek bagaj alımının Pegasus internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden yapılması halinde 1 EUR-3,5 EUR arasında değişirken, çağrı merkezinden alımlarda bu ücret 2 EUR-3,5 EUR arasındadır.

KKTC-iç hat bağlantılı uçuşlarda en geç 3 saate kadar ek bagaj alımının Pegasus internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden yapılması halinde 5TL/KG-12,5TL/KG aralığında iken, çağrı merkezinden alımlarda 7TL/KG-12,5 TL/KG aralığındadır.

Kıbrıs’tan yapılacak genel hat uçuşlarında 0-3 saat arasında ek bagaj alımının Flypgs internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden yapılması halinde ek bagaj ücreti10 TL/KG-35 TL/KG aralığında iken, çağrı merkezlerinden alımlarda bu ücret 12 TL/KG-35 TL/KG aralığında değişmektedir.

KKTC-iç hat aktarmalı bağlantılı uçuşlarda 0-3 saat arasında ek bagaj alımının internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden yapılması durumunda ek bagaj ücreti 15TL/KG-30 TL/KG aralığında iken, çağrı merkezinden alımlarda bu ücret 17 TL/KG-30TL/KG aralığındadır.

• Dış hat ek bagaj ücretleri ise gidilecek güzergaha göre bakılır ve en geç 3 saate kadar ek bagaj alımlarının Pegasus internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden yapılması halinde bu tutar 3 EUR-22,75 EUR aralığında iken, çağrı merkezinden yapılması durumunda 4EUR-22,75 EUR aralığındadır.

Dış hatlarda uçuşa 0-3 saat kala zaman diliminde ek bagaj alımı yapılması halinde de ücretler gidilecek güzergaha göre USD veya EUR bazında değişiklik göstermektedir.

Dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlarda en geç 3 saate kadar ek bagaj alımı ücretleri Flypgs internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden alımlarda 5TL-12,5TL aralığındayken, çağrı merkezlerinden alımlarda 7 TL-12,5 TL aralığındadır.

Dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlarda uçuşa 0-3 saat kala ek bagaj alımı yapılması halinde ek bagaj ücretleri, işlemin Flypgs internet sitesi, mobil uygulama, seyahat acenteleri ve çağrı merkezinden gerçekleştirilmesi fark etmeksizin 7,5 TL/KG-15TL/KG aralığındadır.