Onur Air bilet iptali ve değişikliği nasıl yapılır?

NOT: Onur Air uçak bileti iptali işlemleriniz için 0850 210 66 87 'yi arayabilirsiniz. 

Promosyon ve Süper Promosyon Sınıflarında Bilet İptali ve Değişikliği

İç hatlar promosyon ve süper promosyon sınıflarından sahip olduğunuz biletinizde değişiklik yapmak istediğinizde uçuşunuza 2 saat kalaya kadar yapılan değişiklerden ödediğiniz ücretin %50’si kadar bir tutarda kesinti uygulanır. Bu süre içerisinde biletinizi iptal ettirmek isterseniz ise tarafınıza herhangi bir iade gerçekleşmez. 2 saatten az kalan sürede gerçekleştirmek istediğiniz değişiklik ya da iptal işlemine izin verilmemektedir. İptal işlemlerinde tarafınıza herhangi bir hizmet bedeli iade edilemez. Dış hatlar uçuşunuzda bu sınıflardan herhangi birine sahip olduğunuz bilet üzerinde değişiklik yapmak isteseniz de uçuşunuza 3 saatten fazla bir süre kalması gerekmektedir. Aksi takdirde değişiklik yapamadığınız gibi iptal ettirmek istediğinizde de tarafınıza bir iade bedeli gerçekleşmeyecektir. Uçuşunuza 3 saatten fazla bir süre kaldığında biletinizde değişiklik yapmak isterseniz biletiniz için ödediğiniz tutardan %50 kesinti yapılacaktır ve iptal ettirmek istediğinizde de iade işlemi yapılmayacaktır.

Esnek Sınıflarda Bilet İptali ve Değişikliği

İç hatlar uçuşunuzda sahip olduğunuz esnek sınıf biletinizde değişiklik yapmak istediğiniz durumda uçuş saatinden 24 saat kalana kadar biletinize ödediğiniz ücretin %20’u kesintiye uğrayacaktır. Yine bu süre içerisinde iptal ettirmek istediğinizde ise ödediğiniz bilet tutarının %30’u kesintiye uğramaktadır. Uçuşunuza 12 saat kala değişiklik yapmak isterseniz dediğiniz meblağın %30’u, iptal etmek isterseniz de %40’ı kesintiye uğramaktadır. Uçuşa 2 saat kala biletinizde değişiklik ve iptal işlemi gerçekleştiremezsiniz. Dış hatlarda kullanmak için aldığınız esnek biletinizdeki değişiklik işlemi; 72 saat kalan kadar ödediğiniz tutarında %20, iptal etme durumunuzda ise; %30 kesinti uygulanmaktadır. Uçağın kalkmasına 12 saat ile 3 saat arasında bir zaman kaldığında ise biletinizi değiştirmek isterseniz ödediğiniz tutarın %30'u kesilirken, iptal ettirmek istediğinizde iade gerçekleşmemektedir. Dış hatlarda Esnek Biletinizi uçuşunuza son 3 saat kala değiştiremez ve iptal iade işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Ekstra Esnek Sınıflarda Bilet İptali ve Değişikliği

İç hatlar uçuşunuz için satın aldığınız Ekstra Esnek sınıflı biletinizi uçuşunuza son 24 saat kala değiştirmek istediğinizde; ödediğiniz tutardan %10, iptal ettirmek istediğinizde ise; %20 gibi bir tutar kesintiye uğramaktadır. Uçuşunuza son 24 saat ile son 12 saat arasında bir süre kaldığında biletinizde değişiklik yapmak isterseniz bilet tutarınızdan %20, iptal ettirmek istediğinizde ise %30 kesinti yapılmaktadır. 12 saat ve 2 saat arası kalan sürede değişiklik kesintisi %20 iken, iptal işlemi yapmak isterseniz ise sistem izin vermektedir. Uçuşa 2 saat kala biletinizde herhangi bir değişiklik ve iptal iadesi işlemi yapılmamaktadır. İptal işlemlerinizde hiçbir koşulda işlem bedeli iadesi yapılmamaktadır. Dış hatlar uçuşlarınızda Ekstra Esnek bilete sahipseniz ve son 72 saat değişiklik veya iptal işlemi yapmak istiyorsanız; değişiklik işleminizde ödediğiniz tutarın %10'u iptalde ise %20’si kesintiye uğrayacağını bilmelisiniz. Uçuşunuza 72 saat ile 12 saat kalan süre içerisinde değişiklik yaparken ödediğiniz bilet ücretinden %20, iptal işlemi sırasında ise %30 kesinti yapılacaktır.12 saat ile 3 saat arasında kalan sürede yapışan değişiklik işleminde ödediğiniz meblağın %20'si kesilirken iptal işlemi gerçekleştirmek istediğinizde tarafınıza herhangi bir iade yapılmamaktadır. Ayrıca uçuşa son 3 saat kala ne değişiklik ne de iptal işlemlerine izin verilmemekte ve iade işlemi yapılmamaktadır. Dış hatlar uçuşu esnek sınıflı biletlerinizde de İptal işlemi sırasında tarafınıza, biletiniz alırken ödemiş olduğunuz hizmet bedeli tutarının iadesi hiçbir şekilde yapılmamaktadır.