ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

On Dokuz Mayıs Üniversitesi Hakkında

19 Mayıs Üniversitesi 1975 yılında Karadeniz Bölgesi'nin sosyokültürel ve ekonomik yapısına yeni soluk getirmek amacıyla Samsun'da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. On Dokuz Mayıs Üniversitesi'nde 12 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 19 fakülte, 24 uygulama ve araştırma merkezi, 2 enstitü ve 1 konservatuarı bulunmaktadır. 19 Mayıs Üniversitesi'nin 1'i Merkez Kurupelit kampüsü olmak üzere irili ufaklı Samsun'un çeşitli ilçelerine yayılmış toplamda 10 kampüsü bulunmaktadır.

Peki 19 Mayıs Üniversitesi Kampüsü'ne nasıl gidilir. Gelin birlikte On Dokuz Mayıs Üniversitesi ulaşım rotalarını inceleyelim.

Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan 19 Mayıs Kurupelit Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Taksi

Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık 95 TL tutacakken ; seyahat süreniz ise 25 ile 30 dakika arasında değişiklik gösterecektir.

Toplu Taşıma

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kaç farklı rota bulunmaktadır.

Gelin birlikte bu rotalar bir göz atalım;

• Havalimanına yaklaşık 40 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Havalimanı Sapağı otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan Samsun- Çarşamba otobüslerine binin. Stat Kavşağı durağında E1 Ekspres OMÜ otobüslerine ya da 12/ 17 Üniversite otobüslerine aktarma yapın. Lojmalar durağında inerek, yaklaşık 500 metre yürüyüp, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine Havaalanı Sapağı otobüs duraklarına geçip buradan Samsun- Canik otobüslerine ya da Samsun- Terme otobüslerine binin. Samsun- Ordu Yolu 6 (Yaşardoğu) durağında inip, Tekkeköy Tramvay İstasyonuna yürüyün. Bu istasyondan HRS Tekkeköy- Belediyeevleri Tramvay'ına aktarma yapın. Daha sonra Belediye Evleri Tramvay istasyonundan HRS Belediyeevleri- Rektörlük tramvayına binin. OMÜ Rektörlük/ Batı Garajı istasyonunda inip, R12 Başlangıç durağına yürüyün ve R12 Üniversite- Taflan otobüslerine binin. 2 durak sonra Omtel durağında inip, 2 dakika yürüdükten sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Samsun Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Bursa Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 25 TL tutacakken; seyahat süreniz yaklaşık 10 dakika olacaktır.

Toplu Taşıma

Samsun Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de kullanabileceğiniz bir rota hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim;

• Samsun Otogarı'na 50 metre yakınlıkta bulunan Hastanebaşı Camii otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 24/B Üniversite otobüslerine binin. Yaklaşık 40 dakika sürecek yolculuğunuz sonrasında Lojmanlar durağında inip, 500 metre yürüdükten sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Samsun'da Bazı Merkezi Noktalardan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Çarşamba'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Samsun'un merkezi noktalarından biri olan Çarşamba'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne gidilebilecek birkaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara göz atalım;

• Çarşamba'da bulunduğunuz konumdan Çarşamba Tarihi Köprü otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan Samsun- Çarşamba- Canik otobüslerine binin. Stat kavşağı durağında inip 12/17 Üniversite ya da E1Ekspres OMÜ otobüslerine aktarma yapın. Yaklaşık 40 dakika sürecek yolculuğunuz ardından Lojmanlar durağında inin ve 510 metre yürüyün. Böylelikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; yine bulunduğunuz konumdan Çarşamba Tarihi Köprü duraklarına geçip buradan Samsun- Çarşamba- Canik otobüslerine binin. Ancak bu sefer Lovelet durağında inip, Balıkçı Barınağı Tramvay İstasyonuna yürüyün ve HRS Tekkeköy- Belediyeevleri tramvayına binin. 2 durak sonra gelen Belediye Evleri Tramvay İstasyonu'nda HRS Belediyeevleri- Rektörlük tramvayına aktarma yapın. OMÜ Rektörlük/ Batı Garaj İstasyonunda inip bu sefer HRS -Yurtlar tramvayına geçiş yapın ve Lojmanlar İstasyonunda inin. Yaklaşık 5 dakika yürüyüp Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Bafra'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Samsun'un merkezi noktalarından biri olan Bafra'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Bafra'da bulunduğunu konumdan Bafra merkezinde bulunan otobüs duraklarına geçip, E5 Ekspres OMÜ otobüslerine binin. Lojmanlar durağında inip yaklaşık 10 dakika yürüyerek Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine merkezde bulunan otobüs duraklarına geçiş yapın, ancak bu kez 12/17 Üniversite ya da 24/A Üniversite otobüslerine binin. Lojmanlar durağında inip 500 metre kadar yürüyüp Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan On dokuz Mayıs Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Taksi Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık 65 TL tutacakken; seyahat süreniz ise 20 ile 25 dakika arasında değişiklik gösterecektir.

Toplu Taşıma

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalar bir göz atalım;

• Havalimanına yaklaşık 40 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Havalimanı Sapağı otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan Samsun- Çarşamba, Samsun-Terme ya da Samsun- Ayvacık otobüslerinden herhangi birine binin. Stat Kavşağı durağında 12/ 17 Üniversite otobüslerine aktarma yapın. Park durağında inin On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; yine Havaalanı Sapağı otobüs duraklarına geçip buradan Samsun- Canik otobüslerine, Samsun- Terme ya da Samsun Ayvacık otobüslerinden herhangi birine binin ve Stat Kavşağı durağında inin. Buradan E1 Ekspres OMÜ ya da 12/17 Üniversite otobüslerine aktarma yapın. Mimar Sinan Durağında inip, yaklaşık 600 metre yürüdükten sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Samsun Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Samsun Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 135 TL tutacakken; seyahat süreniz yaklaşık 35 dakika olacaktır.

Toplu Taşıma

 Samsun Otogarı'ndan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de kullanabileceğiniz bir kaç farklı rota hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim;

• Samsun Otogarı'na 50 metre yakınlıkta bulunan Hastanebaşı Camii otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 26/17 Üniversite otobüslerine binin. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğunuz sonrasında Park durağında inin. Böylece On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka Alternatif rota ise; bu kez Samsun Otogarı'ndan İlkadım Belediyesi otobüs duraklarına yürüyün ve buradan 12/7 Üniversite otobüslerine binin. Park durağında indiğinizde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

Samsun'da Bazı Merkezi Noktalardan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Çarşamba'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Samsun'un merkezi noktalarından biri olan Çarşamba'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne gidilebilecek birkaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara göz atalım;

• Çarşamba'da bulunduğunuz konumdan Aşağı Turgutlu otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan Samsun- Terme ya da Samsun- Çarşamba otobüslerine binin. Baysallar durağında inip Samsun- Canik ya da Samsun- Ayvacık otobüslerine aktarma yapıp Stat Kavşağı durağında inin. Daha sonra 12/17 Üniversite otobüslerine binerek Park durağında indiğinizde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; İlk rotada anlattığımız gibi Stat kavşağı durağına geçiş yapın. Ancak bu kez bu duraktan E1Ekspres OMÜ otobüslerine binin ve Mimar Sinan Durağında inin. Bu duraktan yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

Bafra'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Samsun'un merkezi noktalarından biri olan Bafra'dan On Dokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Bafra'da bulunduğunuz konumdan Baruthane otobüs duraklarına geçip, 12/17, 15/17 ya da 26/17 Üniversite otobüslerinden herhangi birine binin. Park durağında indiğiniz zaman Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; bu kez bulunduğunuz konumdan Baruthane Tramvay Durağına geçiş yapın ve HRS Belediyeevleri- Rektörlük Tramvayına binin. Türk- İş Tramvay durağında inip yaklaşık 10 dakika yürüdüğünüz zaman Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.