MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Hakkında

Ülkemizin ilk sanat ve mimarlık üniversitesi olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 1882 yılında Sanayi-i Nefise Mektebi adı ile Ressam Osman Hamdi Bey tarafından kurulmuştur. Eğitim ve öğretim hayatına 1883 yılında başlamıştır. 1928 yılında Güzel Sanatlar Akademisi adını alarak Türkiye’nin ilk sanat ve mimarlık yükseköğretim kurumu oldu. 1982 yılında ise çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Mimar Sinan Üniversitesi adını almıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde, Fen Edebiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve İstanbul Devlet Konservatuar bölümleri bulunmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yerleşkeleri, Fındıklı Yerleşkesi, Bomonti Yerleşkesi, Beşiktaş Yerleşkesi ve Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi’dir.

Peki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kampüslerine nasıl gidilir. Gelin birlikte Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne kampüslerine ulaşım rotalarını inceleyelim.

İstanbul Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi bir noktaya geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 140 TL ile 175 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 40 dakika ile 55 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• İstanbul Havalimanı otobüs duraklarına geçip, H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Mecidiyeköy Metrobüs durağında inin ve yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Mecidiyeköy Viyadük duraklarına yürüyün ve 30M Beşiktaş İskele otobüslerine aktarma yapın. 9 durak sonra gelen Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip, 100 metre kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin ve bu kez Çağlayan durağında inin. Bu duraktan Çağlayan metrobüs duraklarına geçiş yapın ve 34AS Söğütlüçeşme metrobüsüne binin. Zincirlikuyu istasyonunda inip, minibüs duraklarına yürüyün ve SRY14 Beşiktaş minibüslerine binin. Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip, yaklaşık 70 metre kadar yürürseniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl gidilir?

Servisler

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak merkezi noktalara geçip buradan taksi ya da toplu ulaşım araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 130 TL ile 175 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 50 dakika ile 1 saat arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs duraklarına geçiş yapın ve E-11 Kadıköy otobüslerine binin. 7 durak sonra gelen Yeni Sahra durağında inip, dolmuş duraklarına yürüyün ve buradan D36 Taksim dolmuşlarına binin. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğunuzun ardından Beşiktaş Meydan durağında inin. 400 metre kadar yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından bu kez E-3 4. Levent Metro otobüslerine binin ve 4. Levent durağında inin. Minibüs duraklarına kadar yürüyün ve bu duraktan SRY14 Beşiktaş minibüslerine binin. 12 durak sonra gelen Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip 100 metre kadar yürürseniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

 Esenler Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 60 TL ile 80 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 30 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Esenler Otogar'ından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Esenler Otogarı'ndan, otogara 200 metre yakınlıkta bulunan metro istasyonuna geçiş yapın ve buradan M1B Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda inip, M2 Hacıosman metrosuna aktarma yapın ve Taksim istasyonunda inin. Buradan Taksim otobüs duraklarına yürüyün ve DT1 Vadi otobüslerine binin. 3 durak sonra gelen Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip 50 metre kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; Yine otogardan M1B Yeni kapı metrosuna binin. Ancak bu kez, Ulubatlı istasyonunda inip otobüs duraklarına geçiş yapın ve 146 Başakşehir Polis Merkezi otobüslerine binin. Vefa durağına geldiğinizde 28 Beşiktaş otobüslerine aktarma yapın ve Beşiktaş İskele durağında inin. Yaklaşık 200 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Harem otogarından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 45 TL ile 60 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 30 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Harem otogarından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne toplu taşıma kullanarak geçmeyi düşünüyorsanız sizlere en uygun rotaları belirledik. Gelin birlikte bu rotaları inceleyelim;

• Harem Otogarı'ndan otobüs duraklarına geçiş yapın ve 11D Kuran Kursu otobüslerine binin. 6 durak sonra gelen Üsküdar Marmaray durağında inip, Üsküdar vapur iskelesine yürüyün. Buradan Beşiktaş- Üsküdar vapuruna binin ve Beşiktaş iskelesinde inin. Yaklaşık 150 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bu kez otogar otobüs duraklarından 16A Üsküdar otobüslerine binin. Şemsipaşa durağında inip vapur iskelesine geçiş yapın. Buradan da Beşiktaş- Üsküdar vapuruna binin ve Beşiktaş iskelesinde inin. Yaklaşık 150 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Taksim'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gidilebilecek bir rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu ulaşım rotasına bir göz atalım;

• Taksim'de bulunduğunuz konumdan Taksim Meydanına 200 metre yakınlıkta bulunan otobüs duraklarına geçiş yapın ve DT1 Vadi otobüslerine binin. Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip 50 metre kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bu kez Taksim'de bulunduğunuz konumdan, Taksim Meydanına 250 metre yakınlıkta bulunan dolmuş duraklarına geçiş yapın ve D36 Bostancı otobüslerine binin. Beşiktaş Meydanda inip 150 metre kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Kadıköy'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Bomonti'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Kadıköy'de bulunduğunuz konumdan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi otobüs duraklarına geçiş yapın ve 20K Kazımkarabekir otobüslerine binin. Göztepe köprüsü durağında inip dolmuş duraklarına yürüyün ve D36 Taksim dolmuşlarına binin. Beşiktaş Meydan durağında inip yaklaşık 500 metre kadar yürürseniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Kadıköy'de bulunduğunuz konumdan minibüs duraklarına geçiş yapın ve Marmaray/ Zeytinburnu minibüslerine binin. Marmaray Üsküdar İstasyonu'nda inip, Üsküdar Vapur İskelesine yürüyün. Buradan Beşiktaş- Üsküdar vapuruna binin ve Beşiktaş İskelesi'nde inin. Yaklaşık 100 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz noktalara geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 130 TL ile 170 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz yaklaşık olarak 35 dakika ile 50 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• İstanbul Havalimanı otobüs duraklarına geçiş yapın ve H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Mecidiyeköy Metrobüs durağında 66 Eminönü otobüslerine aktarma yapın ve Abide-i Hürriyet Caddesi durağında inin. Yaklaşık 600 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından yine H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin ve Mecidiyeköy Metrobüs durağında inin ve Mecidiyeköy Viyadük otobüs duraklarında DT1 Vadi otobüslerine aktarma yapın. 2 durak sonra gelen Abide-i Hürriyet Caddesi durağında inip yaklaşık 600 metre yürüyerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne Nasıl gidilir?

Servisler

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak Bomonti Kampüsü'ne en yakın rotaya geçiş yaparak; buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 140 TL ile 195 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 50 dakika ile 1 saat arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs duraklarından E-3 4. Levent Metro otobüslerine binin. 4. Levent durağında inip, M2 Yenikapı metrosuna binin ve Osmanbey istasyonunda inin. Yaklaşık 850 metre kadar yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından bu kez E-11 Kadıköy otobüslerine binin. Yenisahra durağında inip dolmuş duraklarına geçin ve D35 Şişli dolmuşlarına binin. Şişli durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi noktalara götüren servisleri var ise kullanarak, buradan pratik bir şekilde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Esenler Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 70 TL ile 120 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 20 dakika ile 45 dakika arasında değişecektir. Toplu taşıma Esenler Otogar'ından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif bir kaç rota derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Esenler Otogarı'na 190 metre yakınlıkta bulunan metro istasyonuna geçin ve M1B Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı istasyonunda inip, M2 Hacıosman metrosuna aktarma yapın, 5 durak sonra gelen Osmanbey istasyonunda inin. Yaklaşık 850 metre yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Otogar metro istasyonuna geçiş yapıp, M1A Atatürk Havalimanı metrosuna binin. Merter istasyonunda inip, metrobüs durağına geçin ve 34BZ Zincirlikuyu metrobüsüne aktarma yapın. Okmeydanı Hastane durağında inip, yaklaşık 20 dakika yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Firması Servisleri

Harem otogarından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak kampüse ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz yaklaşık tutar 55 TL ile 65 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 10 dakika ile 15 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Harem Otogar'ından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif bir kaç farklı rota derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Harem Otogarı'na 350 metre uzaklıkta bulunan otobüs duraklarına geçiş yapın ve 18Ü Sultanbeyli Peronlar otobüsüne binin. 8 durak sonra gelen Göztepe Köprüsü durağında inin ve dolmuş duraklarına yürüyün. Bu duraktan D35 Şişli dolmuşlarına binin ve Şişli durağında inin. 15 dakika yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Otogardan otobüs duraklarına geçiş yapın ve 11Y Yavuztürk Mahallesi otobüslerine binin. Üsküdar Marmaray durağında inip, Marmaray Üsküdar İstasyonuna yürüyün. Buradan Marmaray Halkalı'ya binin ve Marmaray Yenikapı istasyonunda inin. Daha sonra Metro istasyonuna geçiş yapıp, M2 Hacıosman metrosuna binin. Osmanbey durağında inip, 850 metre kadar yürürseniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz. İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne Nasıl Gidilir? Taksim'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne Nasıl Gidilir? İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne gidilebilecek bir rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotaya bir göz atalım;

• Taksim Meydanı'na 150 metre yakınlıkta bulunan otobüs duraklarına geçiş yapın ve 46Ç Kağıthane otobüslerine binin. 5 durak sonra Osmanbey durağında inip, 10 dakika kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; Taksim Meydanına 140 metre yakınlıkta bulunan metro istasyonuna geçiş yapın ve M2 Hacıosman metrosuna binin ve Osmanbey istasyonunda inerek 10 dakika kadar yürürseniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Üsküdar'dan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Üsküdar'dan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsüne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Altunizade dolmuş duraklarına geçip, D35 Şişli dolmuşlarına binin. Şişli durağında inip, yaklaşık 15 kadar yürürseniz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Acıbadem metrobüs duraklarına geçiş yapın ve 34AS Avcılar metrobüsüne binin. 6 durak sonra gelen Çağlayan durağında inin ve 20 dakika kadar yürüdükten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.